Ιδανικά ξεκίνησε το 2018 για τον Άρη που επέστρεψε στις νίκες. Δυσκολεύτηκε όταν έμεινε με 10 ο Απόλλων Καλαμαριάς και υπέκυψε.

Λήξη του ματς! 2-0.

16:53

Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

16:50

88': Ευκαιρία για τον Άρη. Ωραία προσπάθεια του Παυλίδη, γυρίζει την κατάλληλη στιγμή από τα αριστερά στο ύψος του πέναλτι, αλλά το σουτ του Κάσου περνά άουτ.

16:48

62%-38% η κατοχή της μπάλας για τον Άρη.

16:46

84': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Μαραγκός στη θέση του Ντούνη.

16:44

82': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς. Ο Καπίας στη θέση του Βεργώνη.

16:44

82': Κίτρινη κάρτα για τον Πλατέλλα.

16:42

80': Μακρινό σουτ του Βαλεριάνου, άουτ η μπάλα.

16:35

73': Μακρινό σουτ του Συμελίδη, άουτ η μπάλα.

16:34

72': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς. Ο Γκουγκούδης στη θέση του Μπρίτο.

16:33

72': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Κάσος στη θέση του Διαμαντόπουλου.

16:33

71': Το εκτελεί ο Πλατέλλας από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:32

70': Κόρνερ για τον Άρη. Εκτελείται από τα αριστερά, ο Ντούνης πιάνει το σουτ, νέο κόρνερ.

16:28

66': Σουτ του Χασομέρη, άουτ η μπάλα.

16:27

65': Κίτρινη κάρτα στον Καλί.

16:26

64': Κίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο.

16:25

63': Σουτ του Παυλίδη μέσα από την περιοχή, διώχνει ο Λόπεθ.

16:22

60': Σουτ του Βεργώνη, δεν ανησυχεί ο Καντιμοίρης.

16:21

59': Νέα εντυπωσιακή επέμβαση του Λόπεθ σε κεφαλιά του Διαμαντόπουλου.

16:20

58': Εξ επαφής κεφαλιά του Ντούνη, αντιδρά σωστά ο Λόπεθ.

16:18

57': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς. Ο Ν' Λουντούλου στη θέση του Λιόνη.

16:16

54': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Παυλίδης στη θέση του Πασά.

16:15

Σαφώς πεσμένος ο ρυθμός του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο.

16:09

47': Σουτ του Ντούνη, στην αγκαλιά του Λόπεθ η μπάλα.

16:07

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

16:06

Τώρα βγαίνουν με καθυστέρηση.

16:04

Δεν έχουν βγει ακόμα οι παίκτες του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

15:49

Ο Άρης έχει εκμεταλλευτεί στο έπακρο τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ενώ οι φιλοξενούμενοι θα πρέπει να διαχειριστούν και το αριθμητικό τους μειονέκτημα μετά την αυστηρή αποβολή του Γεωργιάδη.

15:48

Λήξη α' ημιχρόνου. 2-0.

15:47

Μόλις ένα λεπτό καθυστερήσεις. Λίγος χρόνο αν σκεφτούμε τη διακοπή λόγω των διαμαρτυριών.

15:46

Αντεπίθεση για τον Άρη. Γέμισμα από τα αριστερά στην περιοχή από τον Βαλεριάνο, ο Καλί δεν διώχνει καλά και η μπάλα φτάνει στα πόδια του Ντούνη που δεν δυσκολεύεται να στείλει με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα.

15:46

45': ΓΚΟΛ για τον ΆΡΗ!

15:44

43': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Πλατέλλας. Λάθος απόφαση, φαίνεται να καλύπτεται.

15:41

41': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς. Εκτελείται από τα αριστερά από τον Μπρίτο, σταματά για επιθετικό φάουλ η φάση.

15:39

39': Κίτρινη κάρτα στον Γιάννη Καλαϊτζίδη που ήταν στον πάγκο και διαμαρτυρόταν. Ο διαιτητής τον ρώτησε... ποιός είναι και εκείνος πήγε με τη φανέλα της ομάδας, δείχνοντάς του το όνομά του. Έχει χαλάσει το ματς.

15:38

38': Αποβάλλεται και ο Δημήτρης Καλαϊτζίδης έπειτα από υπόδειξη του 4ου στον διαιτητή για διαμαρτυρία. Είναι έξω φρενών ο τεχνικός του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

15:37

36': Κεφαλιά του Χασομέρη, άουτ η μπάλα.

15:35

Έντονες οι διαμαρτυρίες, καθώς έχει δεχθεί κάρτα επειδή εκτέλεσε φάουλ χωρίς να έχει σφυρίξει ο διαιτητής. Αυστηρή η απόφαση από τη στιγμή που είχε και άλλη κάρτα.

15:34

34': Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη. Είναι η δεύτερη, οπότε αποβάλλεται!

15:33

32': Κίτρινη κάρτα στον Σόουζα.

15:27

26': Σουτ του Λιόνη, διώχνει ο Δεληζήσης. Πρώτη καλή στιγμή για τον Απόλλωνα.

15:26

25': Κίτρινη κάρτα στον Μουμίν.

15:24

24': Κεφαλιά του Πασά μέσα από την περιοχή έπειτα από σέντρα του Πλατέλλα από τα δεξιά, άουτ η μπάλα.

15:22

22': Κόρνερ για τον Άρη. Το εκτελεί ο Πλατέλλας από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

15:19

18': Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη.

15:16

15': Κίτρινη κάρτα στον Λόπεθ για διαμαρτυρία.

15:15

Η μπάλα φτάνει στον Πλατέλλα μέσα στην περιοχή που ανενόχλητος κάνει το γυριστό σουτ με την μπάλα να βρίσκει και στα πόδια του Βεργώνη και να καταλήγει στα δίχτυα. Διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι, θεωρώντας ότι ο Πασάς που ήταν οφσάιντ επηρέαζε το οπτικό πεδίο του Λόπεθ.

15:15

14': ΓΚΟΛ για τον ΆΡΗ!