Η Εθνική ομάδα ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

22:53

Σφύριγμα λήξης στη Ζυρίχη, η Ελλάδα νικάει την Αίγυπτο με 1-0.

22:52

90+3': Σουτ του Σικαμπάλα από αριστερά, σε κόρνερ ο Τοροσίδης, περνάει ανεκμετάλλευτο

22:50

90+1: Σέντρα του Σικαμπάλα από αριστερά, σε κόρνερ ο Κουρμπέλης, περνάει χωρίς κίνδυνο.

22:50

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

22:49

89': Φάουλ του Σικαμπάλα από δεξιά, γυριστή κεφαλιά του Ουάρντα, μπλοκάρει εύκολα ο Μπαρκας.

22:48

Με 96 συμμετοχές ο "Τόρο" πιάνει τον Αποστολάκη στην πέμπτη θέση του σχετικού πίνακα για την Εθνική.

22:48

89': Ο Τοροσίδης θα πάρει τη θέση του Μπακάκη

22:46

87': Σέντρα του Λυκογιάννη από αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Αουάντ.

22:45

Τελευταίο πεντάλεπτο στο φιλικό, έχει πέσει ο ρυθμός.

22:43

83' Το κόρνερ εκτελεί ο Πέλκας, νέο κόρνερ από την άλλη πλευρά, περνάει ανεκμετάλλευτο.

22:42

83': Φάουλ του Μπακασέτα από τα 30 μέτρα, στον άξονα της περιοχής, με φάλτσα η μπάλα, αποκρούει ο Αουάντ σε κόρνερ.

22:42

82': Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα.

22:41

82': Κίτρινη κάρτα στον Ελ Νένι.

22:41

Φάουλ του Ελ Νένι στον Μπακασέτα. Ανάβουν τα... αίματα στον αγωνιστικό χώρο για λίγα δευτερόλεπτα.

22:39

Στα 32 του πλέον, ο παλιός παίκτης του ΠΑΟΚ, όταν ήταν 18 ετών.

22:38

79': Ο Σικαμπάλα περνάει στη θέση του Σομπί.

22:37

78': Σέντρα του Καχράμπα από αριστερά, στην αγκαλιά του Μπάρκα η μπάλα.

22:34

75': Σέντρα του Λυκογιάννη από αριστερά, ο Καρέλης στο ύψος του πέναλτι δεν μπορεί να κάνει την προβολή.

22:33

74' : Ο Κουρμπέλης περνάει στη θέση του Ταχτσίδη.

22:30

72': Σουτ από τον Ταχτσίδη, η μπάλα καταλήγει ψηλά άουτ.

22:30

71' Ο Λυκογιάννης στη θέση του Σταφυλίδη.

22:28

69' Κόρνερ από αριστερά, σουτ του Καχράμπα, σε νέο κόρνερ διώχνουν οι αμυντικοί, που περνάει ανεκμετάλλευτο.

22:28

68': Ο Καχράμπα μέσα στην περιοχή, στην πλάτη της άμυνας, σουτάρει και αποκρούει ο Μπάρκας.

22:27

2.770 τα εισιτήρια που κόπηκαν.

22:27

68': Οφσάιντ ο Καρέλης.

22:25

66': Καχράμπα αντί Μοχσέν για την Αίγυπτο.

22:23

65': Ο Γιαννιώτας στη θέση του Χριστοδουλόπουλου.

22:23

64': Σαϊντ αντί Ασούρ για την Αίγυπτο.

22:22

62': Ο Πέλκας εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Τζαβέλλα από τη μικρή περιοχή, αποκρούει ο Αουάντ. Μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική.

22:21

62': Κόρνερ για την Εθνική από αριστερά μετά από απόκρουση αμυντικών.

22:20

60': Κόρνερ για την Εθνική από δεξιά με τον Πέλκα, δεν ανησυχεί ο Αουάντ.

22:18

58': Κάθετη μπαλιά του Μπακασέτα στον Σταφυλίδη, μέσα στην περιοχή και αριστερά αυτός, σουτάρει αλλά η μπάλα περνάει άουτ μακριά από το αριστερό δοκάρι.

22:17

Η Ελλάδα συνεχίζει και έχει τον έλεγχο.

22:16

57': Οφσάιντ ο Πέλκας μέσα στην περιοχή.

22:15

56': Σουτ του Πέλκα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, στην αντεπίθεση, είναι αδύναμο και μπλοκάρει εύκολα ο Αουαντ.

22:15

55': Σέντρα σουτ του Χριστοδουλόπουλου, από δεξιά, έξω από την περιοχή, κανένα πρόβλημα για τον Αουάντ που μπλοκάρει.

22:13

54': Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα.

22:11

53': Κόρνερ από κεφαλιά του Γκάμπερ για την Ελλάδα. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

22:11

52': Ο Ασράφ θα πάρει τη θέση του Γκάμπερ που δεν μπορεί να συνεχίσει.

22:10

Η Αίγυπτος προκρίθηκε στα τελικά του Μουντιάλ από τον 5ο προκριματικό όμιλο όπου είχε αντιπάλους την Ουγκάντα, την Γκάνα και το Κονγκό με απολογισμό τέσσερις νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα και τέρματα 8-4.

22:08

Μικρή διακοπή στον αγώνα, ο Γκάμπερ έχει τραυματιστεί.

22:07

47': Σουτ του Μπακασέτα μέσα από την περιοχή και αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Αουάντ.

22:05

46': Στο παιχνίδι περνάει και ο Ελ Σαχάντ για την Αίγυπτο στη θέση του Ζακάρια.

22:05

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

22:04

46': Ο Ουάρντα παίρνει τη θέση του Μαγκντί.

22:04

46': Ο Μπακασέτας θα ξεκινήσει στη θέση του Δώνη.

22:03

46': Ο Μπάρκας θα πάρει τη θέση του Γιαννιώτη.