Δίκαιη νίκη για τον ΟΦΗ, που δεν απειλήθηκε σε κανενα σημείο του αγώνα

16:50

Τέλος αγώνα, ο ΟΦΗ παίρνει ένα εύκολο τρίποντο

16:48

Γύρισμα του Μπολάκη από αριστερά, κεφαλιά του Πουρτουλίδη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα στα δίχτυα

16:48

90+2: Γκολ για τον ΟΦΗ, 0-3 με τον Πουρτουλίδη

16:47

Τρία λεπτά καθυστερήσεις

16:45

89': Σουτ του Μάνου έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Καραγκιόζης

16:42

86': Σουτ του Γκατζολάρι έξω από την περιοχή και δεξιά, μπλοκάρει εύκολα ο Στρέζος

16:41

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο

16:39

83': Κίτρινη κάρτα στον Βαφέα

16:36

80': Ο Κουτσιανικούλης μπαίνει μέσα στην περιοχή από δεξιά, σουτάρει αλλά αποκρούει ο Καραγκιόζης

16:35

79' Σε θέση οφσάιντ ο Κουτσιανικούλης από δεξιά.

16:34

78΄: Φάουλ του Παπαστεριανού από αριστερά, κεφαλιά του Βαφέα στο δεύτερο δοκάρι, μπλοκάρει ο Καραγκιόζης

16:34

78' Από μπαλιά του Κοέλιο, ο Μάνος βγαίνει τετ α τετ αλλά την τελευταία στιγμή χάνει την ισορροπία του.

16:31

75': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Βαφέας θα πάρει τη θέση του Νάστου.

16:29

73': Πρώτη φάση για τον Αιγινιακό στο β' μέρος. Ο Γκατζολάρι μπαίνει στην περιοχή, από αριστερά, σουτάρει αλλά μπλοκάρει ο Στρέζος.

16:28

72' Οφσάιντ ο Γκατζολάρι που προσπαθεί να κάνει σέντρα από δεξιά.

16:28

Οι Κρητικοί προέρχονται από έξι σερί νίκες με Αναγέννηση Καρδίτσας, Πανσερραϊκό, Σπάρτη, Βέροια, Αχαρναϊκό στα χαρτιά και Α.Ε. Καραϊσκάκης και όπως όλα δείχνουν θα τις κάνουν επτά.

16:25

69': Τρίτη αλλαγή για τον Αιγινιακό. Ο Κούστα στη θέση του Σοφιάνη

16:24

68': Ο Κοέλιο παίρνει τη θέση του Ντίνα για τον ΟΦΗ

16:22

66': Ο Μπιλάλι στη θέση του Πολύζου για τον Αιγινιακό.

16:21

65' Ο Μάνος μέσα στην περιοχή, στον άξονα και λίγο πριν από το ύψος του πέναλτι, σουτάρει αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ από το δεξί δοκάρι.

16:21

65΄: Ο Ντίνας μέσα στην περιοχή και δεξιά, σουτάρει με το αριστερό, η μπάλα λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι

16:20

Ο ΟΦΗ είναι ο κυρίαρχος του παιχνιδιού.

16:19

62': Σέντρα του Ντίνα από δεξιά, ο Μάνος με προβολή από το ύψος του πέναλτι, στέλνει τη μπάλα στο δεξί δοκάρι

16:17

60': Ο Ντίνας μέσα στην περιοχή και δεξιά, λίγο πριν η μπάλα καταλήξει άουτ, δεν μπορεί να κάνει την σέντρα στον αφύλακτο Κουτσιανικούλη, στο δεύτερο δοκάρι

16:16

Σε 15 λεπτά στο β' ημίχρονο, ο Αιγινιακός δεν έχει κάνει φάση αν και έχει την κατοχή της μπάλας με 52%-48%.

16:14

58': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Πουρτουλίδης θα πάρει τη θέση του Βουό.

16:12

56': Κίτρινη κάρτα στον Βουό.

16:10

54': Ο Χότζιτς παίρνει τη θέση του Ανδρικόπουλου στον Αιγινιακό

16:06

Ο Μάνος προχωράει και μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, γυρίζει στον Κουτσιανικούλη που από το ύψος του πέναλτι, με δυνατό σουτ στην κίνηση, στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Αιγινιακού

16:04

48': Γκολ για τον ΟΦΗ με τον Κουτσιανικούλη, 0-2

16:03

47': Ο Βουό μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, αλλά την τελευταία στιγμή σουτάρει στον Λιόλιο και η μπάλα απομακρύνεται.

16:02

46΄: Ο Βουό δίνει την πάσα στον Μάνο, αυτός μέσα στην περιοχή και δεξιά, σουτάρει αλλά η μπάλα καταλήγει ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι.