Σε τροχιά Ευρώπης πλέον οι Θρακιώτες με αυτό το τρίποντο, δύσκολα γυρίζει η κατάσταση για τον Πλατανιά.

16:52

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 3-2 για την Ξάνθη.

16:52

90'+3: Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη.

16:51

90'+3: Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Κοροβέσης εκτελεί φάουλ, η μπάλα μένει στην περιοχή, ο Γκρέλτσακ κάνει το σουτ και αστοχεί.

16:49

16:46

Ο Κοροβέσης τροφοδοτεί τον Πετρόπουλο και εκείνος με πλασέ μειώνει σε 3-2. Πρώτο του γκολ με τους Χανιώτες.

16:46

88': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

16:41

83': Κίτρινη στον Λισγάρα.

16:41

83': Στη θέση του Κίκε ο Σιλά για την Ξάνθη.

16:39

Ο Ενσικουλού αναλαμβάνει την εκτέλεση και μειώνει σε 3-1. Σημάδεψε τη δεξιά γωνιά του Ζίβκοβιτς που έπεσε σωστά.

16:38

80': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

16:37

79': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ! Ο Φλίσκας γκρεμίζει τον Ενσικουλού.

16:36

Ο Ζίβκοβιτς κάνει βολέ, η μπάλα πηγαίνει μακριά με τη βοήθεια του αέρα και ο Γέντρισεκ από μέσα αριστερά με πλασέ κάνει το 3-0.

16:35

78': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

16:34

77': Μακρινό και εντελώς άστοχο σουτ του Τριάδη.

16:31

Μικροενοχλήσεις έχει ο Φλίσκας.

16:26

68': Παπανικολάου και Γκρζέλτσακ αντί Ουές και Ντουαλά.

16:26

68': Κόρνερ για την Ξάνθη. Ο Τριάδης εκτελεί και η μπάλα πάει απευθείας άουτ.

16:23

Ακίνδυνος ο Πλατανιάς στο δεύτερο μέρος.

16:19

61': Φασίδης αντί Ντε Λούκας για τον Αστέρα.

16:18

Συνεχείς οι οδηγίες του Ράσταβατς προς τους παίκτες του.

16:13

55': Από εκτέλεση κόρνερ ο Ντικαμονά παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:08

51': Αδύναμο σουτ του Τριάδη, άουτ η μπάλα.

16:04

46': Στη θέση του Λουσέρο ο Καμαρά για την Ξάνθη. Μαγνητική θα κάνει ο πρώτος για να διαπιστωθεί η σοβαρότητα του τραυματισμού του.

16:03

16:02

15:48

Λήξη πρώτου μέρους.

15:47

Πρόβλημα με τον Λουσέρο, βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου.

15:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:42

Στο έδαφος ο Ντε Λούκας, μικρή διακοπή.

15:37

Προσπαθεί ο Πλατανιάς, αλλά όσο δεν βρίσκει γκολ για να ξαναμπεί στο ματς, τα πράγματα θα είναι δύσκολα για εκείνον.

15:33

33': Δοκιμάζει το πόδι του ο Ενσικουλού και αστοχεί.

15:29

29': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Ενσικουλού βγάζει τη σέντρα, ο Δημούτσος πιάνει σουτ στην κίνηση και ο Ζίβκοβιτς αποκρούει ξανά.

15:29

Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Μπαξεβανίδη σε 134 ματς με την Ξάνθη.

15:28

Ο Λουσέρο κάνει το γέμισμα από αριστερά, ο Γέντρισεκ δεν κοντρολάρει, αλλά η μπάλα φτάνει στον Μπαξεβανίδη που με δυνατό σουτ γράφει το 2-0.

15:28

28': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

15:26

27': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Μάλσα πιάνει σουτ με τη μία και ο Ζίβκοβιτς αποκρούει με το δεξί πόδι. Το κόρνερ εκτελείται, η μπάλα φτάνει στον Καρυπίδη και εκείνος αστοχεί.

15:22

Δεν κρατάει καθόλου μπάλα ο Πλατανιάς.

15:18

18': Ο Τριάδης εκτελεί φάουλ και ο Κλιάιτς αποκρούει.

15:14

Χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

15:10

Όλα τα πλάγια θα εκτελούνται προς τα μπροστά, κανένα προς τα πίσω είναι η εντολή του Ρόκα.

15:06

Ο Γέντρισεκ αναλαμβάνει την εκτέλεση, σημαδεύει την αριστερή γωνιά του Κλιάιτς και σκοράρει. Έπεσε σωστά ο Σέρβος, αλλά δεν ήταν αρκετό.

15:06

5': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

15:05

5': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΞΑΝΘΗ! Ο Κίκε μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, δέχεται το μαρκάρισμα του Ντικαμονά και πέφτει.

15:04

Είναι πολύ δυνατός ο αέρας και δυσκολεύει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

15:01

14:59

14:57

Ελάχιστος ο κόσμος στο γήπεδο.

14:53

Ένα από τα τελευταία τους χαρτιά παίζουν οι Χανιώτες που επιβάλλεται να πάρουν αποτέλεσμα αν θέλουν να σωθούν.

14:49

Να συνέλθουν από τον αποκλεισμό από το Κύπελλο θέλουν οι Θρακιώτες και να πάρουν δεύτερο τρίποντο στη σειρά για το πρωτάθλημα.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ξάνθης με τον Πλατανιά ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΞΑΝΘΗ
Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Λισγάρας, Κασάδο, Λουσέρο, Ντε Λούκας, Μεχία, Κίκε, Μπρίτο, Γέντρισεκ.
Αναπ: Γκαραβέλης, Σβάρνας, Κάστρο, Σιλά, Μελιόπουλος, Φασίης, Καμαρά
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Κλιάιτς, Ουές, Καρυπίδης, Ντικαμονά, Βάντερσον, Ντουαλά, Δημούτσος, Μαλσά, Ενσικουλού, Κοροβέσης, Πετρόπουλος.
Αναπ: Κοκκαλάς, Στόιτσεφ, Πατράλης, Πριντέτα, Γκρζέλτσακ, Αγγελόπουλος, Παπανικολάου
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας) Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Βασιλόπουλος (Έβρου) 4ος: Αγγελάκης (Μακεδονίας)