0
18:51

Καλό σας απόγευμα από το a-sports.gr

18:50

Δίκαιη νίκη για την ομάδα της συμπρωτεύουσας αν και στο β' ημίχρονο η απόδοση της δεν ήταν καλή και απειλήθηκε από τη Δόξα.

18:50

Τέλος αγώνα στο "Κλεανθης Βικελίδης", ο Άρης νικάει με 1-0.

18:49

Ο Άρης λοιπόν, επιστρέφει στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον ΟΦΗ και πάει στο Ηράκλειο την Μεγάλη Τετάρτη για το ντέρμπι της κορυφής.

18:47

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

18:45

89': Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη.

18:45

88': Σέντρα σουτ του Μπαργκάν λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο τερματοφύλακας της Δόξας.

18:42

86': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Ο Μπαργκάν στη θέση του Ντούνη.

18:41

84': Σουτ του Κάσσου έξω από την περιοχή, αδύναμο, καταλήγει άουτ.

18:39

Ο Άρης προσπαθεί να... παγώσει τον αγώνα.

18:39

Η Δόξα ελέγχει και πιέζει για την ισοφάριση.

18:37

81': Αλλαγή για τον Άρη. Θα βγει ο Πλατέλλας και τη θέση του θα πάρει ο Κάσσος.

18:37

81': Κίτρινη κάρτα στον Στεφάνοβιτς.

18:34

Η Δόξα ολοκληρώνει τις αλλαγές της. Ο Καπνίδης που έχει παίξει στον Άρη στο παρελθόν, χειροκροτείται.

18:32

76': Ο Καπνίδης θα πάρει τη θέση του Τζόκιτς στη Δόξα.

18:32

75': Σέντρα του Πλατέλλα από δεξιά, κεφαλιά του Χαντί από μικρή περιοχή η μπάλα άουτ.

18:30

74' Κίτρινη κάρτα στον Ματσούκα.

18:29

Η Δόξα Δράμας είναι πιο επιθετική στο β' ημίχρονο σε αντίθεση με τον Άρη.

18:28

Ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει. Ακόμη 20 λεπτά.

18:27

70': Αλλαγή για τη Δόξα, ο Στεφάνοβιτς στη θέση του Σπυρόπουλου

18:25

67': Κίτρινη κάρτα στον Νίκιτς.

18:24

66': Κόρνερ για τον Άρη από αριστερά, περνάει χωρίς κίνδυνο για την εστία της Δόξας.

18:23

66': Κίτρινη κάρτα στον Τζόκιτς.

18:20

63': Αλλαγή για τη Δόξα, ο Κάσες θα πάρει τη θέση του Κουσκουνά.

18:17

61' Ο Κουσκουνάς από δεξιά μπαίνει στην περιοχή, κάνει την σέντρα, πάνω στον Ιντζόγλου η μπάλα.

18:16

60': Φάουλ του Πλατέλλα, έξω από την περιοχή και πλάγια δεξιά, η μπάλα περνάει παράλληλα στην εστία, τρεις παίκτες του Άρη δεν μπορούν να κάνουν προβολή ή κεφαλιά και καταλήγει άουτ.

18:14

58': Απίστευτη ευκαιρία για τη Δόξα. Ο Μπαϊκαρά μέσα στην περιοχή και αριστερά, κερδίζει τις κόντρες, σουτάρει με το αριστερό αλλά η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι

18:13

57': Αλλαγή για τον Αρη, ο Χαντί θα πάρει τη θέση του Πασά

18:13

Η Δόξα Δράμας έχει μπει πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο.

18:11

54': Κίτρινη κάρτα στον Πεταυράκη

18:11

53': Κάθετη μπαλιά στον Γουνδουλάκη μέσα στην περιοχή και πλάγια αριστερά, γυρίζει για τον Κουσκουνά που ήταν στο ύψος του πέναλτι, αλλά αποκρούουν οι αμυντικοί του Άρη

18:09

51': Σουτ του Μπαϊκαρά έξω από την περιοχή και αριστερά, μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος

18:07

51': Σε θέση οφσάιντ ο Πασάς.

