19:11

19:11

Έμεινε στο +3 από τους Αρκάδες ο Πανιώνιος, αλλά έχει πολύ δύσκολο πρόγραμμα στη συνέχεια.

19:10

Μόνο φτωχό δεν ήταν σε φάσεις αυτό το ματς. Πολλές οι ευκαιρίες, ειδικά για τους φιλοξενούμενους.

19:10

Λήξη αναμέτρησης, 0-0.

19:09

90'+4: Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Τόνσο εκτελεί κόρνερ, ο Ιγκλέσιας παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

19:08

90'+3: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Τόνσο δίνει ωραία στον Δουβίκα, εκείνος αντί να δώσει στον Ιγκλέσιας σουτάρει και ο Κότνικ αποκρούει.

19:07

19:06

90': Σέντρα από τον Κυριακόπουλο, κάνει την κεφαλιά ο Δουβίκας και αστοχεί.

19:05

89': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπραχίμι σουτάρει από μέσα δεξιά, η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

19:02

87': Ιγκλέσιας αντί Ντουντού για τον Αστέρα.

19:02

86': ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα! Σέντρα από τον Γιαννούλη στο δεύτερο δοκάρι, ο Τόνσο κάνει το πλασέ και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

18:59

83': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Δυνατό σουτ του Τόνσο από μέσα αριστερά, αποκρούει ο Κότνικ.

18:56

81': Σουτ από τον Κυριακόπουλο, εύκολα ο Κότνικ.

18:54

78': Δοκιμάζει το πόδι του ο Τόνσο, μπλοκάρει ο Κότνικ.

18:52

76': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα από τον Μουνάφο στο πρώτο δοκάρι, ο Δουβίκας βάζει την προβολή και ο Κότνικ αποκρούει.

18:51

76': Στη θέση του Τσιλιανίδη ο Μαντιντά για τον Αστέρα.

18:48

73': Αδύναμο σουτ του Σπιριντόνοβιτς, εύκολα ο Αθανασιάδης.

18:46

Πιο επικίνδυνος δείχνει ο Αστέρας.

18:44

69': Γεσίλ αντί Νίλσεν για τον Πανιώνιο.

18:43

68': Δουβίκας αντί Μανιά για τον Αστέρα.

18:41

66': ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανιώνιο! Ο Σπιριντόνοβιτς εξαπολύει έναν κεραυνό από μέσα αριστερά και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

18:41

65': Απευθείας φάουλ του Σπιριντόνοβιτς, αποκρούει ο Αθανασιάδης.

18:40

64': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μανιάς κερδίζει στη μονομαχία τον Μπανανά, μπαίνει από δεξιά στην περιοχή και αστοχεί. Μπορούσε να έχει κάνει και παράλληλη πάσα.

18:36

61': Εξαιρετική κάθετη του Μουνάφο, ωραία γυρίζει ο Μανιάς, σουτάρει από μέσα δεξιά και ο Κότνικ αποκρούει.

18:35

60': Κίτρινη στον Ουάσινγκτον.

18:33

58': Κόρνερ για τον Αστέρα, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:31

56': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Καλό σουτ του Κυριακόπουλου, λίγο έξω η μπάλα.

18:29

54': Σέντρα από τον Γιαννούλη, πέφτει εύκολα ο Τόνσο και ζητάει πέναλτι.

18:27

52': Σέντρα από τον Γιαννούλη, δεν καταφέρνει να βρει από τη μικρή περιοχή την μπάλα ο Μανιάς.

18:25

Στο έδαφος ο Αθανασιάδης, προσωρινή διακοπή.

18:22

46': Βουτάει ο Τόνσο για να πάρει πέναλτι, δεν πέφτει στην παγίδα ο Τζήλος.

18:21

46': Μπραχίμι αντί Σαββίδη για τον Πανιώνιο.

18:21

18:20

18:04

Λήξη πρώτου μέρους.

