Το πανηγυρίζουν οι Θεσσαλοί, περίλυποι οι Ηπειρώτες.

19:49

Λήξη αγώνα, νίκη για την ΑΕΛ με 3-2 και πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου.

19:48

121': Κίτρινη στον Περόνε.

19:48

120': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Περόνε πλασάρει από μέσα αριστερά και ο Περιστερίδης διώχνει με το πόδι.

19:42

114': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Περόνε ανοίγει για τον Μασούρα, εκείνος κάνει το πλασέ και ο Περιστερίδης αποκρούει.

19:41

114': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτελείται και η μπάλα απομακρύνεται.

19:40

112': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Κόντε κάνει την προσποίηση, αδειάζει τον προσωπικό του αντίπαλο, σουτάρει και ο Μπόζοβιτς αποκρούει.

19:38

111: Περόνε αντί Κριζμάν για την ΑΕΛ.

19:36

Εκτελεί ο Φατιόν προς το κέντρο της εστίας, πέφτει δεξιά ο Περιστερίδης και 3-2.

19:36

108': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

19:35

107': Κίτρινη στον Μιχαήλ.

19:34

107': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ! Ο Λεοζίνιο βγάζει εξαιρετική μπαλιά και ο Κριζμάν ανατρέπεται από τον Μιχαήλ.

19:33

106': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.

19:31

Λήξη πρώτου μέρους.

19:28

103': Κίτρινη στον Κόντε.

19:27

102': Κίτρινη στον Λεοζίνιο.

19:25

Διαγώνια μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ Γιάννινα, ο Μασούρας κοντρολάρει από μέσα δεξιά, κάνει διαγώνιο σουτ και ισοφαρίζει σε 2-2.

19:24

99': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

19:22

97': Κίτρινη στον Βιδάλ.

19:19

Στο έδαφος ο Γκόλιας, μικρή διακοπή.

19:15

91': Σέντρα στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

19:14

Οδηγίες από τους προπονητές των δύο ομάδων.

19:09

Λήξη 90λεπτου, πάει παράταση το ματς.

19:07

Πέφτουν κάποια αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο και ο διαιτητής διακόπτει το ματς.

19:07

90'+3: Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Γιοβάνοβιτς, σωστή φαίνεται η υπόδειξη.

19:05

90'+2: Κίτρινη στον Σολτάνι.

19:04

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:03

89': Γιάκος αντί Χαλιαδάκη για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

19:02

89': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Βαθιά μπαλιά του Αποστολόπουλου για τον Κόντε, εκείνος κοντρολάρει με το στήθος, προλαβαίνει να πλασάρει και αστοχεί.

19:01

88': Άστοχο σουτ του Λεοζίνιο, άουτ η μπάλα.

19:01

87': Μακρινό σουτ του Χαλκιαδάκη, πολύ ψηλά η μπάλα.

18:59

85': Κίτρινη στον Φατιόν.

18:56

Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Κόντε και 1-2. Έστειλε την μπάλα πρώτα στο αριστερό δοκάρι του Μπόζοβιτς και στη συνέχεια στα δίχτυα.

18:56

82': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

18:55

81': Κίτρινη στον Ζίζιτς.

18:51

77': Απευθείας φάουλ του Γουάλας, ψηλά η μπάλα.

18:50

76': Κίτρινη στον Τσικάρσκι.

18:46

73': Στη θέση του Ναζλίδη ο Λεοζίνιο για την ΑΕΛ.

18:43

70': Ντόλοβατς αντί Μανθάτη για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

18:42

Αυξάνεται η πίεση των φιλοξενούμενων.

18:39

65': Στη θέση του Αγκάνοβιτς ο Γκόλιας για την ΑΕΛ.

18:38

64': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Κόντε κάνει εξαιρετική ενέργεια, μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, γυρνάει παράλληλα και ο Μανθάτης αστοχεί στο δεύτερο δοκάρι.

18:35

61': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτελεί ο Βιδάλ, ο Σολτάνι παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:33

60': Σολτάνι αντί Μπετρά για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

18:33

Στο έδαφος ο Γιοβάνοβιτς, μικρή διακοπή.

18:29

56': Ο Χαλκιαδάκης κάνει την πάσα, ο Κόντε τσιμπάει την μπάλα, αλλά φεύγει πλάγια και δεν προλαβαίνει να τη γυρίσει.

18:27

Παιχνίδι κέντρου βλέπουμε.

18:23

Έχει διάθεση ο ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά όχι ουσία.

18:19

18:18

18:04

18:04

18:01

43': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Μανθάτης γυρνάει για τον Κόντε, η μπάλα καταλήγει ξανά στον πρώτο και με σουτ αστοχεί.

17:59

Πολλά τα λάθη στα τελευταία λεπτά.

17:55

37': Κίτρινη στον Γαρουφαλιά.

17:53

Αλέξης Κούγιας και Δημήτρης Νιαρχάκος αποβάλλονται από τον πάγκο της ΑΕΛ και του ΠΑΣ Γιάννινα αντίστοιχα.

17:51

34': Μαρκάρισμα του Βιδάλ στον Αγκάνοβιτς και μικροένταση.

17:48

Έπεσε ο ρυθμός.

17:44

26': Κόρνερ για την ΑΕΛ, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:40

Με ωραίο απευθείας φάουλ ο Κόντε στέλνει την μπάλα στην γωνιά του Μπόζοβιτς για το 1-1. Λάθος από τον τελευταίο, έφυγε από τη θέση που ήταν.

17:39

22': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:37

19': Σε θέση οφσάιντ ο Μπετρά, που φεύγει μόνος του και πλασάρει στο δοκάρι. Καλυπτόταν πάντως. Λανθασμένη η υπόδειξη.

17:34

Έχουν πάρει ψυχολογία οι γηπεδούχοι, φαίνεται και στις κινήσεις τους.

17:30

Κακή εκτέλεση φάουλ του Γουάλας, τραγικό διώξιμο του Μπέριου, η μπάλα πάει στον Γιοβάνοβιτς, εκείνος κάνει διαγώνιο σουτ και ο Κριζμάν από κοντά ανοίγει το σκορ.

17:29

11': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!