Στα προημιτελικά του Κυπέλλου με δύο νίκες οι Νεοσμυρνιώτες. Αποχαιρετά τον θεσμό ο ΟΦΗ.

16:49

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0.

16:48

90'+2: Κίτρινη στον Μονιάκη.

16:46

16:44

88': Κακή πάσα του Κουτσιανικούλη, μπλοκάρει ο Κότινκ προ του Μάνου.

16:40

83': Μονιάκης αντί Παπατόλιου για τον ΟΦΗ.

16:36

80': Απευθείας φάουλ από τον Κουτσιανικούλη, άουτ η μπάλα.

16:35

79': Μικροένταση για ένα φάουλ του Σαραμαντά.

16:31

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

16:27

71': Κοντογιάννης αντί Παπαστεριανού για τον ΟΦΗ.

16:23

67': Οικονομίδης αντί Σπιριντόνοβιτς για τον Πανιώνιο.

16:19

63': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:14

58': Στη θέση του Γκιοατά ο Σταυρόπουλος για τον Πανιώνιο.

16:13

57': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Ο Πλευράκης σπάει στον Παπατόλιο, εκείνος κάνει το σουτ από μέσα αριστερά και αστοχεί.

16:11

54': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:09

53': Πλευράκης αντί Φαζού για τον ΟΦΗ.

16:09

52': Κίτρινες σε Παπαγεωργίου και Κοιλιάρα για μεταξύ τους αψιμαχία.

16:08

52': Δοκιμάζει το πόδι του ο Κουτσιανικούλης, ψηλά η μπάλα.

16:06

50': Δοκιμάζει το πόδι του από τα όρια της περιοχής ο Βουκελάτος, άουτ η μπάλα.

16:01

46': Βουκελάτος αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

16:01

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

16:01

15:47

Λήξη πρώτου μέρους.

15:46

45': Εκτελεί φάουλ ο Σπιριντόνοβιτς, ο Μασούρας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

15:43

41': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:38

Κυρίως από δεξιά προσπαθούν να παίξουν οι γηπεδούχοι.

15:34

Δυσκολεύεται να παίξει ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας ο ΟΦΗ.

15:30

Ο Σπιριντόνοβιτς παίρνει την μπάλα από τον χώρο του κέντρου, φτάνει μέχρι την περιοχή και με διαγώνιο σουτ κάνει το 0-1. Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους πως έκανε κοντρόλ με το χέρι. Δεν βοήθησαν τα ριπλέι για να έχουμε ξεκάθαρη άποψη.

15:29

28': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

15:26

24': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Παπαγεωργίου βγάζει τη σέντρα, ο Μασούρας κοντρολάρει, σουτάρει και ο Στρέζος αποκρούει. Στην εξέλιξη της φάσης ο Σπιριντόνοβιτς με κακό σουτ αστοχεί.

15:23

21': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Σαββίδης, λανθασμένη η υπόδειξη.

15:22

21': Κίτρινες σε Σαββίδη και Ποτουρίδη. Ο δεύτερος για διαμαρτυρία.

15:21

19': Ο Μπολάκης δίνει στον Μάνο, εκείνος μπορεί να σουτάρει, αλλά προτιμά να κάνει πάσα και χάνει την μπάλα.

15:20

19': Περνά τον Κόρμπο ο Μάνος, μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, αλλά κάνει κάκιστο γύρισμα και δεν βρίσκει συμπαίκτη.

15:17

Πίεση από πολύ ψηλά θέλει ο Παπαδόπουλος και γι' αυτό ζητά από τους φορ να πρεσάρουν τους στόπερ του Πανιωνίου.

15:13

Χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό το παιχνίδι.

15:09

"ΟΦΗ μπορείς να προκριθείς" φωνάζει ο κόσμος των γηπεδούχων.

15:06

4': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Εκτελέι ο Σπιριντόνοβιτς και η μπάλα απομακρύνεται από τον Στρέζο.

15:02

14:57

Στον αγωνιστικό χώρο βγαίνουν οι δύο ομάδες.

14:53

Πολλά τα προβλήματα των Κρητικών, μένει να φανεί εάν μπορούν να κάνουν την υπέρβαση.

14:49

Υπενθυμίζεται πως το σκορ του πρώτου αγώνα ήταν 2-0 υπέρ των "κυανέρυθρων", οι οποίοι έχουν σαφές προβάδισμα πρόκρισης.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΟΦΗ με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΟΦΗ
Στρέζος, Φαζός, Ποτουρίδης, Κομεσίδης, Μπολάκης, Κοιλιάρας, Νάστος, Παπαστεριανός, Παπατόλιος, Κουτσιανικούλης, Μάνος.
Αναπ: Παναγιώτου, Μονιάκης, Πλευράκης, Κοντογιάννης, Πουρτουλίδης, Περογαμβράκης, Λεάλ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Μπανανά, Γκιοατά, Σαραμαντάς, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Πινιώτης, Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς, Σαββίδης, Γεσίλ.
Αναπ: Μπαντής, Ντουρμισάι, Βουκελάτος, Γλυνός, Λάμπρου, Οικονομίδης, Σταυρόπουλος
Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτ/νίας) Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Μαρνέζος (Χανίων) 4ος: Γιαννουλάκης (Χανίων)