Η ΑΕΛ για άλλη μία φορά, δεν μπόρεσε να νικήσει την Κέρκυρα

16:51

Τέλος στο παιχνίδι, 0-0 οι δύο ομάδες. Αποδοκιμασίες από τους οπαδούς της ΑΕΛ

16:49

90+4': Σέντρα του Μιλοσάβλιεβιτς από δεξιά, κεφαλιά του Περόνε στη μικρή περιοχή... Οφσάιντ ο παίκτης της ΑΕΛ, η φάση σταματάει

16:47

90+2': Κόρνερ για την ΑΕΛ από δεξιά, όλη η ομάδα στην περιοχή του ΑΟΚ. Εκτελεί ο Λεοζίνιο, η μπάλα περνάει

16:47

90+1': Ο Κέβεν περνάει στη θέση του Ρόλε για την Κέρκυρα

16:45

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις

16:45

Μικρή διακοπή στον αγώνα, είναι ο Γιαννακόπουλος στο έδαφος

16:42

87': Ο Μυτίδης στη θέση του Παμλίδη για την Κέρκυρα

16:40

85': Σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς έξω από την περιοχή, στον άξονα της εστίας, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

16:39

84': Σέντρα Μιλοσάβλιεβιτς από αριστερά, κεφαλιά του Κρίζμαν στη μικρή περιοχή, σε σώματα αμυντικών η μπάλα.

16:38

Ο Μλαντένοβιτς στη θέση του Φατιόν για την ΑΕΛ.

16:37

82': Ο Λέκοβιτς διώχνει σε κόρνερ προ του Μασούρα. Περνάει χωρίς κίνδυνο για την Κέρκυρα

16:35

Μπήκαμε στο τελευταίο 10λεπτο

16:34

79': Φάουλ του Ρόλε από μακριά, ο Μπόζοβιτς ξεγελάστηκε και έδιωξε σε κόρνερ. Περνάει ανεκμετάλλευτο το κόρνερ

16:32

Με τριάδα στην άμυνα η Κέρκυρα, η ΑΕΛ πιέζει.

16:30

75': Σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς έξω από την περιοχή, ο Γιαννακόπουλος σε κόρνερ. Το κόρνερ περνάει ανεκμετάλλευτο.

16:29

73' Κίτρινη στον Μασούρα.

16:29

73': Ο Γκράσι στη θέση του Ζορμπά.

16:27

72': Φάουλ από δεξιά για την ΑΕΛ, ο Περόνε μέσα στην περιοχή, μόνος με τον Γιαννακόπουλο, πλασάρει αλλά αποκρούει ο τερματοφύλακας της Κέρκυρας. Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ.

16:26

70': Φάουλ από αριστερά για την ΑΕΛ με τον Μιλοσάβλιεβιτς, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ.

16:23

68': Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Σπίνουλα

16:22

67': Σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς, μέσα στην περιοχή και αριστερά, η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

16:20

65': Δοκάρι για την Κέρκυρα. Ο Επστάϊν μέσα στην περιοχή και αριστερά, προσποιείται και περνάει τον Μασούρα, φέρνει τη μπάλα στο δεξί σουτάρει, η μπάλα κοντράρει στον Ζίζιτς και σταματάει στο δεξί δοκάρι.

16:19

63' Εκτελεί ο Ρόλε, το κόρνερ, προβολή του Παμλίδη στο πρώτο δοκάρι, άουτ η μπάλα

16:18

63': Κόρνερ για την Κέρκυρα από αριστερά

16:18

63': Ο Λεοζίνιο στη θέση του Ναζλίδη

16:17

62': Φάουλ του Ρόλε από τον άξονα, από τα 25 μέτρα, στη δεξιά γωνία αποκρούει ο Μπόζοβιτς

16:15

60': Κίτρινη στον Μιλοσάβλιεβιτς

16:14

Μικρή διακοπή στον αγώνα, ο Ρέντζας είναι στον αγωνιστικό χώρο πεσμένος. Ο άσος της ΑΕΛ μπήκε πριν από λίγο στον αγώνα, αλλαγή αλλά δεν φαίνεται να έχει κάτι σοβαρό.

16:12

Ανεβαίνει ο ρυθμός στον αγώνα

16:11

Ο Μιλοσάβλιεβιτς φεύγει από τον αγωνιστικό χώρο με ένα σκίσιμο στη φανέλα!

16:09

53' Αλλαγή για την ΑΕΛ, ο Ρέντζας στη θέση του Γουάλας

16:07

52': Σουτ του Ρόλε έξω από την περιοχή, στα χέρια του Μπόζοβιτς η μπάλα

16:03

49': Νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά για την ΑΕΛ, από δεξιά όπως επιτίθεται, μέσα στην περιοχή διώχνει ο Παυλίδης.

16:03

48': Φάουλ του Γουάλας, διώχνει σε κόρνερ ο Σπίνουλας.

16:01

Σέντρα στο β' μέρος από τον διαιτητή Θάνο

15:56

ΠΑΡΑΔΟΣΗ: Συνολικά, σε πέντε παιχνίδια ως γηπεδούχος, στις τρεις κατηγορίες, η ΑΕΛ έχει τέσσερις ισοπαλίες και μία ήττα ενώ σε έξι ως φιλοξενούμενη τρεις ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Σε 11 αγώνες δηλαδή αγνοεί τη νίκη με εφτά ισοπαλίες και τέσσερις ήττες.