1
16:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:53

Τέλος στο ματς! Ο Απόλλων Πόντου παίρνει τη νίκη στο φινάλε χάρις στο τρομερό γκολ του Καλί.

16:50

90+4': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ! Εκτελεί το φάουλ ο Μπρίτο, στο δεύτερο δοκάρι και πέφτοντας ο Καλί πιάνει έναν κεραυνό στην κίνηση και... 0-1!

16:50

90+3': Φάουλ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά.

16:49

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Βεργώνη.

16:47

16:46

90': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Κυβελίδης αντί Χασομέρη.

16:45

87': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Βλαχομήτρος παίρνει τη θέση του Ηλιάδη.

16:43

86': Ευκαιρία για την Καλλιθέα! Ο Μάκο κάνει την κούρσα, σουτάρει από το ύψος της περιοχής, αλλά ο Λόπεθ πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει σε κόρνερ.

16:41

Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο.

16:37

80': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Έξω ο Καλογέρης, μέσα ο Τσεμπερίδης.

16:36

79': Εκτελεί το φάουλ ο Μάκο, πολύ κακό και άουτ.

16:35

78': Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ζυγκερίδης αντί Χοτζάλι.

16:35

78': Φάουλ για την Καλλιθέα στην αριστερή γωνία της περιοχής.

16:34

77': Κόρνερ για την Καλλιθέα, δεν αποφέρει κάτι.

16:33

11-15 τα φάουλ.

16:30

73': Κίτρινη κάρτα στον Ντιακιτέ.

16:28

72' Κόρνερ για τον Απόλλωνα, απομακρύνει ο Πολίντορο.

16:24

Εκτελεί απευθείας ο Μάκο, απομακρύνεται η μπάλα από τους αμυντικούς,

16:23

66': Κίτρινη κάρτα στον Λιόνη για τράβηγμα στον Μάκο, στα όρια της μεγάλης περιοχής, αριστερά.

16:20

64': Εκτελεί ο Σμυρλής, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και βγαίνει κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

16:19

63': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για την Καλλιθέα, πλάγια και αριστερά.

16:18

62': Κόρνερ για τους γηπεδούχους. Ο Συριόπουλος προσπαθεί να πιάσει την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

16:17

Ο Καλαϊτζίδης ζητάει από τους παίκτες του να ηρεμήσουν και να κρατήσουν τις θέσεις τους.

16:15

58': Κόρνερ για την Καλλιθέα, χωρίς αποτέλεσμα.

16:12

Καθαρό φάουλ του Καλί στον Ταλέντο στα όρια της περιοχής, δεν δίνεται...

16:10

53': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Γεωργιάδης εκτελεί έξυπνα κόρνερ από αριστερά, πασάροντας στον Συμελίδη, ο οποίος σουτάρει δυνατά αλλά ο Θεοδωράκης αποκρούει με υπερένταση.

16:08

Μικρή διακοπή. Έχει πρόβλημα το σημαιάκι του βοηθού και γίνεται... αλλαγή.

16:04

48': Εκτελεί απευθείας ο Μάκο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. Καλή προσπάθεια.

16:03

47': Φάουλ για την Καλλιθέα, λίγα μέτρα έξω από την περιοχή και αριστερά.

16:02

46' Έναρξη δεύτερου μέρους.

16:01

Διπλή αλλαγή για την Καλλιθέα. Ταλέντο και Τσατσόπουλος αντί Γκέτσι και Ταμπάκη.

15:46

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Καλλιθέα και Απόλλων Καλαμαριάς στο 0-0.

15:45

15:43

44': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Γύρισμα του Βεργώνη εντός περιοχής, ο Μπρίτο σουτάρει - η μπάλα βρίσκει και στον Συριόπουλο - αλλά ο Θεοδωράκης διώχνει σε κόρνερ.

15:41

42': Αλλάζουν ωραία τη μπάλα οι φιλοξενούμενοι, σουτάρει εκτός περιοχής ο Γεωργιάδης, πάει να πιάσει το τακουνάκι ο Χασομέρης αλλά αποτυγχάνει, με τη μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Θεοδωράκη.

15:39

Φωνάζει στους παίκτες του ο Καλαϊτζίδης.

15:35

36': Οφσάιντ ο Σμυρλής, σωστή υπόδειξη.

15:34

35' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Σέντρα του Γεωργιάδη από δεξιά, ο Μπρίτο πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Θεοδωράκης μπλοκάρει.

15:29

Εκτελεί απευθείας ο Παπαγγελής, άουτ.

15:28

28': Φάουλ σαν κοντινό κόρνερ από τα δεξιά για την Καλλιθέα.

15:23

24': Σουτάρει με τη μία ο Συμελίδης από το ύψος της περιοχής, διπλά από το δεξί κάθετο δοκάρι του Θεοδωράκη η μπάλα.

15:22

22': Σε θέση οφσάιντ ο Λιόνης, σωστό.

15:21

Επανέρχεται στον αγωνιστικό χώρο ο Ταμπάκης.

15:20

Ξεκινάει εκ νέου το ματς.

15:19

Μπαίνει και το φορείο και περνά εκτός αγωνιστικού χώρου ο Ταμπάκης, ο οποίος πάντως είναι καλά.

15:18

Μικρή διακοπή, καθώς ο Ταμπάκης έχει πέσει στον αγωνιστικό χώρο. Χτύπησε στο κεφάλι σε διεκδίκηση με τον Βεργώνη.

15:16

17': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Βεργώνης σουτάρει από το πέναλτι, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

15:13

Ισορροπημένο παιχνίδι στο πρώτο τέταρτο.

15:10

11': Ο Μπρίτο από το σημείο του πέναλτι στρώνει στον Συμελίδη, που δεν βάζει καλά το σώμα του και σουτάρει άουτ.

15:10

9': Οφσάιντ ο Γκέτσι, αλλά καλυπτόταν.

15:06

7': Διαγώνιο σουτ του Ταμπάκη από θέση έξω δεξιά, μπλοκάρει εύκολα ο Λόπεθ.

15:02

4': Δύο διαδοχικά κόρνερ για τον Απόλλωνα, περνούν ανεκμετάλλευτα.

15:01

1': Καλή στιγμή για την Καλλιθέα. Παράλληλη του Ταμπάκη από δεξιά, ο Σμυρλής προσπαθεί να κάνει την προβολή, αλλά δεν προλαβαίνει τη μπάλα.

15:01

14:58

Τώρα γίνεται η επίσημη είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

14:54

Η Καλλιθέα προέρχεται από το εκτός έδρας 0-0 με τον Παναιγιάλειο ενώ ο Απόλλων Καλαμαριάς (Πόντου) από το εντός έδρας 1-1 με τον ΑΟΤ.

14:51

Η Καλλιθέα βρίσκεται στη 16η θέση με 16 βαθμούς, απέχοντας 9 από τη ζώνη σωτηρίας. Οι φιλοξενούμενοι ισοβαθμούν με τον ΑΟΤ στην 7η με 38.

14:44

Στο παιχνίδι του α’ γύρου, οι Πόντιοι είχαν επικρατήσει με 1-0 στο γήπεδο της Καλαμαριάς.

14:42

Καλησπέρα σας, η αναμέτρηση της Καλλιθέας με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς (Πόντου), για την 24η αγωνιστική της Β' Εθνικής, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.