Το πανηγυρίζουν οι Φθιώτες, που για δεύτερη φορά στην ιστορία τους περνούν στα προημιτελικά.

21:27

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 1-0, αλλά πρόκριση για τη Λαμία.

21:23

21:22

90': Κίτρινη στον Ινσούα για διαμαρτυρία.

21:20

88': Συρτό σουτ του Χίλιεμαρκ, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Παπαδόπουλος.

21:18

86': Βουό αντί Πίτι για τη Λαμία.

21:16

Στο έδαφος ο Κουτρομάνος, μικρή διακοπή.

21:13

80': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μουνιέ σκάβει και ο Δώνης με κεφαλιά αστοχεί για λίγο.

21:12

80': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελέι ο Χίλιεμαρκ και απομακρύνει ο Πίτι.

21:11

79': Στη θέση του Ακόστα ο Τσούκαλος για τη Λαμία.

21:10

78': Μακρινό σουτ του Βιγιαφάνιες, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

21:09

77': Πίσπας αντί Αυλωνίτη για τον Παναθηναϊκό.

21:09

77': Σε θέση οφσάιντ ο Μουνιέ, σωστή η υπόδειξη.

21:07

75': Κίτρινη στον Δώνη.

21:06

Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί κόρνερ, ο Κουλιμπαλί παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Μουνιέ από κοντά με πλασέ ανοίγει το σκορ.

21:06

74': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:05

Κλωτσά εκτός φάσης την μπάλα ο Πίτι και γλιτώνει την δεύτερη κίτρινη.

21:04

«Εσείς δεν είστε Παναθηναϊκοί, είστε μισθοφόροι και πουτ... γιοί», το σύνθημα, που ακούστηκε από τη "Θύρα 13".

21:04

71': Άστοχο σουτ από τον Ινσούα.

21:03

71': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μολίνς σουτάρει από μέσα αριστερά με εξουδετερωμένο τον Παπαδόπουλο και η μπάλα σταματά στα σώματα. Από τη μικρή περιοχή δεν σούταρε ο Κουλιμπαλί.

21:02

70': Κίτρινη στον Κουτρομάνο.

21:01

Όλο το γήπεδο τώρα βρίζει τον Γιάννη Αλαφούζο.

20:59

67': Κίτρινη στον Πίτι για καθυστέρηση.

20:59

67': Δυνατό σουτ του Ακόστα από μέσα αριστερά, αποκρούει ο Βλαχοδήμος.

20:57

65': Μακρινό σουτ του Χίλιεμαρκ, ψηλά η μπάλα.

20:56

64': Δεν διώχνει ο Αυλωνίτης, ο Πίτι κάνει το σουτ και αστοχεί.

20:54

62': Κίτρινη στον Αυλωνίτη, πήγε με τις τάπες στον Βάντερσον.

20:52

60': Κίτρινη στον Μολίνς για διαμαρτυρία.

20:52

60': Στη θέση του Αναστασόπουλου ο Κουτροάνος για τη Λαμία.

20:50

58': Δώνης και Χατζηγιοβάνης μπαίνουν αντί Τζανδάρη και Άλτμαν για τον Παναθηναϊκό.

20:49

Στα μέτρα της έχει φέρει το ματς η Λαμία.

20:45

52': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Χίλιεμαρκ, ο Κουλιμπαλί πάει πρώτος στην μπάλα και τη βγάζει άουτ.

20:41

Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι.

20:37

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:36

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:20

Λήξη πρώτου μέρους.

20:20

45'+1: Γλιτώνει τη δεύτερη κίτρινη ο Κουρμπέλης για μαρκάρισμα στον Μπλάζιτς.

20:19

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων. Έντονες αποδοκιμασίες από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού γιατί ήθελαν περισσότερα λεπτά έξτρα χρόνου

20:19

45': Σε θέση οφσάιντ ο Μουνιέ, ο οποίος στη συνέχεια αστοχεί με κεφαλιά.

20:17

44': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μολίνς ξεφεύγει από τον Ασίγκμπα, μπαίνει στην περιοχή, καθυστερεί και πλασάρει πάνω στον Παπαδόπουλο που αποκρούει.

20:16

42': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ωραία ντρίμπλα από τον Μουνιέ στον Αναστασιάδη, κάνει το σουτ και αστοχεί από μέσα δεξιά.

20:14

40': Αναταραχή στα καρέ του Παπαδόπουλου, ο Βιγιαφάνιες σκάβει και ο Ασίγκμπα απομακρύνει.

20:12

Στο έδαφος ο Ακόστα, μικρή διακοπή.

20:10

36': Κίτρινη στον Βιγιαφάνιες.

