Άλλη μία ήττα στη σειρά για τον ουραγό Πλατανιά.

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 2-0.

16:56

Την αριστερή γωνιά σημαδεύει αυτή τη φορά ο Βιγιαφάνιες, από την άλλη πέφτει ο Κλιάιτς.

16:56

90'+2: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:55

90'+1: Κίτρινη στον Καρυπίδη.

16:54

90': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Βιγιαφάνιες σουτάρει και η μπάλα σταματά στο σώμα του Καρυπίδη. Απίστευτη απόφαση από τον Ζαχαριάδη.

16:53

89': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ωραία μπαλιά από τον Βιγιαφάνιες, ο Χατζηγιοβάνης φέρνει την μπάλα μπροστά του, πλασάρει και ο Κλιάιτς αποκρούει.

16:52

88': Μακρινό σουτ του Κουλιμπαλί, μπλοκάρει ο Κλιάιτς.

16:50

86': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Ενσικουλού, λανθασμένη η υπόδειξη.

16:49

86': Δοκιμάζει το πόδι του ο Χατζηγιοβάνης, άουτ η μπάλα.

16:49

85': Σέντρα από τον Βιγιαφάνιες, κεφαλιά του Άλτμαν και άουτ η μπάλα.

16:46

82': Αποβάλλεται ο Ντικαμονά, με δέκα ο Πλατανιάς. Κρατάει τον Βιγιαφάνιες, ο οποίος έβγαινε μόνος του με τον Κλιάιτς.

16:45

81': Στη θέση του Μουνιέ ο Χατζηγιοβάνης για τον Παναθηναϊκό. Αποθεώνεται ο Γάλλος και δικαιολογημένα. Με διαφορά ο καλύτερος του ματς.

16:45

81': Ο Βιγιαφάνιες δίνει στον αμαρκάριστο εντός περιοχής Δώνη, αλλά εκείνος πάει να πλασάρει και δεν κάνει επαφή με την μπάλα.

16:41

77': Δεν απομακρύνει ο Κουρμπέλης, σουτάρει με τη μία ο Πετρόπουλος και αστοχεί.

16:37

Ο Βιγιαφάνιες σημαδεύει τη δεξιά γωνία του Κλιάιτς και σκοράρει. Πήγε να το βγάλει και αυτό ο Σέρβος, που έπεσε σωστά.

16:36

72': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:36

72': Κίτρινη στον Ντικαμονά.

16:35

71': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Βιγιαφάνιες σουτάρει και η μπάλα σταματά στο χέρι του Ντικαμονά. Στην αρχή της φάσης, πάντως, φάνηκε η μπάλα να βρίσκει και στο χέρι του Άλτμαν.

16:32

68': Αντί του Πετρόπουλου ο Παπανικολάου για τον Πλατανιά.

16:31

67': Ο Κουλιμπαλί βγάζει τη σέντρα, ο Άλτμαν παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:30

66': Έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι στον Δώνη από μαρκάρισμα του Βάντερσον. Πέφτει πολύ εύκολα ο παίκτης του Παναθηναϊκού που παίρνει και κίτρινη.

16:29

Στο έδαφος ο Στάμου, μικρή διακοπή.

16:27

63': Κίτρινη στον Αγγελόπουλο.

16:26

62': Δώνης αντί Πίσπα για τον Παναθηναϊκό.

16:25

61': Μουνιέ, Βιγιαφάνιες, Πίσπας αλλάζουν την μπάλα, ο τελευταίος δίνει στον Κουλιμπαλί αλλά το άψυχο πλασέ του δεν είναι αρκετό για να νικηθεί ο Κλιάιτς.

16:24

60': Μακρινό και εντελώς άστοχο σουτ από τον Ντουαλά.

16:23

59': Σουτάρει ο Τζανδάρης εκτός περιοχής και αστοχεί.

16:21

57': Ο Ενσικουλού παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:18

54': Απευθείας φάουλ από τον Χίλιεμαρκ, άουτ η μπάλα.

16:17

53': Κίτρινη στον Στάμου.

16:13

Υπάρχει φωτιά στα προσφυγικά, που βρίσκονται λίγο έξω από το γήπεδο. Έφτασε η πυροσβεστική.

16:10

46': Χίλιεμαρκ αντί Λουντ για τον Παναθηναϊκό.

16:10

46': Ντουαλά αντί Γκρζέλτσακ για τον Πλατανιά. Ντεμπούτο για τον Αφρικανό με τους Χανιώτες.

16:09

16:09

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:06

Εξετάσεις και για τον Ουές, ο οποίος υπέστη και μικρή αμνησία.

