16:53

16:53

Καταδικαστική θα μπορούσε να χαρακτηριστεί αυτή η ήττα για τον Πλατανιά.

16:53

Πολύτιμο τρίποντο για τους Φαίακες, που προσπερνούν -με ματς περισσότερο- τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο τελευταίος παίζει σε λίγο με τον Παναθηναϊκό.

16:52

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Κέρκυρα με 2-0.

16:50

16:47

88': Παπανικολάου αντί Πετρόπουλου για τον Πλατανιά.

16:47

88': Σέντρα από τον Ζορμπά, γυριστό του Παμλίδη και άουτ η μπάλα.

16:46

87': Καλό σουτ του Στότσεφ, αποκρούει ο Γιαννακόπουλος.

16:41

81': Ο Βάντερσον γκρεμίζει τον Γεωργίου και δικαιολογημένα αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη.

16:38

78': Ζορμπάς αντί Ρόλε για την Κέρκυρα.

16:36

76': Γκρζέλτσακ αντί του Κοροβέση για τον Πλατανιά.

16:35

Ο Παμλίδης πιέζει και κλέβει, προλαβαίνει την έξοδο του Κλιάιτς αφήνει την μπάλα στον Τουράμ και εκείνος κάνει το 2-0.

16:34

75': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

16:33

73': Στη θέση του Μπαλάφα ο Αρτυματάς για την Κέρκυρα.

16:30

71': Μακρινό και εντελώς άστοχο σουτ από τον Αναστασίου.

16:28

69': Στη θέση του Επστάιν ο Παμλίδης για την Κέρκυρα.

16:26

66': Κίτρινη στον Γεωργίου.

16:24

64': Στόιτσεφ αντί Ντουαλά για τον Πλατανιά.

16:19

59': Κίτρινη στον Μαλσά.

16:19

59': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Ρόλε βγάζει από δεξιά τη σέντρα, ο Επστάιν πιάνει το γυριστό και ο Κλιάιτς αποκρούει.

16:15

Έχει πέσει ο ρυθμός.

16:11

51': Ο Γεωργίου πάει πρώτος στην μπάλα, αλλά πριν πλασάρει τον κλείνει ο Βάντερσον.

16:08

Στο έδαφος ο Ιωάννου, προσωρινή διακοπή.

16:05

16:03

15:49

Λήξη πρώτου μέρους.

15:49

45'+3: Κίτρινη στον Τουράμ.

15:49

Ο Τουράμ αναλαμβάνει την εκτέλεση και στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά του Κλιάιτς, που πέφτει από την άλλη.

15:49

45'+3: ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

15:47

45'+1: ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΚΕΡΚΥΡΑ! Ο Τουράμ φεύγει στην πλάτη της άμυνας, παίρνει την κεφαλιά και ο Κλιάιτς πέφτει πάνω του άτσαλα με το γόνατο.

15:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:45

45': ΔΟΚΑΡΙ για την ΚΕΡΚΥΡΑ! Κακός υπολογισμός από τον Καρυπίδη, ο Επστάιν από μέσα αριστερά πλασάρει και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

15:44

Στο έδαφος ο Σπίνουλας, μικρή διακοπή.

15:41

40': ΔΟΚΑΡΙ για την ΚΕΡΚΥΡΑ! Ο Επστάιν εκτελεί φάουλ, ο Τουράμ παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

15:37

36': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Εκτελεί ο Επστάιν και δεν βρίσκει συμπαίκτη.

15:35

34': Κίτρινη στον Βάντερσον.

15:32

31': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Επστάιν παίρνει την κεφαλιά, ο Ρόλε κοντρολάρει, πλασάρει με τη μία και αστοχεί.

15:28

27': Ο Επστάιν εκτελεί φάουλ, ο Ιωάννου παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

15:25

24': Κίτρινες σε Μπαλάφα και Ενσικουλού για τη μεταξύ τους αψιμαχία.

15:22

Στο έδαφος ο Βάντερσον, προσωρινή διακοπή.

15:20

19': Αδύναμο σουτ του Σιόντη, μπλοκάρει ο Κλιάιτς.

15:19

Στο έδαφος ο Επστάιν, προσωρινή διακοπή.

15:16

Αφήνει την μπάλα στον Πλατανιά η Κέρκυρα.

15:13

Έχουν μπει καλύτερα οι φιλοξενούμενοι.

15:11

10': Νέο κόρνερ για τον Πλατανιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:08

7': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Ο Δημούτσος το εκτελεί με πάσα και ο Κοροβέσης κάνει κάκιστη επιλογή.

15:07

Ο κόσμος των γηπεδούχων προσπαθεί να ενθαρρύνει την ομάδα του.

15:06

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

15:02

14:58

14:56

Με τελικό και για τους δύο μοιάζει αυτό το παιχνίδι.

14:53

Την πρώτη τους νίκη μετά από πολύ καιρό πανηγύρισαν την προηγούμενη αγωνιστική οι Κρητικοί, οι οποίοι θέλουν νέο τρίποντο για να προσπεράσουν την Κέρκυρα.

14:49

Από ήττα σε ήττα πηγαίνουν οι Επτανήσιοι, οι οποίοι θέλουν να κάνουν νέο ξεκίνημα στο ντεμπούτο του Γιάννη Ματζουράκη στον πάγκο τους.

14:45

Καλησπέρα σας, ο αγώνας της Κέρκυρας με τον Πλατανιά για τη 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας, Ιωάννου, Γρομητσάρης, Αναστασίου, Σιόντης, Μπαλάφας, Ρόλε, Γεωργίου, Επστάιν, Τουράμ
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Αρτυματάς, Ζορμπάς, Παμλίδης, Μυτίδης, Κόντος, Μπάουμαν
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Κλάιτς, Νίλι, Καρυπίδης, Στάμου, Βάντερσον, Δημούτσος, Μάλσα, Ντουαλά, Κοροβέσης, Ενσικουλού, Πετρόπουλος.
Αναπ: Κοκκαλάς, Στόιτσεφ, Κασαλίτσα, Αγγελόπουλος, Γκρζέλτσακ, Ντικαμονά, Παπανικολάου
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών) Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας), Σάββας (Σερρών) 4ος: Μάνταλος (Καβάλας)