Το πανηγυρίζουν δικαιολογημένα οι φιλοξενούμενοι.

Αποδοκιμασίες από τον κόσμο του ΠΑΣ Γιάννινα.

21:28

Λήξη αναμέτρησης, νίκη και βήμα πρόκρισης για την ΑΕΛ μετά από αυτό το 2-1.

21:27

90'+6: Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Κόντε.

21:25

90'+4: Κίτρινη για καθυστέρηση στον Μασούρα.

21:22

90': Κίτρινη για καθυστέρηση και ο Γουάλας.

21:22

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:21

89': Κίτρινη στον Χούμπτσεφ για καθυστέρηση.

21:20

88': Κακό σουτ από τον Γιάκο, άουτ η μπάλα.

21:19

88': Στη θέση του Ναζλίδη ο Περόνε για την ΑΕΛ.

21:18

Απόλυτα προβλέψιμος ο ΠΑΣ Γιάννινα, αμύνεται μαζικά η ΑΕΛ και δεν δυσκολεύεται.

21:14

82': Ο Βιδάλ βγάζει ωραία σέντρα, ο Κόντε παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:12

80': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτελεί ο Καρανίκας και η μπάλα απομακρύνεται.

21:08

77': Μπετρά αντί Μανθάτη για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

21:08

76': Κίτρινη στον Καρανίκα.

21:06

74': Στη θέση του Ζίζιτς ο Γιοβάνοβιτς για την ΑΕΛ. Αναγκαστική η αλλαγή, ζαλίζεται ο πρώτος.

21:05

73': Δοκιμάζει το πόδι του ο Κόντε, μπλοκάρει ο Μπόζοβιτς.

21:03

71': Στη θέση του Αγκάνοβιτς ο Χούμπτσεφ για την ΑΕΛ.

21:02

70': Κίτρινη στον Μπόζοβιτς για καθυστέρηση.

21:01

70': Στη θέση του Γαρουφαλιά ο Βιδάλ για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

21:01

68': Καλή η πάσα του Γιάκου και προ του Χαλκιαδάκη ο Λαγός παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:57

65': Σκοράρει ο Γιάκος, αλλά το σημαιάκι σηκώνεται δικαιολογημένα.

20:53

62': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Καρανίκας βγάζει τη σέντρα, ο Κόντε παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

20:52

61': Νέο κόρνερ για την ΑΕΛ. Εκτελεί ο Μιλοσάβλιεβιτς και η μπάλα απομακρύνεται από τον Κόντε.

20:52

60': Κόρνερ για την ΑΕΛ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:49

Ο Γαρουφαλιάς πέφτει πάνω στον Μανθάτη κατά λάθος και ο τελευταίος βρίσκεται στο έδαφος. Μικρή διακοπή.

20:46

54': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:44

Ο Ρέντζας κάνει τη σέντρα από δεξιά, ο Ναζλίδης παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια ο Μασούρας κάνει το 1-2.

20:44

53': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

20:43

Καλύτερα έχει μπει ο ΠΑΣ Γιάννινα.

20:39

47': Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους, που αμέσως παίρνουν και τρίτο στη σειρά. Ο Καρανίκας εκτελεί, η μπάλα απομακρύνεται και το σουτ του Γαρουφαλιά είναι απογοητευτικό.

20:38

47': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτελεί ο Καρανίκας και η μπάλα απομακρύνεται.

20:37

20:37

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:21

Λήξη πρώτου μέρους.

20:20

20:19

45': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Κόντε, ψηλά η μπάλα.

20:17

Έχει καταφέρει να σβήσει το ματς η ΑΕΛ.

20:13

39': Κίτρινη στον Μπέριο.

20:13

38': Κίτρινη στον Γκόλια.

20:10

36': Σε θέση οφσάιντ ο Μανθάτης, σωστή η υπόδειξη.

20:07

33': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Εκτελείται και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

20:05

31': Κοντρολάρει ο Αγκάνοβιτς, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

20:04

30': Κίτρινη στον Τζημόπουλο.

20:02

Γίνεται η σέντρα από τον Γουάλας, ο Μπουκουβάλας κάνει απίστευτο λάθος κρατώντας την μπάλα στην περιοχή, χάνει και τον παίκτη του στη συνέχεια και ο Μασούρας ισοφαρίζει από κοντά σε 1-1.

20:02

28': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

19:59

25': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Κακή η εκτέλεση του Χαλκιαδάκη, απομακρύνεται η μπάλα. Παρεμπιπτόντως, η φάση ξεκίνησε από οφσάιντ που δεν υποδείχτηκε.

19:56

Αλλάζει σχηματισμό ο ΠΑΣ, πάει στα χαφ ο Τζημόπουλος και η άμυνα γυρνά σε τετράδα.

19:54

Πέφτει λίγο ο ρυθμός.

19:50

15': Καλό σουτ του Λαγού από μακριά, άουτ η μπάλα.

19:47

Ωραία σέντρα από τον Καρανίκα προς το δεύτερο δοκάρι, ο Κόντε παίρνει την κεφαλιά και από τη μικρή περιοχή ανοίγει το σκορ. Ακριβώς πριν το γκολ ο Κόντε είχε άλλη μία τελική με τον Μπόζοβιτς να αποκρούει.

19:47

13': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

19:46

12': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Από εκτέλεση κόρνερ του Χαλκιαδάκη ο Κόντε κάνει προσποιήσεις, αδειάζει τον Γκόλια, σουτάρει στη συνέχεια και πάνω στη γραμμή διώχνει ο Ρέντζας.

19:43

Παίρνει μέτρα στο γήπεδο ο ΠΑΣ Γιάννινα.

19:41

7': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Λάθος στον χώρο της μεσαίας γραμμής από τους γηπεδούχους, ο Μιλοσάβλιεβιτς παίρνει την μπάλα, περνά τον Μπέριο, μπαίνει στην περιοχή από μέσα δεξιά και αστοχεί.

19:39

5': Σε θέση οφσάιντ ο Μπουκουβάλας, σωστή η υπόδειξη.

19:35

19:33

Έχουν πέσει κάποια χαρτιά και γι' αυτό υπάρχει μικρή καθυστέρηση.

19:29

19:25

Αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο.

19:23

Εξαιρετική είναι η παράδοση στο Κύπελλο για την ΑΕΛ στα ματς κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα και θέλει να τη διατηρήσει. Έχοντας σε δύο βδομάδες τη ρεβάνς στην έδρα της στόχος της είναι το θετικό αποτέλεσμα στους "Ζωσιμάδες".

19:19

Βήμα πρόκρισης θέλουν να κάνουν οι Ηπειρώτες και αν εκμεταλλευτούν έτσι και τη δύναμη της έδρας.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με την ΑΕΛ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Περιστερίδης, Μπέριος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Καρανίκας, Γαρουφαλιάς, Γιάκος, Μανθάτης, Χαλκιαδάκης, Κόντε
Αναπ: Γιαννίκογλου, Ζαχαρός, Μπετρά, Βιδάλ, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος, Ντόλοβατς
ΑΕΛ
Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Γκόλιας, Γουάλας, Φατιόν, Λαγός, Μιλοσάβλιεβιτς, Αγκάνοβιτς, Μασούρας, Ναζλίδης
Αναπ: Σαφαρίκας, Περόνε, Κριζμάν, Λυκούργος, Χούμπτσεν, Μλαντένοβιτς, Γιοβάνοβιτς
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας) Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Καμπούρης (Εύβοιας) 4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)