Και οι δύο ομάδες θα μπορούσαν να έχουν σκοράρει και να πάρουν τη νίκη.

19:08

Λήξη αναμέτρησης, 0-0 το τελικό αποτέλεσμα.

19:07

90'+3: Κίτρινη στον Ιγκόρ.

19:06

90'+1: ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα! Φάουλ από τον Κυριακόπουλο, ο Σελίν παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα πάει στο δεξί δοκάρι του Γιαννίκογλου.

19:05

19:03

89': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Κόντε παίρνει την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή, αλλά αστοχεί.

19:03

89': Αντί του Τσιλιανίδη ο Σελίν για τον Αστέρα.

19:02

88': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Σολτάνι αδειάζει τον αντίπαλό του, κάνει από μέσα αριστερά διαγώνιο σουτ και ο Αθανασιάδης πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

18:59

85': Στη θέση του Μανιά ο Γκοντό για τον Αστέρα. Χειροκροτήθηκε ο πρώτος από τον κόσμο του ΠΑΣ Γιάννινα.

18:59

84': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Κόντε κατεβάζει με το δεξί, σουτάρει με το αριστερό από μέσα αριστερά και αστοχεί.

18:58

84': Κόρνερ για τον ΠΑΣ και δεύτερο στη σειρά. Πάλι δεν βρήκε συμπαίκτη ο Καρανίκας.

18:56

82': Σε θέση οφσάιντ ο Κόντε, πολύ δύσκολη φάση. Ίσως καλυπτόταν.

18:55

Στο έδαφος ο Ιγκόρ, μικρή διακοπή.

18:52

78': Σολτάντι αντί Μανθάτη για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

18:50

Δεν θέλει να ρισκάρει η ομάδα του, λέει ο Παντελίδης, για να μη δεχτεί γκολ.

18:46

72': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Μανθάτης ανοίγει το κοντρόλ του, κάνει το πλασέ από μέσα δεξιά και ο Αθανασιάδης αποκρούει.

18:45

71': Σουτάρει ο Τσιλιανίδης από μέσα αριστερά, αποκρούει ο Γιαννίκογλου.

18:44

70': Κόρνερ για τον Αστέρα. Εκτελεί ο Τσιλιανίδης και απομακρύνει ο Γιαννίκογλου.

18:43

69': Ο Ιγκόρ βγάζει τη σέντρα, ο Μανιάς παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:39

64': Κυριακόπουλος αντί Ισνάλντο για τον Αστέρα.

18:36

62': Στη θέση του Σκόνδρα ο Τζημόπουλος για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

18:35

61': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Τσιλιανίδης κάνει ωραίο σουτ εκτός περιοχής και ο Γιαννίκογλου αποκρούει.

18:33

Έχει ανεβάσει στροφές ο Αστέρας.

18:30

56': Κοντράρει το σουτ του Τόνσο και κερδίζει κόρνερ ο Αστέρας. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

18:29

55': Απευθείας φάουλ ο Κόντε, άουτ η μπάλα.

18:28

54': Κίτρινη στον Πασαλίδη.

18:27

53': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Ιγκόρ κάνει το γύρισμα, η μπάλα φτάνει στον Μουνάφο, εκείνος σουτάρει εντός περιοχής και αστοχεί.

18:24

50': Κόρνερ για τον Αστέρα. Εκτελεί ο Ισνάλντο, ο Μανιάς παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:19

46': Στη θέση του Βιδάλ ο Χαλκιαδάκης για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

18:19

18:19

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:03

Λήξη πρώτου μέρους.

18:01

Πολλές οι ημιτελείς προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων.

17:57

40': Αδειάζει τον Πασαλίδη ο Κόντε, αλλά τον σταματά ο Τριανταφυλλόπουλος παραχωρώντας κόρνερ. Ο Καρανίκας εκτελεί και είναι πολύ κακή και αυτή η εκτέλεση.

17:55

38': Εντελώς άστοχο σουτ από τον Λίλα.

17:51

34': Κόρνερ για τον Αστέρα, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:47

30': Κίτρινη στον Καρανίκα για θέατρο. Σωστή η απόφαση, έπεσε λες και τον χτύπησε ρεύμα.

17:46

29': Δυνατό σουτ του Γιαννούλη εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

17:45

27': Κίτρινη στον Μπουκουβάλα.

17:44

27': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Πολύ κακή η εκτέλεση του Χαλκιαδάκη, απομακρύνεται η μπάλα.

17:43

Στο 60-40% η κατοχή μπάλας για τους γηπεδούχους.

17:40

Να μην σηκώνουν την μπάλα ζητά από τους παίκτες του ο Πετράκης.

17:36

Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι.

17:33

15': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μανιάς φεύγει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ, εκτελεί από μέσα αριστερά και αστοχεί.

17:30

13': Αδύναμο σουτ του Ισνάλντο, άουτ η μπάλα.

17:27

Καλύτερα έχουν μπει οι γηπεδούχοι.

17:23

5': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Σέντρα από αριστερά, ο Κόντε πιάνει ωραία κεφαλιά και ο Αθανασιάδης πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

17:18

17:16

17:12

Αρκετά τα άδεια καθίσματα στους "Ζωσιμάδες".

17:09

Να μη χάσουν την επαφή τους με την πεντάδα επιθυμούν οι Αρκάδες.

17:05

Χωρίς νίκη για έξι αγωνιστικές είναι οι Ηπειρώτες, που θέλουν να ξεκολλήσουν.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Αστέρα Τρίπολης ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Γιαννίκογλου, Σκόνδρας, Μπέριος, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Καρανίκας, Λίλα, Γιάκος, Μανθάτης, Χαλκιαδάκης, Κόντε
Αναπ: Βελλίδης, Τζημόπουλος, Γαρουφαλιάς, Αποστολόπουλος, Μπετρά, Βιντάλ, Σολτάνι
Αθανασιάδης, Ιγκόρ, Πασαλίδης, Γιαννούλης, Τριανταφυλλόπουλος, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τόνσο, Ισνάλντο, Τσιλιανίδης, Μανιάς
Αναπ: Τσιφτσής, Κυριακόπουλος, Τσουκαλάς, Σελίν, Γκοντό, Μπέρτος, Κώτσιρας
Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας) Βοηθοί: Ποντίκης (Πρέβεζας), Μεϊντάνας (Αχαΐας) 4ος: Πουλημας ( Κέρκυρας)