Οι Ηπειρώτες προσπέρασαν τον Παναθηναϊκό στη βαθμολογία. Παραμένει χωρίς διπλό το "τριφύλλι".

21:27

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1.

21:26

90'+5: Κίτρινη στον Μπέριο.

21:24

90'+3: Κίτρινη στον Κόντε.

21:24

90'+2: Σουτάρει από μακριά ο Κάτσε, μπλοκάρει ο Βελλίδης.

21:23

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:21

89': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:20

88': Κίτρινη στον Κουλιμπαλί.

21:15

83': Στη θέση του Μπουκουβάλα ο Αποστολόπουλος για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

21:12

80': Πίσπας αντί του Λουντ για τον Παναθηναϊκό.

21:11

79': Στη θέση του Μπετρά ο Μπέριος για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

21:11

79': Κίτρινη στον Κάτσε.

21:09

77': Σουτ του Κουλιιμπαλί από μέσα δεξιά, άουτ η μπάλα.

21:08

Στο 63-37% η κατοχή μπάλας για τον Παναθηναϊκό.

21:05

74': Στη θέση του Γιάκου ο Βιδάλ για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

21:02

Ο Χατζηγιοβάνης μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει το γύρισμα, η μπάλα χτυπά στον Γαρουφαλιά και καταλήγει στα δίχτυα του Βελλίδη για το 2-1.

21:01

69': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:59

Φωνές από τον Ουζουνίδη να βγάλουν νεύρο οι παίκτες του.

20:56

65': Χατζηγιοβάνης αντί Μυστακίδη για τον Παναθηναϊκό.

20:54

63': Απευθείας φάουλ του Κόντε, εύκολα ο Βλαχοδήμος.

20:51

Στο έδαφος ο Μπουκουβάλας, μικρή διακοπή.

20:47

55': Στη θέση του Τζανδάρη ο Άλτμαν για τον Παναθηναϊκό.

20:45

53': Κίτρινη στον Μπουκουβάλα.

20:43

51': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Κόντε και Μπετρά συνεργάζονται, ο δεύτερος σουτάρει και ο Βλαχοδήμος αποκρούει.

20:43

51': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Κάτσε και ο Βελλίδης μπλοκάρει.

20:41

49': Κίτρινη στον Γιοχανσον.

20:38

20:37

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:21

Όλο το γήπεδο φωνάζει το όνομα του Πέδρο Κόντε απολύτως δικαιολογημένα.

20:21

Λήξη πρώτου μέρους.

20:21

Σε τρομερή κατάσταση ο Ισπανός φορ, που είχε και δύο γκολ μεσοβδόμαδα με την ΑΕΛ.

20:20

Ο Μπετρά χάνει τη μονομαχία από τον Γιόχανσον, αλλά η μπάλα πάει στον Κόντε, που σουτάρει με μία εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα συστημένη στην αριστερή γωνιά του Βλαχοδήμου για το 2-0.

20:20

45': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

20:17

43': Σουτάρει εκτός περιοχής ο Ινσούα, μπλοκάρει ο Βελλίδης.

20:13

39': Ο Μανθάτης κάνει σουτ εκτός περιοχής, ο Βλαχοδήμος αποκρούει και στη συνέχεια το σουτ του Κόντε είναι άστοχο.

20:11

Να αμύνονται καλύτερα και να ψάχνουν τις αντεπιθέσεις θέλει ο Πετράκης.

20:08

Προσπαθεί να αντιδράσει ο Παναθηναϊκός.

20:04

Ο Μπετρά κάνει μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Κόντε τζαρτζάρει τον Οικονόμου, πατάει περιοχή και με ωραίο πλασέ κάνει το 1-0.

20:04

30': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

20:01

26': Σέντρα από τον Κάτσε, ο Μυστακίδης παίρνει την κεφαλιά και ο Βελλίδης μπλοκάρει.

19:59

25': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Δώνης δίνει στον Μυστακίδη, εκείνος κάνει το διαγώνιο σουτ από μέσα αριστερά και ο Βελλίδης αποκρούει.

19:58

24': Σουτ του Μυστακίδη εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

19:56

Στο 59-41% η κατοχή μπάλας για τον Παναθηναϊκό.

19:52

Φωνάζει συνέχεια στους παίκτες του ο Ουζουνίδης.

19:49

Καλύτερα πατούν μετά τα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι.

19:45

11': Σέντρα από τον Καρανίκα, ο Μπετρά γυρνάει ωραία, αλλά κάνει κάκιστο σουτ.

19:43

10': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Μπουκουβάλα, ο Μπετρά κάνει αδύναμο πλασέ και ο Βλαχοδήμος μπλοκάρει.

19:40

7': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Δώνης κάνει σουτ εκτός περιοχής, ο Βελλίδης αποκρούει και από κοντά με ανυπεράσπιστη την εστία ο Μυστακίδης αστοχεί.

19:37

3': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:34

19:31

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:27

Αρκετό το κρύο στα Ιωάννινα.

19:23

Το πρώτο του διπλό στη Σούπερ Λίγκα φέτος αναζητά το "τριφύλλι".

19:19

Να συνέλθουν από τον αποκλεισμό από το Κύπελλο καλούνται οι Ηπειρώτες, οι οποίοι προέρχονται από ήττα και στο πρωτάθλημα κόντρα στον ΠΑΟΚ.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βελλίδης, Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Καρανίκας, Γαρουφαλιάς, Μανθάτης, Γιάκος, Μπετρά, Κόντε.
Αναπ: Γιαννίκογλου, Βιδάλ, Τσικάρσκι, Μπέριος, Χαλκιαδάκης, Αποστολόπουλος, Ντόλοβατς.
Βλαχοδήμος, Γιόχανσον, Κολοβέτσιος, Οικονόμου, Ινσούα, Τζανδάρης, Κάτσε, Κουλιμπαλί, Λουντ, Μυστακίδης, Δώνης.
Αναπ: Διούδης, Άλτμαν, Αυλωνίτης, Χατζηγιοβάνης, Ευαγγέλου, Μπουζούκης, Πίσπας.
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου) 4ος: Σέζος (Κιλκίς)