0
16:53

Καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:51

Ο ΟΦΗ με τα γκολ του Βουό στο 8ο λεπτό και του Ντίνα στο 47', νίκησε δίκαια και σχετικά εύκολα τον Πανσερραϊκό και επέστρεψε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

16:51

Τέλος ο αγώνας στο Ηράκλειο, 2-0 ο ΟΦΗ τον Πανσερραϊκό.

16:50

90+3': Φάουλ του Παπαστεριανού από τη γραμμή του κέντρου, η μπάλα άουτ.

16:48

90+1': Φάουλ του Πουτουρίδη, έξω από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα καταλήγει άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.

16:48

Τρία λεπτά καθυστερήσεις

16:46

88': Σουτ του Μονιάκη από πολύ μακριά, περνάει άουτ η μπάλα.

16:45

87': Σε θέση οφσάιντ ο Μάνος

16:43

86': Καπτέλι στη θέση του Παπουτσογιαννόπουλου

16:40

82' Κοέλιο στη θέση του Κουτσιανικούλη για τον ΟΦΗ

16:39

Έχουμε μπει στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα, τίποτα δεν μπορεί να αλλάξει στο Ηράκλειο.

16:37

79': Κίτρινη κάρτα στον Κάκκο

16:35

77': Αλλαγή και για τον ΟΦΗ, ο Βαφέας στη θέση του Μαχαίρα

16:32

Μικρή διακοπή στον αγώνα, είναι τραυματίας ο Ορφανίδης του Πανσερραϊκού

16:31

Ο Πανσερραϊκός έχει τη χειρότερη άμυνα στην κατηγορία με 30 τέρματα.

16:29

Παιχνίδι κέντρου από τις δύο ομάδες

16:25

67': Ο Μάνος έξω από την περιοχή και δεξιά, σουτάρει, η μπάλα περνάει απελπιστικά άουτ.

16:24

66': Σέντρα σουτ του Χατζητερζόγλου για τον Πανσερραϊκό, η μπάλα θα καταλήξει άουτ, χωρίς να ανησυχήσει τον Στρέζο.

16:23

65': Αλλαγή για τον ΟΦΗ, βγαίνει ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος Ντίνας και μπαίνει ο Πουρτουλίδης.

16:22

65': Κίτρινη κάρτα στον Χατζητερζόγλου.

16:20

63': Κίτρινη κάρτα για τον Μαχαίρα του ΟΦΗ

16:19

Σε 23 παιχνίδια ως γηπεδούχος με αντίπαλο τον Πανσερραϊκό, σε όλες τις διοργανώσεις, ο ΟΦΗ έχει 16 νίκες, πέντε ισοπαλίες και δύο ήττες: στις 26/5/2010 με 1-0 για τη Β’ Εθνική και στις 6/6/1971 με 3-1 για το πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής.

16:15

57': Χατζητερζόγλου στη θέση του Εν' Νομό για τον Πανσερραϊκό.

16:15

56': Σουτ του Κουτσιανικούλη από καλή θέση, μέσα στην περιοχή και αριστερά, μετά από πάσα του Ντίνα, η μπάλα περνάει άουτ.

16:11

53' Ο Εν' Νομό από δεξιά σεντράρει για τον Κρητικό που σουτάρει αλλά η μπάλα κοντράρει στον Ποτουρίδη και καταλήγει κόρνερ.

16:10

52': Σουτ του Μάνου από δεξιά, ο Πολίτης αποκρούει σε κόρνερ

16:06

49': Τεράστια ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό, Φάουλ του Κρητικού από δεξιά, ο Εν' Νομό σουτάρει, αποκρούει ο Στρέζος, και από τα δύο μέτρα, στο δεύτερο δοκάρι, ο Κρητικός στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ

16:04

Ο Ντίνας από δεξιά μπήκε στην περιοχή, συνδυάζεται άψογα με τον Βουό και με πλασέ με το δεξί στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα

16:04

47': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 2-0

16:03

Δεν υπάρχουν αλλαγές στις συνθέσεις των δύο ομάδων.

16:03

Σέντρα στο β' ημίχρονο,

15:47

Ο ΟΦΗ χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση του προηγείται του Πανσερραϊκού με 1-0 με το γκολ του Βουό από δώρο της άμυνας του Πανσερραϊκού

15:46

Τέλος α' ημιχρόνου στο Ηράκλειο. Ο ΟΦΗ προηγείται με 1-0.

15:45

Ένα λεπτό καθυστερήσεις

15:43

Παιχνίδι με ελάχιστες κλασσικές ευκαιρίες, με εξαίρεση το γκολ του ΟΦΗ.

15:42

Ο Πανσερραϊκός μακριά από το γήπεδο του έχει μία νίκη, στα χαρτιά επί του Αχαρναϊκού, μία ισοπαλία στην Πάτρα με την Παναχαϊκή με 1-1 και εφτά ήττες και τέρματα 8-17. Τα τρία από τα οχτώ ήταν στα χαρτιά με τον Αχαρναϊκό. Δεν υπολογίζεται ο σημερινός αγώνας.

15:40

Ο ΟΦΗ εντός έδρας είναι ιδιαίτερα ισχυρός με εφτά νίκες και μία ήττα, από την Παναχαϊκή με 2-1, την 7η αγωνιστική και 24-4 τέρματα. Δεν υπολογίζεται ο σημερινός αγώνας.

15:38

38' Σέντρα σουτ του Ποτουρίδη έξω από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα περνάει άουτ από το δεύτερο δοκάρι.

15:37

37': Κίτρινη κάρτα στον Τσελεπίδη.

15:35

35': Αντεπίθεση του Πανσερραϊκού, ο Κρητικός από δεξιά λίγο έξω από την περιοχή σουτάρει αλλά η μπάλα καταλήγει ψηλά άουτ.

15:34

Ο Απόστολος Χαραλαμπίδης με το ζόρι συγκρότησε 18άδα καθώς δεν είναι διαθέσιμοι επίσης ο μέσος Πόζογλου (13 συμμετοχές) λόγω ενοχλήσεων και ο αμυντικός Στέβιτς (8 συμμετοχές).

15:33

Από τους έξι ποδοσφαιριστές, ο Ιωαννίδης έχει 16 συμμετοχές στο πρωτάθλημα, ο Γκούρτσας 15 και 6 γκολ (πρώτος σκόρερ της ομάδας), ο Τσιμίκας 15, ο Ρούτσης 15, ο Ρίστιτς 11 (βασικός τερματοφύλακας) και ο Βοσκόπουλος 8. Κανένας δεν είναι στην αποστολή για το σημερινό αγώνα.