18:07

50': Σε θέση οφσάιντ ο Κουσκουνάς.

18:06

Ο Άρης προέρχεται από την εκτός έδρας νίκη επί του Κισσαμικού με 3-2. Στα πέντε τελευταία παιχνίδια έχει δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες.

18:02

46': Κόρνερ για τη Δόξα από απόκρουση του Μπουρμπου, έπειτα από σέντρα του Ματσούκα από δεξιά. το κόρνερ πέρασε χωρίς προβλήματα για τον Άρη.

18:01

Σέντρα στο β' ημίχρονο

17:47

Δίκαια ο Άρης προηγείται στο σκορ, σε ένα α' ημίχρονο με φάσεις μπροστά και από τις δύο εστίες.

17:47

9-4 οι τελικές προσπάθειες.

17:47

58%-42% η κατοχή της μπάλας.

17:45

Τελευταίο σφύριγμα στο Α' ημίχρονο, χωρίς καθυστερήσεις.

17:42

43': Εκτελείται το κόρνερ από δεξιά, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Κουσκουνά, πάνω στη γραμμή διώχνει ο Μπουύρμπος. Μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα.

17:41

42' Ο Κουσκουνάς στην κόντρα για τη Δόξα, μέσα στην περιοχή και δεξιά, σουτάρει αλλά διώχνει σε κόρνερ ο Σόουζα.

17:41

41': Ο Διαμαντόπουλος μέσα στην περιοχή και δεξιά, σουτάρει αλλά αποκρούουν οι αμυντικοί της Δόξας.

17:40

40': Σουτ του Ματσούκα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ.

17:37

37': Σε θέση οφσάιντ ο Κουσκουνάς

17:35

Δέκα λεπτά για την λήξη του ημιχρόνου, πάντα στο 1-0.

17:34

34': Σέντρα σουτ του Μπαϊκαρά από αριστερά, κόρνερ για τη Δόξα, περνάει χωρίς κίνδυνο

17:31

32': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Πλατέλλας βγάζει τον Διαμαντόπουλο μέσα στην περιοχή και δεξιά, τετ α τετ με τον Βούρα, σουτάρει ο παίκτης του Άρη αλλά αποκρούει ο τερματοφύλακας της Δόξας,

17:28

29': Ο Ντούνης μπαίνει μέσα στην περιοχή από αριστερά σεντράρει, ο Διαμαντόπουλος μαρκάρεται και δεν μπορεί να πλασάρει, σουτ του Πλατέλλα, στην γραμμή διώχνει ο Σπυρόπουλος. Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη.

17:26

26': Σουτ του Πλατέλλα έξω απο την περιοχή, στον άξονα της εστίας και λίγο αριστερά, στην αγκαλιά του Βούρα η μπάλα

17:25

25': Μακρινή μπαλιά για τον Κουσκουνά που είναι σε θέση οφσάιντ.

17:25

Η Δόξα Δράμας πιέζει και προσπαθεί να απειλήσει.

17:22

22': Σέντρα του Γουνδουλάκη από δεξιά, οι αμυντικοί διώχνουν προ του Κουσκουνά που ήταν στην μικρή περιοχή, έτοιμος να σκοράρει.

17:19

20': Στην αντεπίθεση η Δόξα, ο Κουσκουνάς δίνει στον Μπαϊκαρά μέσα στην περιοχή και αριστερά, σεντράρει αυτός αλλά μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος.

17:19

19': Σουτ του Βαλεριάνου έξω από την περιοχή και αριστερά, πολύ άστοχο, άουτ.

