Ήττα εντός προγράμματος για τους Φθιώτες.

Επιστροφή στις νίκες για την Ένωση, που προσωρινά πιάνει τον Ολυμπιακό στην κορυφή.

21:21

Λήξη αγώνα, νίκη για την ΑΕΚ με 2-0.

21:21

90'+4: Ο Γιακουμάκης κάνει το πλασέ, ο Κουκόλης του βάζει την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ. Αυτό εκτελείται και η μπάλα απομακρύνεται.

21:18

Με τον Ολυμπιακό στα... γαλλικά, φυσικά, ασχολούνται πλέον οι οπαδοί της ΑΕΚ, αφού όλα έχουν κριθεί στο ματς.

21:17

21:16

89': Δυνατό σουτ του Μπακασέτα, άουτ η μπάλα.

21:16

88': Κίτρινη στον Κουκόλη.

21:13

86': Ένα ακόμη κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:12

Στο έδαφος ο Παπαργυρίου, μικρή διακοπή.

21:07

80': Αϊντάρεβιτς αντί Σιμόες για την ΑΕΚ.

21:06

79': Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Καραγιάννης κάνει το σουτ από μέσα δεξιά και ο Τσιντώτας παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:04

76': Βγαίνει στην κόντρα η ΑΕΚ, ο Λόπες σεντράρει και η μπάλα περνά πάνω από τον Γιακουμάκη.

21:03

75': Κόρνερ για τη Λαμία, δεν αποφέρει κάτι.

21:02

74': Λινάρδος αντί Ορτέγκα για τη Λαμία.

21:01

73': Αντί του Λιβάγια ο Γιακουμάκης για την ΑΕΚ.

20:56

70': Στη θέση του Χριστοδουλόπουλου ο Κλωναρίδης για την ΑΕΚ.

20:54

Πέφτει τώρα ο ρυθμός.

20:51

Δυνατό σουτ του Μπακασέτα, ο Πίτκας αιφνιδιάζεται, χάνει την μπάλα και ο Λιβάγια από κοντά κάνει το 2-0.

20:50

63': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:49

62': Μπούντνικ αντί Τσούκαλου για τη Λαμία.

20:46

59': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Χριστοδουλόπουλος και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

20:44

57': Στη θέση του Ακόστα ο Παντελιάδης για τη Λαμία.

20:41

54': Κίτρινη στον Αναστασόπουλο.

20:39

52': Κίτρινη στον Βράνιες.

20:36

49': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελείται με πάσα, ο Γκάλο κάνει τη σέντρα και η μπάλα απομακρύνεται.

20:34

47': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Γκάλο κάνει λάθος πάσα, ο Τσούκαλος κλέβει, δίνει στον Αναστασόπουλο, ο τελευταίος πλασάρει και ο Τσιντώτας αποκρούει.

20:33

20:31

20:18

Λήξη πρώτου μέρους.

20:17

45': Κόρνερ για την ΑΕΚ.

20:16

44': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Καλό σουτ του Λιβάγια, αποκρούει ο Πίτκας. Νέο σουτ λίγο μετά από τον Χριστοδουλόπουλο, άουτ η μπάλα.

20:12

Ωραία αλλάζουν μπάλα οι γηπεδούχοι, ο Μπακασέτας, δίνει στον Σιμόες, εκείνος κάνει παράλληλη μπαλιά και από τη μικρή περιοχή ο Χριστοδουλόπουλος ανοίγει το σκορ.

20:12

40': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:11

39': Κίτρινη στον Όμο.

20:10

39': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:08

37': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιβάγια βγάζει μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Χριστοδουλόπουλος παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:08

36': Ο Μασούντ ψάχνει τον Λιβάγια, αλλά παρεμβαίνει ο Πίτκας.

20:04

Τώρα για πρώτη φορά παίρνει κάποια μέτρα η Λαμία.

20:01

29': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Γίνεται η σέντρα από αριστερά από τον Λόπες, ο Λιβάγια παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:56

24': Σουτάρει ο Λιβάγια, κοντράρει η μπάλα και η ΑΕΚ παίρνει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:55

23': Κόρνερ για τη Λαμία. Ο Ακόστα εκτελεί, σουτ από τον Αναστασόπουλο και η μπάλα έξω.

19:53

22': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Μπακασέτας και απομακρύνει ο Αναστασιάδης.

19:50

18': Άλλο ένα κόρνερ για την ΑΕΚ, ούτε από αυτό βγήκε κάτι.

19:47

15': Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Μπακασέτας, απομακρύνει ο Πίτκας.

19:42

10': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Χριστοδουλόπουλος, ο Λαμπρόπουλος πάει πρώτος στην μπάλα, παίρνει την κεφαλιά και ο Πίτκας μπλοκάρει.

19:39

Έχουν μπει καλύτερα οι γηπεδούχοι.

19:36

4': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο βγάζει τη σέντρα, ο Μασούντ παίρνει την κεφαλιά και ο Πίτκας αποκρούει.

19:35

4': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Μπακασέτας κάνει σέντρα-σουτ από πλάγια και σημαδεύει το δεξί δοκάρι.

19:35

3': Κόρνερ για την ΑΕΚ που παίρνει ένα ακόμα.

19:32

19:29

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:27

Λίγος ο κόσμος στο γήπεδο.

19:23

Με πολλές και σημαντικές απουσίες οι Φθιώτες στην Αθήνα λίγες μέρες μετά τη μεγάλη νίκη επί του Αστέρα Τρίπολης. Μεσοβδόμαδα ηττήθηκαν στο Κύπελλο από τον Πανιώνιο.

19:19

Την επιστροφή στις νίκες μετά τα διαδοχικά 0-0 με ΑΕΛ και Ολυμπιακό θέλει η Ένωση.

19:15

Καλησπέρα σας από το ΟΑΚΑ, είμαι ο Δημήτρης Δημητρίου και μαζί με τον Αντώνη Τσιράκη θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη στο παιχνίδι της ΑΕΚ με τη Λαμία.

Τσιντώτας, Γκάλο, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Λόπες, Σιμόες, Μοράν, Μπακασέτας, Μασούντ, Χριστοδουλόπουλος, Λιβάγια.
Αναπ: Μπάρκας, Αϊντάρεβιτς, Μπακάκης, Γαλανόπουλος, Κλωναρίδης, Τζανετόπουλος, Γιακουμάκης
ΛΑΜΙΑ
Πίτκας, Μπουλούλης, Αναστασιάδης, Κουκόλης, Παπαργυρίου, Όμο, Αναστασόπουλος, Ορτέγκα, Ακόστα, Καραγιάννης, Τσούκαλος.
Αναπ: Παπαδόπουλος, Παντελιάδης, Φράγκος, Μπούντνικ, Λινάρδος, Βασιλαντωνόπουλος, Βάντερσον,
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας) Βοηθοί: Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Παλαμιδας (Λακωνίας) 4ος: Σελίμος (Λακωνίας)