1
16:56

Ευχαριστούμε πολύ που μείνατε μαζί μας. Καλό απόγευμα από το a-sports.

16:54

Από ένα ημίχρονο κάθε ομάδα στο ματς, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα με 2-0 χάρη σε δύο γκολ του Γκούρτσα στο πρώτο μέρος και τους φιλοξενούμενους να πιέζουν στο δεύτερο μειώνοντας στο τελικό 2-1, το οποίο εν τέλει φαντάζει δίκαιο αποτέλεσμα

16:53

Ο Πανσερραϊκός πήρε μία πολύτιμη νίκη με 2-1 επί του Απόλλωνα Λάρισας εν όψει της συνέχειας του πρωταθλήματος, ανασαίνοντας στο βαθμολογικό πίνακα της Β' Εθνικής.

16:53

Τέλος στην αναμέτρηση

16:51

90+2': Κίτρινη και στον Γκούρτσα

16:50

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Αναστόπουλο για καθυστέρηση

16:50

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος της αναμέτρησης

16:49

Επιθετικό φάουλ του Γκούρτσα σφυρίζει ο διαιτητής του αγώνα

16:48

90': Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό

16:44

Ο Μαυρίας με ωραία προσωπική ενέργεια και κοντινό σουτ νικάει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, μειώνοντας στο σκορ σε 2-1, βάζοντας ξανά στο ματς την ομάδα του

16:44

84': ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα Λάρισας

16:43

84': Ο Ναζίμ χάνει πολύ μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 3-0, καθώς το σουτ του στο ύψος της μεγάλης περιοχής περνάει αρκετά άουτ.

16:41

82': Οφσάιντ ο Γκούρτσας. Σωστή υπόδειξη από τον βοηθό του αγώνα.

16:39

80': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Απόλλων. Τη θέση του Χατζή παίρνει ο Γαρυφαλλόπουλος

16:38

78': Κεφαλιά από τον Κανούλα από πλεονεκτική θέση, η μπάλα όμως περνάει άουτ

16:35

76' Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Μέσα ο Τσαναγουίτ έξω ο Σουλίδης

16:34

Τα «λιοντάρια» αγωνίζονται για να κρατήσουν το υπέρ τους προβάδισμα, όμως έτσι έχουν δώσει χώρο στον Απόλλωνα, ο οποίος πιέζει στα τελευταία λεπτά για να μειώσει στο σκορ.

16:34

74': Μακρινό σουτ από τον Μαυρία, λίγο δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Πανσερραϊκού η μπάλα

16:32

73': ΔΟΚΑΡΙ για τον Απόλλωνα Λάρισας. Ο τερματοφύλακας του Πανσερραϊκού έκανε ένα πολύ μεγάλο λάθος, δίνοντας ουσιαστικά ασίστ στον Αγρόδημο, με τον τελευταίο να πλασάρει, όμως να σημαδεύει το κάθετο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων

16:29

69': Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον επιθετικό του Απόλλωνα παρά τις διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων

16:28

68': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Χαραλαμπίδης. Μέσα περνάει ο Ναζίμ ενώ εκτός αγωνιστικού χώρου ο Ορφανίδης

16:27

67': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Εντός αγωνιστικού χώρου περνάει ο Καρακατσάνης, εκτός ο Τσιλούλης

16:26

67': Μακρινό σουτ από τον Μαυρία, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα

16:24

Έχει ανέβει στο δεύτερο μέρος ο Απόλλων Λάρισας, όμως οι γηπεδούχοι δεν απειλούνται και ελέγχουν το υπέρ τους προβάδισμα

16:20

61' Κίτρινη κάρτα στον Ορφανίδη

16:18

60': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Δούμτσιος μέσα στη θέση του Κρητικού

16:14

Ήταν η πρώτη ουσιαστικά καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους στην αναμέτρηση

16:13

53': Πολύ σημαντική ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λάρισας. Ο Τσιλούλης βρίσκεται απέναντι από τον τερματοφύλακα του Πανσερραϊκού, όμως του σουτ του ήταν απογοητευτικό και πέρασε πολλά μέτρα άουτ

16:10

51': Χωρίς κίνδυνο τώρα αυτή η στημένη μπάλα για την άμυνα της ομάδας της Λάρισας

16:10

51' Μεγάλη στιγμή για τους γηπεδούχους. Ο Τσελεπίδης πιάνει πολύ ωραία κεφαλιά όμως ο Παϊτέρης αποκρούει και διώχνει τη μπάλα σε νέο κόρνερ

16:09

50΄: Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό

16:05

46': Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Εντός αγωνιστικού χώρου πέρασε ο Χατζητερζόγλου παίρνοντας τη θέση του Παπουτσογιαννόπουλου