17:17

17': Σουτ του Διαμαντόπουλου, μέσα στην περιοχή, και αριστερά, έπειτα από πάσα του Νίκιτς, σε κόρνερ διώχνει ο Βούρας. Το κόρνερ περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:17

16': Σέντρα σουτ του Βαλεριάνου από αριστερά, δεν ανησυχεί ο Βούρας.

17:14

14': Ο Πλατέλλας από δεξιά κερδίζει κόρνερ για τον Άρη, που περνάει χωρίς κίνδυνο για την εστία της Δόξας.

17:13

13': Σουτ του Σπυρόπουλου έξω από την περιοχή, στον άξονα της εστίας, η μπάλα ψηλά άουτ.

17:12

12': Σέντρα σουτ του Ματσούκα από δεξιά, κόρνερ για τη Δόξα, περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:11

11': Φάουλ του Πλατέλλα από δεξιά, κεφαλιά του Δεληζήση στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

17:09

9': Σουτ του Κουσκουνά έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον αμυντικό του Άρη Σόουζα.

17:05

Κόρνερ από δεξιά με τον Πλατέλλα, κεφαλιά του Δεληζήση από την μικρή περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα της Δόξας Δράμας για το 1-0.

17:04

5': ΓΚΟΛ για τον Άρη!

17:04

4': Κόρνερ για τον Άρη από δεξιά,

17:03

Το "Κλεάνθης Βικελίδης" σιγά, σιγά γεμίζει.

17:02

2': Κόρνερ για τη Δόξα Δράμας από δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:01

Ο τεχνικός της Δόξας Δράμας Νίκος Κωστένογλου ήταν στο β’ γύρο της περσινής σεζόν προπονητής του Άρη.

16:59

Σέντρα στον αγώνα.

16:57

Οι Δραμινοί θέλουν το θετικό αποτέλεσμα για να πλησιάσουν στην τρίτη θέση. ελπίζοντας σε υποβιβασμό κάποιας ομάδας της Σούπερ Λίγκας λόγω μη αδειοδότησης, για να πάρουν τη θέση της.

16:54

Οι «κίτρινοι» θέλουν το τρίποντο για να πιάσουν τον ΟΦΗ στην κορυφή αλλά το κυριότερο για να ξεφύγουν 13 βαθμούς από την Παναχαϊκή που είναι στην τρίτη θέση και χθες έχασε από τους Κρητικούς, 3-0 εντός έδρας.

16:50

Η Δόξα Δράμας είναι στην τέταρτη θέση με 43 βαθμούς, τέσσερις λιγότερους από την Παναχαϊκή που είναι στην τρίτη.

16:48

Ο Άρης είναι στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 57 βαθμούς, τρεις πίσω από τον πρωτοπόρο ΟΦΗ.

16:43

Καλησπέρα σας, το ντέρμπι του Άρη με τη Δόξα Δράμας, για την 24η αγωνιστική της Β' Εθνικής ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

01:01

Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 17.00 της Κυριακής (1/4).

ΑΡΗΣ
Αναγνωστόπουλος, Μπούρμπος, Σόουζα, Δεληζήσης, Βαλεριάνος, Νίκιτς, Ιντζόγλου, Ντούνης, Πασάς, Πλατέλλας, Διαμαντόπουλος.
Αναπ: Καντιμοίρης, Μαραγκός, Χαντί, Κάσσος, Κανακούδης, Τζανακάκης, Μπαργκάν
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
Βούρας, Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Οστοϊτς, Ντιμιτρόφσκι, Τζόκιτς, Σιώπης, Ματσούκας, Μπαϊκαρά, Γουνδουλάκης, Κουσκουνάς.
Αναπ: Μένκα, Μαρκόπουλος, Στεφάνοβιτς, Παπαζούδης, Καπνίδης, Σταματόπουλος, Κάσες.
Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας), Βοηθοί: Λάζαρης (Καβάλας), Κωτούλας (Κιλκίς), Τέταρτος: Δραγούσης (Κιλκίς).