Αρκετά δύσκολος στο γκολ ξανά ο Παναθηναϊκός.

Πιο κλασικές ευκαιρίες είχε ο Παναιτωλικός, συν το δοκάρι του Μοράρ.

Καμία εκ των δύο ομάδων δεν μπόρεσε να επιστρέψει στις νίκες.

21:23

Λήξη αναμέτρησης, 0-0.

21:21

Στο έδαφος ο Τσοκάνης, πριν ήταν ο Χαντάκιας. Ροκανίζουν χρόνο με κάθε τρόπο οι φιλοξενούμενοι στα τελευταία λεπτά.

21:20

90'+4: Στη θέση του Ρόσα ο Νταλακούρας για τον Παναιτωλικό.

21:18

21:15

89': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Από κόρνερ του Μπουζούκη η μπάλα μένει στην περιοχή, ο Μυστακίδης κάνει γυριστό και ο Κυριακίδης αποκρούει.

21:14

88': Στη θέση του Βασιλούδη ο Χαντάκιας για τον Παναιτωλικό.

21:12

Να μην φεύγει από την κορυφή της επίθεσης ζητά από τον Μυστακίδη ο Ουζουνίδης.

21:08

82': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Μπουζούκης, ο Κυριακίδης βγαίνει, χάνει τη φάση, αλλά η προβολή του Λουντ είναι άστοχη.

21:05

78': Μπουζούκης αντί Άλτμαν για τον Παναθηναϊκό.

21:05

78': Μπαρμπόσα αντί Κλέσιο για τον Παναιτωλικό.

21:01

73': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από προσπάθεια του Μυστακίδη. Στο στήθος του Ροντρίγκες βρήκε η μπάλα, κακώς υπάρχουν διαμαρτυρίες για χέρι. Δεν βγήκε φάση από την εκτέλεση του Μυστακίδη.

20:57

70': Στη θέση του Χατζηγιοβάνη ο Κουλιμπαλί για τον Παναθηναϊκό.

20:56

70': Περνά η μπαλιά του Κλέσιο για τον Μοράρ, κάνει εκείνος το σουτ και ο Γιόχανσον βάζει την κόντρα.

20:53

67': Σε θέση οφσάιντ ο Δώνης, σωστά σηκώνεται το σημαιάκι.

20:50

64': Εκτελεί φάουλ ο Μυστακίδης, παίρνει την πρώτη κεφαλιά ο Άλτμαν στο δεύτερο δοκάρι, δεν πιάνει το ψαλιδάκι ο Δώνης και μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

20:49

62': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ντίας κάνει σουτ εκτός περιοχής, ο Βλαχοδήμος αποκρούει και στη συνέχεια από μέσα δεξιά ο Μαρινάκης κάνει το σουτ και ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού έχει και πάλι την απάντηση.

20:46

59': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μοράρ κάνει τη σέντρα, ο Κλέσιο πιάνει καρφωτή κεφαλιά από τη μικρή περιοχή και ο Βλαχοδήμος πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση. Στη συνέχεια διώχνει στη γραμμή ο Οικονόμου.