Άνετο τρίποντο για την Ένωση κόντρα σε μία πολύ προβληματική ομάδα. Θα έχει θέμα ο Παναιτωλικός αν συνεχίσει έτσι.

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 4-1.

Έντονες αποδοκιμασίες από τους φιλάθλους του Παναιτωλικού.

21:15

Άτσαλα έπεσε στο έδαφος ο Κλέσιο σε διεκδίκηση της μπάλας.

21:11

82': Κίτρινη στον Μιχάι.

21:09

80': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Από εκτέλεση κόρνερ ο Κυριακίδης κάνει άστοχη έξοδο και ο Λαμπρόπουλος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα ψηλά.

21:05

Διαδικαστικά είναι, όπως φαίνεται, τα τελευταία λεπτά.

21:01

73': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιβάγια παίρνει την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Λόπες και ο Κυριακίδης αποκρούει.

21:01

71': Γιακουμάκης αντί Αραούχο για την ΑΕΚ.

20:58

68': Μαρινάκης αντί Μύγα για τον Παναιτωλικό.

20:57

Ο Μοράρ αναλαμβάνει την εκτέλεση και μειώνει σε 1-4.

20:56

68': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

20:56

67': Κίτρινη στον Κονέ.

20:56

67': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναιτωλικό! Στον Κονέ έχει χρεωθεί η παράβαση στη σύγκρουσή του με τον Μοράρ. Πολύ εύκολα δόθηκε.

20:53

64': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Τσιντώτας απομακρύνει την μπάλα πάνω στον Μοράρ και εκείνη φεύγει ελάχιστα έξω.

20:49

Με το που μπαίνει στο ματς ο Λόπες πιάνει ένα συρτό διαγώνιο σουτ με το αριστερό και κάνει το 0-4.

20:49

60': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:49

60': Λόπες στη θέση του Χριστοδουλόπουλου για την ΑΕΚ.

20:48

60': Τσοκάνης αντί Ρότσα για τον Παναιτωλικό.

20:44

56': Μακρινό σουτ του Χριστοδουλόπουλου, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

20:40

52': Μασούντ αντί του τραυματία Μπακασέτα για τον Πανιώνιο.

20:39

51': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μάζουρεκ δίνει στον Μοράρ, εκείνος ανενόχλητος εξαπολύει ένα δυνατό σουτ και ο Τσιντώτας αποκρούει με το ένα χέρι.

20:37

49': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Τσιντώτας πέφτει στα πόδια του Μοράρ, η μπάλα πάει στον Μύγα, εκείνος σουτάρει και ο Τσιντώτας πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

20:34

46': Κλέσιο αντί Ρόσα για την ΑΕΚ.

20:34

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:33

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:18

Λήξη πρώτου μέρους.

20:16

20:16

Ο Μπακασέτας αλλάζει την μπάλα με τον Λιβάγια, δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Αραούχο και ο τελευταίος τελειώνει τη φάση για το 0-3.

20:16

45'+1: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:14

44': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Από εκτέλεση φάουλ ο Μοράρ παίρνει την κεφαλιά και ο Τσιντώτας αποκρούει.

20:14

43': Κίτρινη στον Τσιγκρίνσκι.

20:12

41': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό! Ο Ρόσα κάνει σουτ εκτός περιοχής, ο Τσιντώτας βρίσκει ελάχιστα την μπάλα και εκείνη σταματά στο αριστερό δοκάρι.

20:11

40': Σε θέση οφσάιντ ο Λιβάγια, σωστή η υπόδειξη.

20:08

37': Κίτρινη στον Μπεχαράνο.

20:06

Ο Χριστοδουλόπουλος αναλαμβάνει την εκτέλεση και σκοράρει για το 0-2 στέλνοντας από την άλλη τον Κυριακίδη.

20:06

36': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:05

35': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ! Ο Μπακασέτας προσποιείται, ο Μύγας χάνει την ισορροπία του και τον ανατρέπει.

20:04

34': Μακρινό σουτ του Πάουλο, άουτ η μπάλα.

20:03

Προσπαθεί η ΑΕΚ να κοντρολάρει το ματς κυκλοφορώντας την μπάλα.

19:59

Πέφτει σταδιακά ο ρυθμός.

19:56

Στο έδαφος ο Γαλανόπουλος, μικρή διακοπή.

19:55

25': Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Ρότσα, άουτ η μπάλα.

19:50

20': Προλαβαίνει τον Αραούχο ο Κυριακίδης, η μπάλα πάει στον Χριστοδουλόπουλο και εκείνος αστοχεί.

19:49

19': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μπακασέτας και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

19:46

15': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Εκτελεί ο Μάζουρεκ και μπλοκάρει ο Τσιντώτας.

19:42

12': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο βρίσκει τον Μπακασέτα, εκείνος σουτάρει από μέσα δεξιά, ο Κυριακίδης αποκρούει και η μπάλα χτυπά και στο αριστερό του δοκάρι.

19:37

Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα από μακριά και 0-1. Δεν πρόλαβε να αντιδράσει ο Κυριακίδης. Πολύ ωραίο γκολ.

19:37

6': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:33

3': Ο Μπακασέτας τροφοδοτεί τον Αραούχο, εκείνος κάνει το σουτ και ο Κυριακίδης μπλοκάρει.

19:31

19:27

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο οάδες.

19:23

Να πάρει διπλό στη συγκεκριμένη έδρα για δεύτερη φορά μέσα σε λίγο καιρό επιθυμεί η Ένωση προκειμένου να πιάσει και τον ΠΑΟΚ στην πρώτη θέση στη βαθμολογία.

19:19

Να βγάλουν αντίδραση μετά το 0-4 του Κυπέλλου θέλουν οι Αγρινιώτες, οι οποίοι βρίσκονται και χαμηλά στη βαθμολογία.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναιτωλικού με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Κυριακίδης, Μύγας, Μιχάι, Ροντρίγκες, Ρότσα, Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο, Μάσουρεκ, Χόρχε Ντίας, Φάρλεϊ Ρόσα, Μοράρ.
Αναπ: Τσέναμο, Μαρινάκης, Χαντάκιας, Τσοκάνης, Κλέζιο, Παρράς, Λόπες.
ΑΕΚ
Τσιντώτας, Γκάλο, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Μπακασέτας, Γαλανόπουλος, Κονέ, Λιβάγια, Χριστοδουλόπουλος, Αραούχο.
Αναπ: Μπάρκας, Λόπες, Τζανετόπουλος, Αϊντάρεβιτς, Μασούντ, Κλωναρίδης, Γιακουμάκης.
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Γρεβένης (Χαλκιδικής) 4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς)