19:07

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναιτωλικό με 3-0.

19:03

19:01

88': Στη θέση του Ντικαμονά ο Στάμου για τον Πλατανιά. Η αρχική εκτίμηση για τον πρώτο είναι πως υπέστη θλάση οπίσθιου μηριαίου.

19:01

Τρομερό σουτ του Ρόσα εκτός περιοχής, η μπάλα πάει στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα.

18:59

87': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:58

86': Κίτρινη στον Μαλσά.

18:55

83': Βασιλούδης αντί Γουίλιαν για τον Πλατανιά. Καταχειροκροτήθηκε ο Βραζιλιάνος.

18:55

Έχει πέσει ο ρυθμός.

18:51

Άσχημη σύγκρουση του Ντικαμονά με τον Μαλσά.

18:46

74': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Καλό σουτ του Ρόσα, πέφτει και αποκρούει ο Κλιάιτς.

18:43

71': Χαντάκιας αντί Ροντρίγκες για τον Παναιτωλικό.

18:41

69': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ωραία αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους, ο Μάζουρεκ ανοίγει για τον Πάουλο, εκείνος κάνει μία πάσα και ουσιαστικά δεν σημαδεύει κανέναν.

18:40

68': Κασάλιτσα αντί Κοροβέση για τον Πλατανιά.

18:39

67': Κόρνερ για τον Πλατανιά, ο οποίος κερδίζει ένα ακόμη. Η μπάλα καταλήγει στον Ενσικουλού και εκείνος αστοχεί.

18:35

Δεν δείχνει σημάδια αντίδρασης ο Πλατανιάς.

18:32

59': Κίτρινη στον Κοροβέση.

18:30

58': Μάζουρεκ αντί Κλέσιο για τον Παναιτωλικό.

18:30

Ο Μαρινάκης βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Τσοκάνης παίρνει την κεφαλιά και γράφει το 2-0.

18:30

56': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:28

55': Κίτρινη στον Μπεχαράνο.

18:23

50': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Τρόμερή προσπάθεια από τον Γουίλιαν, περνάει τουλάχιστον τέσσερις παίκτες, κόβεται στο τέλος και από κοντά ο Κλέσιο δεν νικά τον Κλιάιτς.

18:21

Καλύτερα μπήκαν οι γηπεδούχοι.

18:18

46': Πετρόπουλος αντί Πλιάτσικα για τον Πλατανιά.

18:18

18:17

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:02

Λήξη πρώτου μέρους.

18:01

18:01

45': Κίτρινη στον Αγγελόπουλο.

18:01

45': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Εκτελεί ο Νίκι και η φάση περνάει.

17:50

Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι.

17:47

31': Εκτελεί κόρνερ ο Δημούτσος και περνά η φάση.

17:45

29': Απίστευτη ευκαιρία για τον Πλατανιά! Εντυπωσιακή προσπάθεια από τον Ενσικουλού, κάνει την παράλληλη μπαλιά και από το μισό μέτρο ο Νίλι δεν νικά τον Κυριακίδη. Στην επαναφορά ο Δημούτσος έχει δική του όλη την εστία και στέλνει την μπάλα πάνω στον Τσοκάνη.

17:44

29': Αδύναμο σουτ του Κλέσιο, μπλοκάρει ο Κλιάιτς.

17:42

Ψάχνεται ο Χατζηνικολάου για το τι πρέπει να διορθώσει.

17:38

23': Μπαίνει από δεξιά στην περιοχή ο Γουίλιαν, κάνει παράλληλη σέντρα και η μπαλιά απομακρύνεται.

17:37

22': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Εκτελείται και ο Ντικαμονά με κεφαλιά αστοχεί.

17:35

20': Απευθείας φάουλ από τον Πάουλο, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Κλιάιτς.

17:33

Λες και δεν έχει μπει στο γήπεδο είναι ο Πλατανιάς.

17:30

15': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Κακό διώξιμο από τον Κοροβέση, η μπάλα πάει στον Ρόσα, εκείνος σουτάρει από μέσα αριστερά και αστοχεί.

17:28

Έχουν τον απόλυτο έλεγχο οι γηπεδούχοι.

17:24

Από την αριστερή γωνία της περιοχής ο Ρόσα πιάνει τρομερό φαλτσαριστό σουτ και στέλνει την μπάλα συστημένη στο απέναντι παραθυράκι για το 1-0.

17:23

7': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

17:21

5': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:17

17:13

17:09

Πεσμένοι μοιάζουν οι Χανιώτες που αναζητούν διπλό για να μπορέσουν να ελπίζουν.

17:05

Τρίποντο για να απομακρυνθούν από τη ζώνη του υποβιβασμού θέλουν οι Αγρινιώτες.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναιτωλικού με τον Πλατανιά ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μιχάι, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο, Ρόσα, Κλέσιο, Ντίας, Γουίλιαν.
Αναπ: Σταματόπουλος, Μάζουρεκ, Μύγας, Βασιλούδης, Χαντάκιας, Γιαννιώτης, Σοάρες
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Κλιάιτς, Πλιάτσικας, Ντικαμονά, Καρυπίδης, Κοροβέσης, Αγγελόπουλος, Μάλσα, Νίλι, Ενσικουλού, Δημούτσος, Ουντότζι.
Αναπ: Κοκκαλάς, Πατράλης, Στόιτσεφ, Ντουαλά, Πετρόπουλος, Στάμου, Κασαλίτσα
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Πυλαρινός (Ζακύνθου) 4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)