Πιάνουν κορυφή οι Θεσσαλονικείς και περιμένουν. Παραμένει προτελευταία η Κέρκυρα.

16:49

Λήξη της αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 3-0.

16:47

90'+2: Διαγώνιο σουτ του Μαουρίτσιο εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

16:46

90'+1: Λόμπα από τον Πέλκα, άουτ η μπάλα.

16:46

16:45

90': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μαουρίτσιο, η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι.

16:43

87': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μακ πατά περιοχή από δεξιά, πλασάρει και αστοχεί.

16:40

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

16:36

81': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Τουράμ σουτάρει από μέσα δεξιά, ο Πασχαλάκης αποκρούει, η μπάλα πηγαίνει ξανά στον Βραζιλιάνο, εκείνος πλασάρει και στη γραμμή ο Βαρέλα διώχνει.

16:35

80': Μπίσεσβαρ αντί Κάμπος για τον ΠΑΟΚ.

16:34

Ο Πέλκας κερδίζει κάποιες κόντρες, εκτελεί στο τέλος με το αριστερό και κάνει το 0-3.

16:33

78': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

16:32

77': Σέντρα από τον Βιεϊρίνια, κεφαλιά ο Μάτος και άουτ η μπάλα.

16:32

77': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Πέλκας και ο Ιώαννου διώχνει.

16:30

76': Γεωργακόπουλος αντί Κόντου για την Κέρκυρα.

16:28

73': Σέντρα από τον Μάτος, ο Πέλκας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:27

72': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Εκτελείται από τον Ζορμπά, ο Τουράμ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:24

69': Σουτ στην κίνηση από τον Πέλκα, άουτ η μπάλα. Θα ήταν εντυπωσιακό γκολ, εάν έβρισκε στόχο.

16:20

Στο έδαφος ο Γρομητσάρης, μικρή διακοπή.

16:18

64': Ρόλε αντί Μπάουμαν για την Κέρκυρα. Κάνει ντεμπούτο ο Αργεντινός.

16:14

59': Τουράμ αντί Μυτίδη για την Κέρκυρα.

16:14

59': Στη θέση του Κουλούρη ο Πρίγιοβιτς για τον ΠΑΟΚ, ενώ σε αυτή του Ληνιού ο Μακ.

16:13

Ο Κάμπος μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει μία φοβερή λόμπα και κρεμά τον Κουτζαβασίλη για το 0-2. Πολύ ωραίο τέρμα, αν και είναι πιθανό να μην το ήθελε.

16:12

57': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

16:10

Τρεις με δύο φεύγουν στην αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι, αλλά την τελευταία στιγμή κόβει ο Σπίνουλας.

16:08

53': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μπάουμαν και αστοχεί.

16:05

50': Ο Μπάουμαν σουτάρει από μέσα αριστερά και αστοχεί.

16:02

16:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:45

Λήξη πρώτου μέρους.

15:45

45': Καλό σουτ εκτός περιοχής του Βιεϊρίνια, άουτ η μπάλα.

15:44

45': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Πέλκας και η μπάλα απομακρύνεται.

15:41

41': Κακό σου του Κάμπος, άουτ η μπάλα.

15:37

38': Δοκιμάζει το πόδι του ο Ζορμπάς, άουτ η μπάλα.

15:35

35': Μακρινό σουτ του Μαουρίτσιο, μπλοκάρειο Κουτζαβασίλης.

15:32

Δυσκολεύεται να αναπτυχθεί φυσιολογικά η Κέρκυρα.

15:28

28': Κόρνερ γιατ ον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Πέλκας, το σουτ του Βιεϊρίνια σταματά στα σώματα και στη συνέχεια ο Μαουρίτσιο αστοχεί.

15:24

25': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας πιάνει φαλτσαριστό σουτ και ο Κουτζαβασίλης αποκρούει.

15:22

Ο Βιεϊρίνια εκτελεί φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, ο Μάτος πηγαίνει πρώτος στην μπάλα και με πλασέ ανοίγει το σκορ. Τον έχασε ο Αναστασίου.

15:22

23': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

15:20

Στο έδαφος ο Κάμπος, προσωρινή διακοπή.

15:16

17': Εντελώς άστοχο σουτ του Κάμπος από μακριά.

15:14

14': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μαουρίτσιο δίνει στον Κουλούρη, εκείνος πλασάρει από μέσα αριστερά και ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει.

15:10

Παίρνει μέτρα στο γήπεδο ο ΠΑΟΚ.

15:06

Προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα η Κέρκυρα.

15:03

Αισθητή η παρουσία του κόσμου των φιλοξενούμενων.

14:59

14:57

14:53

Τρίποντο κορυφής ψάχνουν οι Θεσσαλονικείς.

14:49

Σε πολύ δύσκολη θέση βρίσκονται οι προτελευταίοι Φαίακες, που καίγονται για βαθμούς. Έχουν όμως και πολλές απουσίες σήμερα.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Κέρκυρας με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Σπίνουλας, Ιωάννου, Γρομητσάρης, Αναστασίου, Κ. Ντιόγκο, Μπάουμαν, Γεωργίου, Κόντος, Ζορμπάς, Μυτίδης.
Αναπ: Γιαννακόπουλος, Γκράσι, Ρόλε, Κρητικός, Παμλίδης, Τουράμ, Γεωργακόπουλος.
Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Μαλεζάς, Βιεϊρίνια, Τσίμιροτ, Μαουρίσιο, Πέλκας, Λημνιός, Κάμπος, Κουλούρης.
Αναπ: Ρέι, Κρέσπο, Δεληγιαννίδης, Σάχοβ, Μακ, Πρίγιοβιτς, Μπίσεσβαρ.
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας) Βοηθοί: Δίπλαρης (Καρδίτσας), Σπυρόπουλος (Ανατ. Αττικής) 4ος: Σκουλάς (Θεσσαλίας)