Επτά αγωνιστικές χωρίς νίκη οι "βυσσινί".

Έντονες αποδοκιμασίες από τον κόσμο της ΑΕΛ και υβριστικά συνθήματα κατά του Αλέξη Κούγια.

Πρώτο εκτός έδρας τρίποντο στη Σούπερ Λιγκα για φέτος για τους "πράσινους".

21:20

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 1-0.

21:19

90'+4: Στη θέση του Τζανδάρη ο Μουνιέ για τον Παναθηναϊκό.

21:17

Παίζουν με τον χρόνο οι "πράσινοι".

21:15

21:14

89': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Αγκάνοβιτς ανοίγει για τον Μασούρα, εκείνος κάνει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Μιλοσάβλιεβιτς παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:12

87': Κολοβέτσιος αντί Κάτσε για τον Παναθηναϊκό. Με αίματα βγήκε ο Αλβανός από την αγκωνιά που δέχτηκε από τον Γουάλας.

21:11

86': Κίτρινη στον Γουάλας.

21:10

Στο έδαφος ο Κάτσε, προσωρινή διακοπή.

21:08

83': Κίτρινη στον Βλαχοδήμο για καθυστέρηση.

21:04

79': Σέντρα από τον Γουάλας, κεφαλιά του Ζίζιτς και ο Βλαχοδήμος μπλοκάρει εύκολα.

21:02

77': Κίτρινη στον Μιλοσάβλιεβιτς.

21:02

76': Σε θέση οφσάιντ ο Λουντ, δεν υπάρχει παράβαση. Ήταν εμφανώς πιο πίσω.

20:59

75': Στη θέση του Χατζηγιοβάνη ο Στάικος για τον Παναθηναϊκό.

20:56

71': Κίτρινη στον Περόνε για διαμαρτυρία.

20:52

67': Κόρνερ για την ΑΕΛ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:51

67': Στη θέση του Ρέντζα ο Περόνε για την ΑΕΛ. Δεξί μπακ θα πάει ο Μασούρας.

20:49

64': Ένταση στον αγωνιστικό χώρο. Από μία κάρτα σε Κάτσε και Φατιόν. Ο πρώτος άρχισε να τραβάει τον παίκτη της ΑΕΛ, που απάντησε με κεφαλοκλείδωμα.

20:47

62': Γκόλιας αντί Γκοΐκοβιτς για την ΑΕΛ. Αναγκαστική η αλλαγή, έχει ενοχλήσεις ο δεύτερος.

20:45

61': Κίτρινη στον Τζανδάρη.

20:42

57': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Δώνης και Λουντ συνεργάζονται ωραία, ο πρώτος κάνει το γύρισμα προς το πέναλτι, ο Χατζηγιοβάνης σουτάρει και ο Μπόζοβιτς μπλοκάρει.

20:39

Καλύτερα μπήκε η ΑΕΛ. Στο πρώτο μέρος είχε πάρα πολλά προβλήματα δημιουργικά.

20:37

52': Επικίνδυνο γύρισμα του Κριζμάν, διώχνει σε κόρνερ ο Οικονόμου. Αυτό εκτελείται από τον Μασούρα και η μπάλα απομακρύνεται.

20:33

48': Κακό σουτ του Λουντ εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

20:31

46': Αγκάνοβιτς αντί Λαγού για την ΑΕΛ.

20:30

20:30

20:16

Έντονες αποδοκιμασίες από τον κόσμο της ΑΕΛ.

20:15

Λήξη πρώτου μέρους.

20:15

45': Κίτρινη ο Κουλιμπαλί γιατί δεν άφησε να εκτελεστεί εγκαίρως ένα φάουλ.

20:12

43': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Εκτελεί ο Μιλοσάβλιεβιτς, ο Κριζμάν κάνει σουτ στην κίνηση και η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα εκτός.

20:10

Κοντρολάρουν το ματς οι φιλοξενούμενοι χωρίς να πιέζονται.

20:06

Υπάρχει ένας εκνευρισμός στο γήπεδο. Με το παραμικρό λάθος αντιδρά ο κόσμος.

20:02

32': Σέντρα από τον Χατζηγιοβάνη, διώχνουν οι αμυντικοί της ΑΕΛ.

20:01

30': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται σωστά ο Κουλιμπαλί.

19:58

Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΛ.

19:54

Δυσαρέσκεια στον κόσμο της ΑΕΛ για την εικόνα της ομάδας τους.

19:53

23': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκο! Μπαίνει στην περιοχή ο Γιόχανσον, κάνει το γύρισμα, δεν διώχνει ο Ζίζιτς καλά, ο Δώνης σουτάρει από κοντά και ο Ζίζιτς προλαβαίνει να βάλει την κόντρα.

19:50

Βαθιά μπαλιά του Τζανδάρη, ο Δώνης παίρνει την κεφαλιά, βγάζει μόνο του τον Λουντ και ο τελευταίος πλασάρει από μέσα δεξιά για το 0-1.

19:49

19': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:45

15': Σέντρα από τον Γουάλας, διώχνει με γροθιές ο Βλαχοδήμος.

19:42

12': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:40

"Κάνε ένα σουτ και τόλμησε" ήταν η οδηγία του Ουζουνίδη προς τον Δώνη, ο οποίος προσπάθησε πριν να... μπει με την μπάλα στα δίχτυα.