Πολύτιμο τρίποντο για τους Φαίακες, που προσπερνούν τον Απόλλωνα στη βαθμολογία.

Λήξη αγώνα, νίκη για την Κέρκυρα με 2-0.

16:49

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:48

89': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Εκτελεί ο Κονέ και περνά ανεκμετάλλευτο.

16:44

85': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Πλασάρει από μέσα δεξιά ο Μυτίδης, αποκρούει ο Τσόβιτς.

16:43

84': Απογοητευτικό σουτ του Κονέ από μακριά.

16:42

83': Σουτ εκτός περιοχής του Ανιέτε, άουτ η μπάλα.

16:41

82': Μυτίδης αντί Ρόλε για την Κέρκυρα.

16:39

81': Εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Αλμπάνη.

16:37

78': Κίτρινη για τον Κονέ.

16:34

Έξαλλος ο Τσέλιος στον πάγκο του Απόλλωνα, προσπαθεί να τον συγκρατήσει ο Κασναφέρης.

16:30

71': Καστιγέχος αντί Μπαρτολίνι για τον Απόλλωνα.

16:29

70': Στη θέση του Επστάιν ο Αρτυματάς για την Κέρκυρα.

16:28

69': Κίτρινη στον Επστάιν.

16:27

Ο Ρόλε βγάζει εξαιρετική πάσα για τον Επστάιν, εκείνος έχει φύγει στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο πλασέ κάνει το 2-0.

16:26

68': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

16:22

64': Κίτρινη στον Μπαρτολίνι.

16:18

Στο έδαφος ο Επστάιν, μικρή διακοπή. Υπάρχει και ένταση μεταξύ των παικτών.

16:18

59': Κονέ και Ανιέτε μπαίνουν στο ματς, Ναδάλες και Ντεβέσα βγαίνουν για τον Απόλλωνα.

16:17

58': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Παμλίδης πλασάρει από μέσα αριστερά, ο Τσόβιτς βρίσκει λίγο την μπάλα, ο Γεωργίου κάνει προβολή και αστοχεί.

16:16

57': Κίτρινη στον Σπίνουλα.

16:14

55': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Εκτελεί ο Ρόλε και απομακρύνει ο Τσόβιτς.

16:12

53': Σουτάρει από μέσα δεξιά ο Κοντοές, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.

16:09

50': Κίτρινη στον Λέκοβιτς.

16:07

48': Ο Επστάιν από μέσα δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Ρόλε σουτάρει και η μπάλα σταματά στον Κοντοέ.

16:04

16:04

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:49

Λήξη πρώτου μέρους.

15:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:42

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ρόλε, η μπάλα πάει στο οριζόντιο δοκάρι και καταλήγει στα δίχτυα έχοντας χτυπήσει και στην πλάτη του Τσόβιτς. Ως αυτογκόλ χρεώνεται.

15:42

40': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

15:41

39': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:39

Έντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο της Κέρκυρας για φάουλ που δεν δόθηκε. Παρατηρήσεις από τον Κομίνη.

15:34

33': Παμλίδης αντί Τουράμ για την Κέρκυρα.

15:34

32': Κίτρινη στον Σιόντη.

15:33

Πρόβλημα με τον Τουράμ, δεν μπορεί να συνεχίσει.

15:31

Στο έδαφος ο Παπάζογλου, μικρή διακοπή.

15:30

28': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Γίνεται η σέντρα από αριστερά από τον Γιαννακόπουλο, η αντίδραση του Σιόντη είναι κάκιστη, η μπάλα περνά στο δεύτερο δοκάρι για τον Αλμπάνη, εκείνος πλασάρει και ο Γιαννακόπουλος αποκρούει.

15:25

24': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Στόουκς. Οριακή φάση, ίσως και να μην ήταν.

15:23

21': Αδύναμο σουτ του Ναδάλες, εύκολα ο Γιαννακόπουλος.

15:20

19': Διαγώνιο σουτ του Επστάιν από μέσα αριστερά, άουτ η μπάλα.

15:20

18': Σουτ στην κίνηση από τον Ρόλε, άουτ η μπάλα.

15:17

16': Σουτ του Στόουκς από το ημικύκλιο, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.

15:17

15': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Ναδάλες κάνει ωραία μπαλιά, ο Τσουκαλάς είναι μόνος του από μέσα δεξιά, αλλά επιλέγει να δώσει πάσα και κάνει κακό γύρισμα προς τον Αλμπάνη.

15:15

Αρκετά λάθη στα πρώτα λεπτά.

15:11

10': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Εκτελεί ο Ρόλε και ο Ζησόπουλος διώχνει.

15:09

Ντεμπούτο για τους φιλοξενούμενους κάνει ο Στόουκς, από τον οποίο περιμένουν πολλά.

15:06

Για 15η φορά τίθενται αντιμέτωποι Ματζούρακης και Παράσχος, οι πιο μεγάλοι ηλικιακά προπονητές της Σούπερ Λίγκας. Παρεμπιπτόντως, έχουν υπάρξει συμπαίκτες.

15:03

2': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Εκτελεί ο Ρόλε και η μπάλα απομακρύνεται από τον Μπαρτολίνι.

15:02

14:58

14:54

Λίγος ο κόσμος στο γήπεδο δεδομένης της σημασίας του αγώνα.

14:51

Αποτέλεσμα κόντρα στους νησιώτες ψάχνουν οι "κυανόλευκοι" ώστε να παραμείνουν από πάνω.

14:48

Από ισοπαλία στην Ξάνθη προέρχονται οι Φαίακες, οι οποίοι θέλουν τρίποντο για να προσπεράσουν τον σημερινό τους αντίπαλο.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Κέρκυρας με τον Απόλλωνα Σμύρνης ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας, Αντέτζο, Γρομητσάρης, Λέκοβιτς, Σιόντης, Μπαλάφας, Ρόλε, Γεωργίου, Έπσταϊν, Τουράμ
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Αρτυματάς, Κρητικός, Ζορμπάς, Παμλίδης, Αναστασίου, Μυτίδης
Τσόβιτς, Κοντοές, Μπαρτολίνι, Ζησόπουλος, Ναδάλες, Τσουκαλάς, Παπάζογλου, Στάθης, Ντεβέσα, Αλμπάνης, Στόουκς
Αναπ: Χουάντερσον, Κύργιας, Χουάρες, Κονέ, Σιατραβάνης, Ανιέτε, Καστιγέχος
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας) Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Μπαλτάς (Αχαΐας) 4ος: Τζήλος (Λάρισας)