Συνεχίζεται το νικηφόρο σερί των "ασπρόμαυρων", οι οποίοι παραμένουν στην κορυφή για άλλη μία αγωνιστική.

21:23

Λήξη αγώνα, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 2-0.

21:23

90'+3: Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Πίτι εκτελεί κόρνερ, ο Μαουρίσιο πάει να βάλει αυτογκόλ και ο Πασχαλάκης πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση. Στη συνέχεια αστοχεί ο Άστσεριτς από τη μικρή περιοχή.

21:21

90'+1: Κίτρινη και ο Ακόστα.

21:20

21:19

89': Στη θέση του Μακ ο Κουλούρης για τον ΠΑΟΚ.

21:19

89': Απευθείας φάουλ από τον Παντελιάδη, άουτ η μπάλα.

21:18

88': Κίτρινη στον Λημνιό.

21:17

87': Κίτρινη στον Παπαδόπουλο. Την έψαξε την κάρτα για να συμπληρώσει.

21:15

Υπάρχουν οπαδοί του ΠΑΟΚ που τραγουδούν για την ομάδα τους και αποδοκιμάζονται.

21:14

84': Σουτάρει ο Μακ, κάνει τάκλιν ο Αναστασιάδης και κερδίζει κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Βιεϊρίνια και η μπάλα με δυσκολία απομακρύνεται.

21:11

Διαδικαστικά δείχνουν τα τελευταία λεπτά.

21:08

78': Μουλέν αντί Πέλκα για τον ΠΑΟΚ.

21:07

77': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μακ σουτάρει διαγώνια από μέσα αριστερά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

21:05

75': Στη θέση του Καραγιάννη ο Βάντερσον για τη Λαμία.

21:02

72': Στη θέση του Μπίσεσβαρ ο Λημνιός για τον ΠΑΟΚ.

21:01

71': Σέντρα-σουτ από τον Παντελιάδη, κοντράρει η μπάλα και φεύγει λίγο έξω. Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο.

20:57

67': Μπεν Τζεμιά αντί Όμο για τη Λαμία.

20:56

66': Εκτελεί φάουλ ο Πέλκας και αστοχεί με κεφαλιά ο Πρίγιοβιτς.

20:56

66': Κίτρινη στον Όμο.

20:53

63': Σουτάρει ο Ακόστα, κοντράρει η μπάλα και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

20:51

Νέα σέντρα του Μακ από δεξιά, ο Ασίγκμπα πάει πρώτος στην μπάλα, δεν διώχνει καλά και με κεφαλιά ο Μαουρίσιο κάνει το 0-2.

20:51

61': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:51

Μικροένταση κάτω από τα δημοσιογραφικά, αλλά τα πνεύματα ηρεμούν γρήγορα. Και μια διμοιρία των ΜΑΤ τώρα στο διάδρομο κάτω από το σημείο της εξέδρας, που βρίσκονται οι λιγοστοί ΠΑΟΚτσήδες.

20:50

61': Άστσεριτς αντί Μπούντνικ για τη Λαμία.

20:46

Ο Μακ γυρνάει από δεξιά, ο Μαυρίσιο δίνει στον Μπίσεσβαρ, εκείνος κάνει εξαιρετική σκαφτή πάσα και ο Πέλκας από πολύ κοντά ανοίγει το σκορ με κεφαλιά.

20:46

56': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:44

54': Σε θέση οφσάιντ ο Πρίγιοβιτς, σωστή η υπόδειξη.

20:40

Και ξαφνικά 20 οπαδοί του ΠΑΟΚ τραγουδούν χωρίς διακριτικά στα αριστερά των επισήμων του ΔΑΚ Λαμίας! Διαμαρτύρονται οι φίλαθλοι των "κυανόλευκων".

20:17

45': Σουτάρει ο Πέλκας, κοντράρει στον Αναστασιάδη η μπάλα και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:16

Στο έδαφος ο Βασιλαντωνόπουλος, μικρή διακοπή.

20:13

Η οδηγία του Λουτσέσκου προς τον Κάνιας είναι να κρατούν μπάλα και να προσπαθήσουν να την κυκλοφορήσουν.

20:09

37': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μαουρίσιο από μακριά, εύκολα ο Παπαδόπουλος.

20:05

34': Ο Βασιλαντωνόπουλος βγάζει σέντρα, ο Μπούντνικ δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και η μπάλα πάει παράλληλα με την εστία.

20:04

33’: Σουτ Πίτι από θέση έξω δεξιά, η μπάλα κοντράρει και ίσα, που φτάνει στο Πασκαλάκη, που μαζεύει.

20:01

29': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μακ σουτάρει από μέσα δεξιά και ο Παπαδόπουλος αποκρούει.

20:01

Προηγουμένως ο Μαουρίσιο πάτησε άθελά του τον Μπλάζιτς και του ζήτησε συγγνώμη στη συνέχεια.

19:59

Παίρνει φάσεις πάνω του ο Βάντερσον.

19:55

23': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας εκτελεί κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα βρίσκει στο σώμα του Βαρέλα και ο Παπαδόπουλος πραγματοποιεί μεγάλη επέμβαση.

19:54

23': Ο Βάντερσον εκτελεί φάουλ, η μπάλα χτυπά στον Παντελιάδη και φεύγει εκτός.

19:52

21': Για κόρνερ διαμαρτύρεται ο Παντελιάδης, πλάγιο πριν τη σέντρα έχει δώσει ο διαιτητής. Δεν πρέπει να πέρασε όλη η μπάλα τη γραμμή.

19:48

17': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ορθώς ο Βάντερσον.

19:48

16': Αδύναμο σουτ του Πέλκα, εύκολα ο Παπαδόπουλος.

19:44

Ζέστη ατμόσφαιρα από τους φίλους των γηπεδούχων... «Λαμιάρα», από τη μια πλευρά της εξέδρας, «ομαδάρα» από την άλλη.

19:42

10': Σουτάρει ο Πέλκας, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

19:39

Ψάχνουν τα πατήματά τους οι δύο ομάδες.

19:35

5': Μακρινό σουτ Βιεϊρίνια από θέση έξω αριστερά, πολλά μέτρα άστοχο.