19:05

19:05

Απογοητευτική η Ξάνθη, μένει έκτη.

19:04

Τέταρτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα για την Ένωση, η οποία πηγαίνει ξανά στο -2 από τον ΠΑΟΚ.

19:04

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 4-0.

19:02

19:01

90': Ωραία ενέργεια από τον Κλωναρίδη, δεν είναι καλό το γύρισμά του, ο Λιβάγια σουτάρει και ο Ζίβκοβιτς αποκρούει.

18:59

89': Μακρινό σουτ του Τριάδη, δεν βρίσκει στόχο.

18:56

85': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται λανθασμένα ο Γιακουμάκης.

18:53

83': Καλή προσπάθεια από τον Λιβάγια, σουτάρει εκτός περιοχής και αστοχεί.

18:51

80': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Βγαίνει η μπαλιά από τον Αραούχο, ο Λιβάγια από κοντά βάζει την προβολή και ο Ζίβκοβιτς αποκρούει.

18:50

80': Ορφανίδης αντί Καμαρά για την Ξάνθη.

18:48

78': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:45

Διαχείριση κάνει πλέον η ΑΕΚ.

18:41

71': Αδύναμο σουτ του Τριάδη, μπλοκάρει ο Τσιντώτας.

18:41

70': Στη θέση του Χριστοδουλοπουλου ο Γιακουμάκης για την ΑΕΚ.

18:39

68': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Χριστοδουλόπουλο, δεν πιάνει καλά το σουτ ο Κλωναρίδης και μπλοκάρει εύκολα ο Ζίβκοβιτς.

18:36

65': Στη θέση του Σιμόες ο Αϊντάρεβιτς για την ΑΕΚ.

18:35

64': Κόρνερ για την Γκάλο. Πλασαριστά εκτελεί ο Γκάλο, η μπάλα πάει στον Χριστοδουλόπουλο, εκείνος σουτάρει δυνατά από μέσα δεξιά και ο Ζίβκοβιτς αποκρούει.

18:32

61': Κίτρινη στον Μπρίτο.

18:30

60': Στη θέση του Ντουρίτσκοβιτς ο Τριάδης για την Ξάνθη.

18:29

59': Στη θέση του Κλωναρίδη ο Μπακασέτας για την ΑΕΚ.

18:29

58': Σέντρα από τον Χριστοδουλόπουλο, παίρνει την κεφαλιά ο Βράνιες και μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

18:26

56': Συρτό σουτ του Χριστοδουλόπουλου, άουτ η μπάλα.

18:22

52': Ο Μπρίτο αδειάζει ωραία τον Χουλτ, κάνει και το σουτ από μέσα δεξιά και αστοχεί.

18:20

50': Μακρινό σουτ του Ντε Λούκας εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

18:17

46': Μεχία αντί Κασάδο για την ΑΕΚ.

18:16

18:15

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:01

Λήξη πρώτου μέρους.

18:01

Σέντρα απο τον Γκάλο, ο Μπακασέτας πιάνει πολύ ωραία κεφαλιά από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία για το 4-0.

17:59

44': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:57

43': Κίτρινη στον Γέντρισεκ.

17:55

40': Σε θέση οφσάιντ ο Λιβάγια, σωστή η υπόδειξη.

17:50

Αποθεώνεται ο Βράνιες απ' όλο το γήπεδο.

17:49

Σέντρα από τον Μπακασέτα, η μπάλα περνάει από τον Τσιγκρίνσκι και με καρφωτή κεφαλιά ο Βράνιες κάνει το 3-0. Χατ τρικ ο στόπερ της Ένωσης, απίστευτο!

17:48

33': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:45

30': Σουτάρει εκτός περιοχής ο Μπακασέτας, άουτ η μπάλα.

17:45

30': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:43

28': Δοκιμάζει το πόδι του ο Χριστοδουλόπουλος και δεν βρίσκει στόχο.

17:41

26': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μπρίτο σουτάρει εκτός περιοχής και ο Τσιντώτας αποκρούει.

17:39

Στα μέτρα της έχει φέρει το ματς η Ένωση.

17:35

Ο Μπακασέτας εκτελεί κόρνερ, ο Βράνιες πηδά ανενόχλητος και κάνει το 2-0 με καρφωτή κεφαλιά.

17:34

19': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:33

19': Σουτάρει από μέσα αριστερά ο Μπακασέτας, κοντράρει η μπάλα και φεύγει κόρνερ. Εκτελεί και το κόρνερ και κερδίζει ένα ακόμα.

17:31

Στο 73-27% η κατοχή μπάλας υπέρ των γηπεδούχων.

17:28

13': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μπακασέτας εκτελεί φάουλ και ο Ζίβκοβιτς διώχνει με δυσκολία.

17:24

Ένα ριπλέι που παρουσίασε τώρα το συνδρομητικό δείχνει ότι ο Βράνιες ήταν εκτεθειμένος στο γκολ. Συνεπώς, λανθασμένα μέτρησε.

17:21

Ο Γκάλο εκτελεί φάουλ, ο Τσιγκρίνσκι παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα κοντράρει στον Βράνιες και καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0.

17:20

5': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:19

4': Ο Μελιόπουλος ανατρέπει τον Λιβάγια εντός περιοχής, αλλά ο Διαμαντόπουλος δίνει λανθασμένα φάουλ και όχι πέναλτι.

17:18

3': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιβάγια σουτάρει εκτός περιοχής και αστοχεί.

17:17

2': Ο Χριστοδουλόπουλος μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, ο Μελιόπουλος τον τραβάει, αλλά ο Διαμαντόπουλος δεν συγκινείται. Για πέναλτι διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι.

17:15

17:11

Από ισοπαλία με την Κέρκυρα προέρχεται η Ξάνθη που παλεύει για μία θέση στην πεντάδα.

17:08

Νέα νίκη θέλει η ΑΕΚ ώστε να μείνει κοντά στον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

17:05

Αποθεώνεται αυτή τη στιγμή από τον κόσμο η ομάδα μπάσκετ, η οποία χθες κατέκτησε το Κύπελλο κόντρα στον Ολυμπιακό.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΚ με την Ξάνθη ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Τσιντώτας, Γκάλο, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Μοράν, Σιμόες, Χριστοδουλόπουλος, Μπακασέτας, Λιβάγια, Αραούχο.
Αναπ: Μπάρκας, Λαμπρόπουλος, Αϊντάρεβιτς, Γαλανόπουλος, Μασούντ, Κλωναρίδης και Γιακουμάκης.
ΞΑΝΘΗ
Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Μελιόπουλος, Λισγάρας, Κασάδο, Σιλά, Ντε Λούκας, Καμαρά, Ντουρίτσκοβιτς, Μπρίτο, Γέντρισεκ.
Αναπ: Γκαραβέλης, Μεχία, Κάστρο, Κίκε, Πέτρος Ορφανίδης, Τριάδης, Σβάρνας
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Βεργέτης (Αρκαδίας) 4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)