16:04

Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου της αναμέτρησης

15:50

Τα «λιοντάρια» θέλουν πολύ τη νίκη και το έδειξαν στο πρώτο ημίχρονο, με τον Δημήτρη Γκούρτσα να είναι μέχρι στιγμής ο μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς σκοράροντας και τα δύο γκολ του ματς

15:49

Ο Πανσερραϊκός προηγείται με 2-0 του Απόλλωνα Λάρισας, ένα σκορ το οποίο αποτυπώνει και την εικόνα της αναμέτρησης στο πρώτο ημίχρονο

15:49

Τέλος στο πρώτο μέρος

15:46

Απομακρύνει με τις γροθιές ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων

15:45

42': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Λάρισας

15:43

Έφτασε τα 10 του γκολ στο πρωτάθλημα ο Γκούρτσας, ο οποίος με τα δύο του τέρματα στο συγκεκριμένο ματς φέρνει πολύ κοντά την ομάδα του σε μία πολύτιμη νίκη εν όψει της συνέχειας.

15:42

Ο Ορφανίδης κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, βγάζοντας σε θέση βολής τον Γκούρτσα, ο οποίος δεν δυσκολεύεται σε κενή ουσιαστικά εστία να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

15:42

38' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΌ

15:36

Ο Πανσερραϊκός παίρνει αυτό που του αξίζει μέσα από τον αγωνιστικό χώρο, αφού παρουσιάζει καλύτερη εικόνα μέχρι στιγμής στο ματς και δείχνει ότι το θέλει πιο πολύ

15:35

Ο Γκούρτσας με πολύ ωραίο σουτ από κοντινή απόσταση νικάει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ανοίγοντας το σκορ, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του

15:34

31': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ

15:33

30': Πρώτο κόρνερ και για τον Απόλλωνα απομακρύνουν οι αμυντικοί των "λιονταριών"

15:32

Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό, πέρασε και αυτό ανεκμετάλλευτο

15:31

29': Ο Κρητικός σουτάρει έξω από την μεγάλη περιοχή της ομάδας της Λάρισας, διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων

15:28

26': Νέα καλή στιγμή από τον Παπουτσογιαννόπουλο, απέκρουσε δύσκολα ο Παϊτέρης

15:25

22': Κίτρινη κάρτα στον Σιάκκα για δυνατό μαρκάρισμα.

15:25

Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους

15:25

Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό

15:23

20' : Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Ο Κάκκο σούταρε από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και περνάει μόλις λίγο δίπλα από τα δοκάτια της εστίας του Παϊτέρη

15:21

17': Μακρινό σουτ από τον Παπουτσογιαννόπουλο μπλοκάρει εύκολα ο πορτιέρο του Απόλλωνα

15:18

15': Χαμηλός ρυθμός στον αγώνα, λίγο καλύτερη εικόνα παρουσιάζουν τα "λιοντάρια"

15:11

9': Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα για τον Πανσερραϊκό. Ο Κρητικός βγαίνει απέναντι στον Παϊτέρη, σουτάρει όμως ο τελευταίος αποκρούει την μπάλα

15:08

Προσπαθούν οι γηπεδούχοι να ελέγξουν τον ρυθμό του αγώνα στα πρώτα λεπτά

15:04

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση

15:02

Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα

14:58

Οι γηπεδούχοι θέλουν πάση θυσία τη νίκη, ώστε να παραμείνουν στο κυνήγι της σωτηρίας της κατηγορίας, ενώ αντίθετα η ομάδα της Λάρισας, ώστε να συνεχίσει την πολύ καλή πορεία στο φετινό πρωτάθλημα

01:01

Καλησπέρα σας, ο αγώνας του Πανσερραϊκού με τον Απόλλωνα Λάρισας για την 21η αγωνιστική της Β' Εθνικής ξεκινά στις 15.00 του Σαββάτου (10/3).

Ρίστιτς, Ορφανίδης, Ποζατζίδης, Τσελεπίδης, Σιάκκας, Αναστασόπουλος, Παπουτσογιαννόπουλος, Κρητικός, Κάκκο, Πόζογλου, Γκούρτσας
Αναπ: Πολίτης, Τσαμούρης, Χατζητερζόγλου, Ναζίμ, Δούμτσος, Εν’Νομό, Ρούσσος
Παϊτέρης, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Παπαζαχαρίας, Ανδρέου Β., Χατζής, Μαυριάς, Αγρόδημος, Κανούλας, Σουλίδης, Τσιλούλης
Αναπ: Φιρινίδης, Καρακατσάνης, Ιβανίδης, Δημολιός, Ανδρέου Ι., Γαρυφαλλόπουλος, Κάναβιτ
Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης) Βοηθοί: Μωυσιάδης, Φαλτάκας (Γρεβενών) Τέταρτος: Κιγιντζής (Ξάνθης)