-
1
16:55

16:54

Άλλη μία νίκη για τους Θεσσαλονικείς, που πιάνουν κορυφή. Πρώτη ήττα επί Δέλλα ο Παναιτωλικός.

16:53

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 1-0.

16:51

16:49

90': Κίτρινη στον Σάκχοφ.

16:48

89': Βακράκος αντί Ροντρίγκες για τον Παναιτωλικό.

16:46

Ο Πρίγιοβιτς εκτελεί σημαδεύοντας την αριστερή γωνία και ανοίγει το σκορ. Σωστά έπεσε ο Κυριακίδης, αλλά ήταν εξαιρετική η εκτέλεση.

16:46

87': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

16:45

86': Κίτρινη στον Μιχάι.

16:45

85': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ εκτελεί το πέναλτι, ο Μιχάι τραβάει τον Βαρέλα και ο Θάνος δείχνει βούλα.

16:44

85': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

16:43

83': Σέντρα από τον Κάμπος, κεφαλιά από τον Μάτος και μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

16:40

81: Χαντάκιας αντί Ντίας για τον Παναιτωλικό.

16:40

80': Κίτρινη στον Ροντρίγκες.

16:37

78': Κίτρινη στον Βασιλούδη.

16:37

77': Εκτελείται το κόρνερ από τον Βιεϊρίνια, η μπάλα πάει στον Μάτος που κοντρολάρει και αστοχεί με σουτ.

16:36

77': Σάκχοφ αντί Κάνιας για τον ΠΑΟΚ.

16:36

76': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Βιεϊρίνια, ο Μάτος ψάχνει τον Πρίγιοβιτς και τελευταία στιγμή διώχνει ο Ροντριγκες.

16:34

74': Βουτάει για να πάρει πέναλτι ο Ντίας, αλλά δεν συγκινείται ο Θάνος. Τυχερός που γλίτωσε την κίτρινη.

16:33

Αποβάλλεται από τον πάγκο του ΠΑΟΚ ο Λούμπος Μίχελ. Λίγο πριν είχε γίνει το ίδιο με τον Παντελή Κωνσταντινίδη.

16:32

73': Κίτρινη στον Μαρινάκη γιατί δεν έδινε την μπάλα να εκτελεστεί το πλάγιο.

16:32

72': Σουτ του Πρίγιοβιτς από μέσα δεξιά, άουτ η μπάλα.

16:32

72': Αδύναμο σουτ του Βασιλούδη, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

16:28

69': Βασιλούδης αντί Κλέσιο για τον Παναιτωλικό.

16:28

Στο έδαφος ο Κυριακίδης, προσωρινή διακοπή.

16:27

67': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Βιεϊρίνια εκτελεί κόρνερ, ο Μάτος παίρνει την κεφαλιά και ο Κυριακίδης αποκρούει. Στη συνέχεια από κοντά ο Πρίγιοβιτς δεν νικά τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού.

16:26

67': Διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για πέναλτι. Ο Κάμπος έκανε το γύρισμα και η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Μιχάι. Προφανώς θα έκρινε ο Θάνος ότι ήταν πολύ κοντά ο αμυντικός του Παναιτωλικού.

16:23

64': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μάτος γυρνάει για τον Μπίσεσβαρ, εκείνος κάνει το σουτ από το πέναλτι, η μπάλα κοντράρει και ο Κυριακίδης διώχνει με μεγάλη δυσκολία.

16:20

61': Κίτρινη στον Κλέσιο.

16:19

60': Σε θέση οφσάιντ ο Πρίγιοβιτς, σωστή η υπόδειξη.

16:16

57': Μακ αντί Λημνιού για τον ΠΑΟΚ.

16:16

56': Κίτρινη στον Μπίσεσβαρ.

16:14

54': Μια πτώση εντός περιοχής του Μπίσεσβαρ, δεν υπάρχει κάτι.

16:12

53': Αδύναμο σουτ του Μοράρ εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

16:08

50': Γλιτώνει την κίτρινη ο Κάνιας για την αντίδρασή του. Με παρατηρήσεις την έβγαλε ο Θάνος.

16:07

49': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:04

16:03

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:49

Λήξη πρώτου μέρους.

15:48

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:47

45'+1: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ από αριστερά γυρίσει για τον Κάμπος και εκείνος από ιδανική θέση εντός περιοχής αστοχεί.

15:44

43': Ο Μπίσεσβαρ κάνει την πάσα, αλλά ο Κυριακίδης προλαβαίνει τον Πρίγιοβιτς.

15:43

42': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Κλέσιο φεύγει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, κάνει ωραίο σουτ εκτός περιοχής και ο Πασχαλάκης αποκρούει εντυπωσιακά.

15:42

40': Ο Μάτος μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει το γύρισμα και ο Πρίγιοβιτς με σουτ στην κίνηση στέλνει την μπάλα ψηλά.

15:40

Στο έδαφος ο Μάτος, προσωρινή διακοπή.

15:35

33': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:34

32': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Μπίσεσβαρ, αλλά φάνηκε να καλύπτεται.

15:32

Ισορροπημένο πλέον το ματς.

15:28

27': Σέντρα-σουτ από τον Τσοκάνη, διώχνει ο Βαρέλα.

15:24

Στο 59-41% η κατοχή μπάλας για τον ΠΑΟΚ.

15:22

21': Αναγκαστική αλλαγή, στη θέση του Ελ Καντουρί ο Μπίσεσβαρ για τον ΠΑΟΚ.

15:17

16': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ρόσα δίνει στον Μάζουρεκ, εκείνος μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει το σουτ και αστοχεί.

15:14

Κυκλοφορούν την μπάλα οι φιλοξενούμενοι.

15:10

9': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:09

8': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Δεν διώχνει καλά ο Βιεϊρίνια, ο Κλέσιο κάνει δυνατό σουτ ακριβώς έξω από την περιοχή και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

15:08

Έχουν μπει καλύτερα οι γηπεδούχοι.

15:05

3': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάμπος μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει και το σουτ στην κλειστή γωνία του Κυριακίδη, ο οποίος αποκρούει.

15:02

14:58

14:55

Αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο.

14:53

Να πάρει ενδέκατη νίκη στη σειρά θέλει ο "Δικέφαλος του Βορρά", κάτι που δεν έχει καταφέρει ξανά στην ιστορία του.

14:49

Ένα διπλό στο Περιστέρι και μία ισοπαλία εντός έδρας με τον ΠΑΟΚ μετρούν οι Αγρινιώτες επί Τραϊανού Δέλλα. Είναι σαφώς βελτιωμένοι με την αλλαγή προπονητή.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναιτωλικού με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Κυριακίδης, Μαρινάκης,Ροντρίγκες, Μιχάι, Τσοκάνης, Πάουλο, Ντίας, Μάσουρεκ, Ρόσα, Κλέσιο, Μοράρ.
Αναπ: Σταματόπουλος, Μύγας, Βακράκος, Νταλακούρας, Βαιλούδης, Χαντάκιας, Γιαννιώτης
Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Κάνιας, Κάμπος, Ελ Καντουρί, Λημνιός, Πρίγιοβιτς.
Αναπ: Ρέι, Μαλεζάς, Κουλούρης, Μπίσεσβαρ, Σάκχοφ, Μακ και Αζεβέντο
Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών) Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής), Καρατζίκας (Αθηνών) 4ος: Πουλημας (Κέρκυρας)