Πρώτη φετινή εντός έδρας ήττα για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Πέμπτο σερί διπλό για τους "ασπρόμαυρους" και εννιά νίκες στις τελευταίες δέκα αγωνιστικές.

16:55

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 3-0.

16:54

90'+3: Κίτρινη στον Μπίσεσβαρ.

16:54

90'+3: Σουτ από τον Βιεϊρίνια, αποκρούει ο Βελλίδης.

16:52

90'+1: Κίτρινη στον Βιεϊρίνια.

16:52

16:50

89': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Πρίγιοβιτς και Μπίσεσβαρ κάνουν το 1-2, ο δεύτερος πλασάρει και ο Βελλίδης αποκρούει.

16:47

86': Μπίσεσβαρ αντί Πέλκα για τον ΠΑΟΚ.

16:45

84': Σουτάρει ο Τσικάρσκι από μέσα αριστερά, αποκρούει ο Πασχαλάκης.

16:44

83': Κόβεται αντεπίθεση του ΠΑΟΚ για οφσάιντ. Καλυπτόταν ο Λημνιός.

16:43

81': Κίτρινη στον Μπουκουβάλα.

16:41

80': Μακρινό σουτ του Καρανίκα, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

16:41

79': Στη θέση του Μακ ο Λημνιός για τον ΠΑΟΚ.

16:39

78': Κίτρινη στον Τσικάρσκι.

16:38

77': Μακρινό σουτ από τον Τσικάρσκι, είναι εντελώς άστοχο.

16:34

Έχουμε τώρα υβριστικά συνθήματα κατά του Πασχαλάκη από τους γηπεδούχους. Υπενθυμίζεται πως ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ έκανε προσφυγή το καλοκαίρι και έφυγε από τα Ιωάννινα για τη Θεσσαλονίκη.

16:33

Ωραία σέντρα από τον Μανθάτη, ο Κόντε παίρνει καρφωτή κεφαλιά και μειώνει σε 1-3.

16:32

71': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

16:31

69': Τσικάρσκι αντί Τζημόπουλου για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

16:30

68': Ξεμαρκάρεται, κάνει και το σουτ ο Γιάκος και ο Πασχαλάκης μπλοκάρει.

16:27

67': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μαουρίσιο κάνει ωραία πάσα, ο Πρίγιοβιτς βγαίνει μόνος του με τον Βελλίδη, αλλά ο τελευταίος τον νικά.

16:27

65': Αζεβέδο αντί Κάμπος για τον ΠΑΟΚ.

16:25

65': Καλή προσπάθεια του Πέλκα, κόβεται στο τέλος από τον Καρανίκα.

16:22

Δεν φαίνεται να θέλει να ανεβάσει στροφές ο ΠΑΟΚ.

16:19

57': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτελεί ο Μανθάτης στο πρώτο δοκάρι, ο Σολτάνι κάνει κάτι σαν κεφαλιά και αστοχεί.

16:16

55': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Πέλκας με πάσα, ο Βιεϊρίνια κάνει μακρινό σουτ και ο Βελλίδης αποκρούει.

16:11

Χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό ξεκίνησε το ματς.

16:07

46': Σολτάνι αντί Βιδάλ για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

16:07

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

16:05

15:51

Λήξη πρώτου μέρους.

15:50

15:50

Ο Μακ κάνει το γύρισμα από αριστερά, η μπάλα κοντράρει και με προβολή ο Πρίγιοβιτς σκοράρει για το 0-3.

15:50

45'+1: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

15:48

Δεύτερο σερί εκτός έδρας ματς που σκοράρει ο Πρίγιοβιτς, ο οποίος έως τώρα μακριά από την Τούμπα χανόταν.

15:44

"Μη σταματάς Δικέφαλε" φωνάζει ο κόσμος του ΠΑΟΚ.

15:43

Κάμπος και Βαρέλα αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο πρώτος κάνει το γύρισμα για τον Πρίγιοβιτς, εκείνος με τακουνάκι δεν νικάει τον Βελλίδη, η μπάλα χτυπά στο αριστερό δοκάρι και στην επαναφορά ο φορ του ΠΑΟΚ σκοράρει.