16:05

Προληπτικά θα πάει στο νοσοκομείο ο Λουντ για εξετάσεις, αφού ζαλιζόταν πολύ.

15:52

Λήξη πρώτου μέρους.

15:52

45'+4: Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Βιγιαφάνιες εκτελεί φάουλ και ο Κολοβέτσιος ανενόχλητος με κεφαλιά αστοχεί.

15:51

45'+3: Κίτρινη στον Κοροβέση.

15:51

45'+3: Δοκιμάζει το πόδι του ο Πίσπας, μπλοκάρει ο Κλιάιτς.

15:49

45'+1: Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Άλτμαν σουτάρει από μέσα δεξιά και ο Κλιάιτς πραγματοποιεί άλλη μία επέμβαση.

15:48

15:47

44': Στάμου αντί Ουές για τον Πλατανιά.

15:44

Στο έδαφος ο Ουές, δύσκολα θα συνεχίσει.

15:44

42': Σουτ στην κίνηση από τον Τζανδάρη, είναι εντελώς άστοχο.

15:43

40': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Δυνατό σουτ του Κοροβέση από μακριά, αποκρούει ο Βλαχοδήμος.

15:42

40': Σκοράρει ο Μουνιέ, αλλά σωστά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

15:41

Ζαλίζεται ο Λουντ και είναι εκτός αγωνιστικού χώρου.

15:40

38': Κίτρινη στον Δημούτσο.

15:38

36': Δοκιμάζει το πόδι του ο Λουντ, ψηλά η μπάλα.

15:35

33': Κίτρινη στον Μουνιέ για τη σύγκρουση που είχε με τον Κλιάιτς.

15:33

30': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μουνιέ δίνει στον Άλτμαν, εκείνος στρώνει για τον Ινσούα και ο τελευταίος με σουτ στην κίνηση αστοχεί.

15:29

Λουντ και Ουές έχουν χτυπήσει και υπάρχει προσωρινή διακοπή.

15:28

25': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Ινσούα βγάζει τη σέντρα, ο Βιγιαφάνιες πιάνει σουτ στην κίνηση και ο Κλιάιτς αποκρούει.

15:24

21': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μουνιέ κλέβει την μπάλα από τον Καρυπίδη, ανενόχλητος πλασάρει, αλλά ο Κλιάιτς αποκρούει με τα πόδια.

15:22

Ικανοποιημένος από την κυκλοφορία της μπάλας, αλλά όχι και από τις τελικές επιλογές των παικτών του ο Ουζουνίδης.

15:19

16': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Εκτελεί ο Κοροβέσης και ο Κουλιμπαλί διώχνει.

15:15

13': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Λουντ δίνει στον Μουνιέ, εκείνος μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει διαγώνιο σουτ και ο Κλιάιτς αποκρούει. Άουτ δίνει ο διαιτητής.

15:12

9': Κάνει το γύρισμα ο Μουνιέ, ο Κουλιμπαλί σουτάρει από μακριά και αστοχεί.

15:10

8': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Το εκτελεί ο Βιγιαφάνιες και ο Κλιάιτς απομακρύνει.

15:08

Καλύτερα μπήκαν οι γηπεδούχοι.

15:05

3': Αδύναμη κεφαλιά από τον Μουνιέ, μπλοκάρει ο Κλιάιτς.

15:03

15:01

14:57

Λίγος ο κόσμος στη Λεωφόρο.

14:53

Στην τελευταία θέση βρίσκονται οι Κρητικοί που καλούνται να κάνουν υπέρβαση για να μείνουν στην κατηγορία.

14:49

Να ξεκολλήσει από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα θέλει το "τριφύλλι" προκειμένου να απομακρυνθεί και από τη ζώνη του υποβιβασμού.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Πλατανιά ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Κουρμπέλης, Κολοβέτσιος, Ινσούα, Τζανδάρης, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Μουνιέ, Άλτμαν, Πίσπας
Αναπ: Διούδης, Γιόχανσον, Δώνης, Χίλιεμαρκ, Οικονόμου, Χατζηγιοβάνης, Κουντουριώτης.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Κλιάιτς, Ντικαμονά, Καρυπίδης, Βάντερσον, Ουές, Κοροβέσης, Δημούτσος, Αγγελόπουλος, Παπανικολάου, Ενσικουλού, Γκρζέλτσακ
Αναπ: Κοκκαλάς, Μπούτνικ, Στόιτσεφ, Ντουαλά, Μάλσα, Πετρόπουλος, Στάμου.
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Χατζηνάκος (Δράμας) 4ος: Ζαραβίνος (Αθηνών)