18:04

45'+4: Σουτάρει ο Τσιλιανίδης, βάζει το πόδι του ο Τόνσο, αλλάζει πορεία στην μπάλα, αλλά τη στέλνει έξω.

18:02

18:01

45': Σπιριντόνοβιτς αντί Λάμπρου για τον Πανιώνιο.

18:01

45': Σουτάρει από μέσα αριστερά ο Τόνσο και αστοχεί.

17:59

Στο έδαφος ο Λάμπρου με πρόβλημα στον οπίσθιο μηριαίο.

17:59

43': Κόρνερ για τον Αστέρα. Εκτελεί ο Τόνσο και μπλοκάρει ο Κότνικ.

17:56

Εντυπωσιακό στατιστικό, μόνο ένα φάουλ έχει κάνει ο Πανιώνιος και 13 ο Αστέρας.

17:52

Ζαλίζεται ο Γκιοατά, είναι εκτός.

17:50

35': Βγάζει σέντρα ο Μανιάς, ο Τόνσο πάει πρώτος στην μπάλα, αλλά η κεφαλιά του κοντράρει στον Παπαγεωργίου.

17:48

32': Κάκιστο σουτ του Λάμπρου, εκτός φεύγει η μπάλα.

17:47

31': Πάει δυνατά πάνω στον Σαραμαντά ο Μπέρτος, γλιτώνει την κάρτα.

17:43

28': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Λάμπρου μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, αδειάζει τον Μπέρτο, κάνει διαγώνιο σουτ και η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

17:41

26': Κίτρινη στον Τσιλιανίδη.

17:39

23': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Εκτελεί ο Σαραμαντάς χαμηλά και η μπάλα απομακρύνεται.

17:38

Στο 62-38% η κατοχή μπάλας για τον Πανιώνιο.

17:36

Στο έδαφος ο Πασαλίδης, προσωρινή διακοπή.

17:35

19': Απογοητευτικό σουτ του Λάμπρου, άουτ η μπάλα.

17:34

18': Κίτρινη στον Μουνάφο.

17:33

17': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Μασούρας, σωστή η υπόδειξη.

17:31

Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι.

17:27

12': Κόρνερ για τον Αστέρα. Εκτελεί ο Τόνσο και η μπάλα απομακρύνεται από τον Παπαγεωργίου.

17:25

9': Εκτελεί φάουλ ο Σαραμαντάς, ο Γιαννούλης δεν διώχνει και ο Νίλσεν κάνει ένα γυριστό και αστοχεί.

17:21

Έχουν διάθεση και οι δύο ομάδες, γρήγορος ρυθμός στο παιχνίδι.

17:17

17:15

17:12

Δεν είναι πολύς ο κόσμος στο γήπεδο.

17:08

Αρκετός καιρός χωρίς τρίποντο έχει περάσει για τους Αρκάδες, οι οποίοι ξέρουν πως με διπλό πιάνουν τον Πανιώνιο στην πεντάδα.

17:04

Επιστροφή στις νίκες ψάχνουν οι Νεοσμυρνιώτες ώστε να απομακρυνθούν από τους διώκτες τους.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανιωνίου με τον Αστέρα Τρίπολης ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Παπαγεωργίου, Γκιοατά, Μπανανά, Σαραμαντάς, Ουάσινγκτον Σαντάνα, Κόρμπος, Λάμπρου, Σαββίδης, Μασούρας, Νίλσεν.
Αναπ: Μπαντής, Σπιριντόνοβιτς, Μπραχίμι, Γεσίλ, Βλάχος, Σταυρόπουλος, Μακρύλλος
Αθανασιάδης, Μπέρτος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης, Ντουντού, Μουνάφο, Τσιλιανίδης, Τόνσο, Κυριακόπουλος, Μανιάς.
Αναπ: Τσιφτσής, Σελίν, Κώτσιρας, Μαντίντα, Ιγκλέσιας, Τζααντί, Δουβίκας
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας) Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής), Σπυρόπουλος (Ανατολικής Αττικής) 4ος: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)