20:09

35': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί με πάσα και η φάση περνά.

20:06

32': Εντελώς άστοχο σουτ από τον Χίλιεμαρκ.

20:03

30': Κίτρινη στον Κουρμπέλη. Την μπάλα βρήκε, τραβηγμένη η κάρτα.

20:02

28': Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Πίτι πατάει για τον Ακόστα, εκείνος κάνει το σουτ και η μπάλα φεύγει εκτός. Διαμαρτύρεται για κόρνερ ο Ισπανός, ίσως έχει δίκιο.

19:59

25': Κίτρινη στον Όμο.

19:57

23': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Μουνιέ, ο Άλτμαν πιάνει σουτ στην κίνηση και αστοχεί.

19:54

20': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

19:50

16': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Από εκτέλεση κόρνερ του Βιγιαφάνιες, η μπάλα στρώνεται στον Άλτμαν, εκείνος κάνει το σουτ και ο Αναστασόπουλος σταματά με το πόδι.

19:49

15': Σε θέση οφσάιντ ο Μουνιέ, σωστή η υπόδειξη.

19:47

14': Απογοητευτικό σουτ του Άλτμαν από μακριά.

19:43

10': Πάει να μπει στην περιοχή ο Κουλιμπαλί, τον κόβει ο Παντελιάδης.

19:40

7': Μουνιέ και Μολίνς αλλάζουν την μπάλα, ο πρώτος κάνει κάτι σαν σουτ και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

19:38

4': Φάουλ στον Βάντερσον δεν δίνει ο Κομίνης. Σηκώθηκε όλος ο πάγκος της Λαμίας για να διαμαρτυρηθεί.

19:36

Έχει μπει δυνατά ο Παναθηναϊκός.

19:33

1': Έναρξη αναμέτρησης.

19:33

Η Λαμία στη σέντρα...

19:32

Χρειάζεται νίκη με 3-0 ο Παναθηναϊκός, που φέτος δεν έχει βάλει σε κανένα ματς πάνω από δύο γκολ.

19:31

Μαζί μας πλέον και για το απαραίτητο μόνιτορ από τα γραφεία του a-sports.gr ο Αντώνης Τσιράκης...

19:31

Κοντά στις 5.000 τελικά στις εξέδρες...

19:30

Τώρα Παναθηναϊκός και Λαμία κάνουν την επίσημη εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο της Λεωφόρου.

19:23

Το πιο θερμό χειροκρότημα στον Μαρίνο Ουζουνίδη, κατά το άκουσμα του ονόματος του από τα μεγάφωνα μετά τις συνθέσεις.

19:21

Γύρω στις 4.000 κόσμου και δεν φαίνεται να υπάρχει μεγάλη αυξητική τάση. Έπρεπε οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού να είναι περισσότεροι, αλλά υπάρχει απογοήτευση πλέον.

19:16

Ολοκληρώθηκε η το ζέσταμα... Στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες από Μαρίνο Ουζουνίδη και Μπάμπη Τεννέ οι παίκτες των δύο ομάδων.

19:04

Λίγος κόσμος αυτή τη στιγμή στις εξέδρες, αλλά αναμένεται η προσέλευση να κορυφωθεί στα επόμενα λεπτά.

19:03

Λαμία, Παναθηναϊκός, αλλά και οι διαιτητές κάνουν την καθιερωμένη προθέρμανση.

19:02

Καλησπέρα σας από τη Λεωφόρο, είμαι ο Δημήτρης Δημητρίου και μαζί θα δούμε την εξέλιξη του σπουδαίο αγώνα ρεβάνς της φάσης των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας, ειδικά μετά τη μεγάλη νίκη με 4-1 της Λαμίας στο πρώτο ματς...

01:01

Το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τη Λαμία ξεκινά στις 19.30 της Τετάρτης (10/1).

Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Ινσούα, Αυλωνίτης, Κουρμπέλης, Τζανδάρης, Χίλιεμαρκ, Βιγιαφάνιες, Μουνιέ, Άλτμαν, Μόλινς
Αναπ: Διούδης, Γιοχάνσον, Δώνης, Οικονόμου, Χατζηγιοβάνης, Κουντουριώτης, Πίσπας
ΛΑΜΙΑ
Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Ασίγκμπα, Αναστασιάδης, Όμο, Αναστασόπουλος, Μπλάζιτς, Ακόστα, Πίτι, Βάντερσον.
Αναπ: Mελισσάς, Κουτρομάνος, Βούο, Κουκόλης, Μανιάς, Πατσαρούχας, Τσουκαλάς
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας) Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής), Σπυρόπουλος (Ανατολικής Αττικής) Τέταρτος: Αντωνίου (Αθηνών)