15:43

39': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

15:41

37': Κίτρινες σε Γαρουφαλιά και Κρέσπο. Ο πρώτος για μαρκάρισμα, ο δεύτερος για διαμαρτυρία.

15:39

Έχει ισορροπήσει ο ΠΑΣ Γιάννινα.

15:35

31': Κόρνερ από τον Βιδάλ, ο Κόντε παίρνει την κεφαλιά και ο Πασχαλάκης μπλοκάρει εύκολα.

15:33

29': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πρίγιοβιτς βγαίνει μόνος του με τον Βελλίδη, πλασάρει και ο πρώτος αποκρούει, ενώ στη συνέχεια διώχνει εντυπωσιακά προ του Σέρβου.

15:31

27': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτελεί ο Καρανίκας και διώχνει ο Πρίγιοβιτς.

15:27

Κοντρολάρουν το ματς οι φιλοξενούμενοι.

15:24

Στο 68-32% η κατοχή μπάλας για τον ΠΑΟΚ.

15:22

18': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάμπος μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, σουτάρει στην κλειστή γωνία του Βελλίδη και εκείνος αποκρούει παραχωρώντας κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

15:20

16': Στη θέση του Αλβανού ο Μανθάτης για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

15:19

Έχει πρόβλημα ο Λίλα, προσωρινή διακοπή.

15:18

14': Νέο κόρνερ. Εκτελεί ο Πέλκας και ο Βελλίδης απομακρύνει.

15:17

13': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας εκτελεί με πάσα και το σουτ του Βιεϊρίνια κοντράρει στα σώματα. Υπάρχουν διαμαρτυρίες για χέρι του Μπέριου. Όντως εκεί βρίσκει η μπάλα, αλλά το έχει στο σώμα του κολλημένο.

15:14

Σέντρα από τον Μακ, Ο Πρίγιοβιτς παίρνει την κεφαλιά και ο Πέλκας από θέση οφσάιντ ανοίγει το σκορ. Ήταν εμφανώς πιο μπροστά από τους αμυντικούς των γηπεδούχων.

15:13

9': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

15:09

6': Εκτελεί κόρνερ ο Πέλκας και κερδίζει ένα ακόμα. Ξανά ο ίδιος εκτελεστής, διώχνει ο Λίλα και το σουτ του Κάμπος είναι εντελώς άστοχο.

15:08

5': Σε θέση οφσάιντ ο Πέλκας, σωστή η υπόδειξη.

15:07

Συνθήματα από τους οπαδούς και των δύο ομάδων.

15:05

1': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα από τον Μακ, ο Πρίγιοβιτς πετιέται στην πορεία της μπάλας, κάνει το πλασέ και αστοχεί.

15:04

14:58

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:54

Πολύς ο κόσμος στο γήπεδο. Υπάρχουν και φίλοι του ΠΑΟΚ. Κάποιοι μάλιστα έσπασαν και μία πόρτα με αποτέλεσμα να μπει περισσότερος κόσμος μέσα απ' όσους αρχικά είχε συμφωνηθεί.

14:51

Νέα νίκη θέλουν οι "ασπρόμαυροι" ώστε να παραμείνουν στην κορυφή.

14:48

Από σημαντικό διπλό στη Νέα Σμύρνη προέρχονται οι Ηπειρώτες που θέλουν νέο θετικό αποτέλεσμα.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μπέριος, Μιχαήλ, Καρανίκας, Μπουκουβάλας, Λίλα, Γιάκος, Γαρουφαλιάς, Βιδάλ, Κόντε
Αναπ: Γιαννίκογλου, Σκόνδρας, Τσικάρσκι, Σολτάνι, Μπετρά, Αποστολόπουλος, Μανθάτης.
Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Σάχοβ, Κάμπος, Πέλκας, Μακ, Πρίγιοβιτς.
Αναπ: Ρέι, Μαλεζάς, Λημνιός, Κουλούρης, Μπίσεσβαρ, Αζεβέντο, Κάνιας.
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας) Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Καλφάκης (Χανίων) 4ος: Κομίνης (Θεσπρωτίας)