Τέταρτο ματς χωρίς νίκη για τον προβληματικό Πανιώνιο.

Καλύτερη η ΑΕΛ, δεν κατάφερε όμως να βρει το γκολ που έψαχνε.

19:06

Λήξη αγώνα, 0-0 το αποτέλεσμα.

19:04

90'+3: Κίτρινες σε Γουάλας και Σπιριντόνοβιτς.

19:03

Και ο Κούγιας στον αγωνιστικό χώρο και ο Ζαμάνης!

19:02

Ένταση ανάμεσα σε Γουάλας και Σπιριντόνοβιτς. Πάει και ο Ναζλίδης και προσπαθεί να τους χωρίσει ο Κόρμπος. Ξεφεύγει η κατάσταση.

19:02

19:01

89': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Μιλοσάβλιεβιτς σουτάρει από τα όρια της περιοχής και αστοχεί.

18:57

87': Μακρινό σουτ του Κόρμπου, άουτ η μπάλα.

18:54

83': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Σπιριντόνοβιτς δίνει στον Λάμπρου, εκείνος κάνει σέντρα-σουτ και ο Νίλσεν δεν βρίσκει την μπάλα από τη μικρή περιοχή.

18:51

80': Ο Ναζλίδης βρίσκει τον Περόνε, αλλά εκείνος δεν καταφέρνει να πλασάρει.

18:50

Τώρα στο έδαφος ο Μασούρας, νέα διακοπή.

18:47

Στο έδαφος ο Σαραμαντάς, προσωρινή διακοπή.

18:45

74': Κίτρινη στον Λεοζίνιο.

18:43

72': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Σπιριντόνοβιτς σουτάρει από το ημικύκλιο, η μπάλα χτυπά στον Γκόλια και φεύγει ελάχιστα έξω. Δεν βγαίνει κάτι από το κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

18:42

72': Σουτάρει από μακριά ο Σαββίδης, εύκολα ο Μπόζοβιτς.

18:42

71': Στη θέση του Κριζμάν ο Περόνε για την ΑΕΛ.

18:41

70': Στη θέση του Μπραχίμι ο Ουάσινγκτον για τον Πανιώνιο.

18:39

68': Αδύναμο σουτ ο Κριζμάν, έξω η μπάλα.

18:38

67': Νέο κόρνερ για την ΑΕΛ, ανεκμετάλλευτο περνά και αυτό.

18:37

66': Στη θέση του Αγκάνοβιτς ο Λεοζίνιο για την ΑΕΛ.

18:35

65': Μπαίνει στην περιοχή από δεξιά ο Μασούρας, αλλά δεν γυρνάει σωστά. Κόρνερ για την ΑΕΛ, το εκτελεί ο Αγκάνοβιτς και ο Ναζλίδης με κεφαλιά αστοχεί.

18:33

62': Νίλσεν αντί Γεσίλ για τον Πανιώνιο.

18:32

61': Στη θέση του Λαγού ο Μλαντένοβιτς για την ΑΕΛ.

18:31

60': Κόρνερ για την ΑΕΛ και δεύτερο στη σειρά. Εκτελεί ο Αγκάνοβιτς, νέο κόρνερ παραχωρεί ο Κόρμπος. Η πολιορκία λύνεται με τον Κότνικ να διώχνει.

18:28

57': Κίτρινη στον Σαββίδη.

18:27

56': Στη θέση του Μασούρα ο Σπιριντόνοβιτς για τον Πανιώνιο.

18:26

55': Κίτρινη στον Γκόλια.

18:24

53': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Εξαιρετικά αναπτύσσονται οι γηπεδούχοι, ο Ναζλίδης δίνει για τον Κριζμάν και εκείνος αμαρκάριστος εντός περιοχής πλασάρει ψηλά.

18:19

48': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Εκτελεί ο Μιλοσάβλιεβιτς και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

18:16

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

18:15

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:01

Λήξη πρώτου μέρους.

18:01

45'+1: Κίτρινη στον Σαραμαντά.

17:59

17:58

44': Κόρνερ για την ΑΕΛ με τη φάση να ξεκινά από οφσάιντ. Από την εκτέλεσή του η μπάλα απομακρύνεται, ο Γκόλιας κάνει το σουτ και αστοχεί.

17:55

41': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπραχίμι εκτελεί φάουλ, ο Μπανανά παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο έξω. Άγαλμα έμεινε ο Μπόζοβιτς.

17:53

38': Αδύναμο σουτ του Κριζμάν, εύκολα ο Κότνικ.

17:50

35': Μακρινό σουτ του Μασούρα, άστοχο.

17:49

34': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Ο Μιλοσάβλιεβιτς εκτελεί και ο Κότνικ μπλοκάρει.

17:47

33': Κίτρινη στον Φατιόν.

17:44

Χέρι του Μιλοσάβλιεβιτς ανακάλυψε ο βοηθός Καραγκιζόπουλος με την μπάλα να χτυπά στο πόδι του Σέρβου. Αντιδρά ο πάγκος της ΑΕΛ.

17:41

26': Σε θέση οφσάιντ ο Ναζλίδης, σωστή η υπόδειξη.

17:39

24': Κόρνερ για την ΑΕΛ, που κερδίζει άλλο ένα. Ξανά εκτελεστής ο Αγκάνοβιτς, απομακρύνεται η μπάλα.

17:37

22': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Ο Ναζλίδης παίρνει την πρώτη κεφαλιά από την εκτέλεσή του, αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη.

17:33

19': Μακρινό και εντελώς άστοχο σουτ του Κριζμάν.

17:32

Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων η ΑΕΛ.

17:28

Για άλλη μία φορά ο αγωνιστικός χώρος είναι σε κακή κατάσταση στο AEL FC Arena.

17:24

Κάταγμα στο χέρι είναι η πρώτη διάγνωση για τον Γκιοατά.

17:24

9':Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπραχίμι εκτελεί κόρνερ, ο Μπανανά παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί για λίγο.

17:23

9': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, που κερδίζει άλλο ένα.

17:19

Στο έδαφος ο Γκιοατά, μικρή διακοπή.

17:15

17:13

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:09

Τρεις αγωνιστικές χωρίς νίκη μετρούν οι Νεοσμυρνιώτες.

17:05

Από ήττα στο Περιστέρι προέρχονται οι Θεσσαλοί που θέλουν ένα θετικό αποτέλεσμα για να ανεβούν ακόμα ψηλότερα.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΛ με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΕΛ
Μπόζοβιτς, Μασούρας, Γιοβάνοβιτς, Γκόλιας, Γουάλας, Λαγός, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Αγκάνοβιτς, Κρίζμαν, Ναζλίδης.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Περόνε, Γκόικοβιτς, Χούμπτσεφ, Μλαντένοβιτς, Μπάλλας, Λεοζίνιο.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Παπαγεωργίου, Γκιοατά, Μπανανά, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Σαββίδης, Λάμπρου, Μπραχίμι, Μασούρας, Γεσίλ.
Αναπ: Μπαντής, Σταυρόπουλος, Σπιριντόνοβιτς, Ουάσινγκτον, Νίλσεν, Μακρύλλος, Βλάχος.
Διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης) Βοηθοί: Καταγκιζόπουλος (Ημαθίας), Βασιλόπουλος (Έβρου) 4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)