0
16:54

Καλό σας απόγευμα από το a-sports.gr

16:53

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ο ΟΦΗ πέτυχε την έκτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα και ξέφυγε από τη δεύτερη Παναχαϊκή.

16:52

Τέλος στον αγώνα, ο ΟΦΗ νικάει την Αναγέννηση Καρδίτσας με 1-0.

16:51

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη

16:50

Αψιμαχίες στον αγωνιστικό χώρο ανάμεσα σε παίκτες των δύο ομάδων

16:49

90+3': Τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βαφέας στη θέση του Παπαστεριανού

16:48

90+1': Σουτ του Μαχαίρα έξω έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ από το οριζόντιο δοκάρι

16:47

Τρία λεπτά καθυστερήσεις

16:46

89': Ο Βουό από αριστερά, δίνει στον Παπαστεριανό, το σουτ του αποκρούεται από τους αμυντικούς.

16:45

88': Σουτ του Μάνου μέσα στην περιοχή και δεξιά, με τα πόδια αποκρούει ο Γκέκας.

16:44

Η Αναγέννηση Καρδίτσας μακριά από το γήπεδο της, δεν έχει νίκη φέτος (αυτή και ο Παναιγιάλειος) και μετράει δύο ισοπαλίες με Πανσερραϊκό και Τρίκαλα και εφτά ήττες και τέρματα 3-15.

16:42

85': Τζέκος για την Αναγέννηση στη θέση του Χαντζάρα που είχε περάσει νωρίτερα στην επίθεση

16:42

85': Ο Μαχαίρας στη θέση του Κουτσιανικούλη για τον ΟΦΗ

16:40

83': Σουτ του Μάνου λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει άουτ από το δεξί δοκάρι

16:39

Μπήκαμε στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα, ο ΟΦΗ εξακολουθεί και έχει τον έλεγχο

16:39

81' Κίτρινη κάρτα στον Καρίκι

16:35

Ο ΟΦΗ εντός έδρας έχει οχτώ νίκες και μία ήττα σε εννέα παιχνίδια φέτος και τέρματα 26-4.Μοναδική ομάδα που κατάφερε να τον νικήσει στο «Θόδωρος Βαρδινογιάννης» ήταν η Παναχαϊκή, την έβδομη αγωνιστική με 2-1.

16:29

Ο Βουό δεν άφησε τον Μάνο να το εκτελέσει, σουτάρει αυτός αλλά η μπάλα καταλήγει στο δεξί δοκάρι του Γκέκα

16:28

71' Πέναλτι για τον ΟΦΗ σε μαρκάρισμα στον Μάνο από τον Μπιτέλη, στη γραμμή της περιοχής και αριστερά. Σωστή η υπόδειξη

16:25

63%-37% η κατοχή υπέρ του ΟΦΗ

16:24

Ο ΟΦΗ προσπαθεί και πιέζει για το δεύτερο γκολ αλλά η Αναγέννηση Καρδίτσας είχε την κλασσική ευκαιρία να σκοράρει με το δοκάρι

16:22

66': Σέντρα του Μπολάκη από δεξιά, κεφαλιά του Βουό από τη μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ από το δεξί δοκάρι

16:21

65' Καραγιάννης αντί Λεφίδη για την Αναγέννηση

16:20

64' Λάθος γύρισμα των παικτών της Αναγέννησης, ο Βουό μέσα στην περιοχή, προσπαθεί να σκοράρει με το κεφάλι, αποκρούει ο Γκέκας

16:20

63': Φάουλ του Ντίνα από δεξιά, κεφαλιά του Παπαστεριανού από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα άουτ από το δεξί δοκάρι

16:19

62': Κίτρινη κάρτα για τον Λεφίδη της Αναγέννησης

16:18

61': Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Ντίνας στη θέση του Λεάλ

16:17

61': Σουτ του Λεάλ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Γκέκας

16:16

59': Σουτ του Κονέ, έξω από την περιοχή πάλι, ψηλά άουτ η μπάλα

16:14

57': Στην κόντρα η Αναγέννηση Καρδίτσας, βαθιά μπαλιά στον Κονέ, λάθος συνεννόηση του Στρέζου με τους αμυντικούς του, σουτάρει ο Κονέ αλλά η μπάλα βρίσκει το δεξί δοκάρι του Στρέζου.

16:11

54': Κόρνερ του Λεάλ από αριστερά, μπλοκάρει ο Γκέκας

16:11

Η παράδοση είναι με το μέρος του ΟΦΗ. Σε πέντε παιχνίδια ως γηπεδούχος με αντίπαλο την Αναγέννηση Καρδίτσας, τρία για την Β’ Εθνική και δύο για το Κύπελλο Ελλάδας, είναι αήττητος με τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία και τέρματα 15-3. Στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μάλιστα, δεν έχει δεχθεί γκολ.

16:07

51': Ο Νάστος βγάζει δεξιά στον Αργυρόπουλο, αυτός σεντράρει αλλά ο Βουό δεν μπορεί να πλασάρει και η μπάλα περνάει πλάγιο άουτ

16:05

49': Σουτ του Ποτουρίδη από τα 30 μέτρα, η μπάλα περνάει απελπιστικά άουτ

16:04

48': Αλλαγή για την ΑΣΑ, ο Χαντζάρας περνάει στη θέση του Ντάγκρα

16:03

Χωρίς αλλαγές στις ενδεκάδες οι δύο ομάδες. Ο Γιώργος Βαζάκας όμως, ετοιμάζεται να κάνει αλλαγή!

16:02

Σέντρα στο β' ημίχρονο

16:01

Η Αναγέννηση Καρδίτσας είναι στη 12η θέση της βαθμολογίας με 21 βαθμούς, τέσσερις πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

16:01

Οι κρητικοί είναι στη δεύτερη προνομιούχο θέση που οδηγεί στη Σούπερ Λίγκα με 42 βαθμούς, δύο μπροστά από την Παναχαϊκή και έξι πίσω από τον πρωτοπόρο Άρη.