Πολύ εύκολο απόγευμα για τους Θεσσαλονικείς. Δεν έδειξε τίποτα ο Λεβαδειακός. Διασώθηκε μόνο ο Γιακουμάκης.

19:12

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 5-0.

19:11

90'+5: Αποβάλλεται κατόπιν εντολής από τον πάγκο ο Τσαμπούρης.

19:08

90'+2: Μακρινό και άστοχο σουτ από τον Κάμπος.

19:07

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:05

Ο Πρίγιοβιτς αναλαμβάνει την εκτέλεση και νικά τον Επασί για το 5-0.

19:05

89': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:05

89': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Αντιλέχου τραβάει τον Πρίγιοβιτς.

19:02

86': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Καλό διαγώνιο σουτ του Γιακουμάκη, αποκρούει ο Πασχαλάκης.

18:59

Να περάσουν τα λεπτά φαίνεται πως περιμένουν στον ΠΑΟΚ.

18:56

80': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Τσίμιροτ εκτελεί και δεν βρίσκει συμπαίκτη.

18:53

77': Κουλούρης αντί Πέλκα για τον ΠΑΟΚ.

18:51

75': Κίτρινη στον Μπελγκαζουανί.

18:48

72': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μαουρίσιο και αστοχεί.

18:43

Ο τέταρτος διαιτητής Κιοτζένης τελικά θα αντικαταστήσει τον δεύτερο βοηθό Φωτόπουλο.

18:40

64': Ο Μπίσεσβαρ αντικαθιστά τον Λημνιό στον ΠΑΟΚ.

18:40

64': Μητρόπουλος αντί Νιάς για τον Λεβαδειακό.

18:39

Υπάρχει πρόβλημα με τον δεύτερο βοηθό. Έχει τραυματιστεί στη γάμπα.

18:36

Ο Πέλκας τροφοδοτεί τον Κάμπος, εκείνος τσιμπά την μπάλα και την περνά πάνω από τον Επασί και γράφει το 4-0.

18:35

59': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:34

58': Στη θέση του Ζαραδούκα ο Μπελγκαζουανί για τον Λεβαδειακό.

18:33

Ο Λημνιός σουτάρει εκτός περιοχής, ο Επασί χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Πρίγιοβιτς σκοράρει προ κενής εστίας.

18:33

56': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:30

53': Σουτ του Βιεϊρίνια, μπλοκάρει ο Επασί.

18:25

Με βολίδα εκτός περιοχής ο Κάμπος, που πρώτα κέρδισε τις κόντρες, γράφει το 2-0.

18:24

48': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:24

48': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λημνιός πλασάρει εντός περιοχής και ο Επασί αποκρούει.

18:22

46': Τσίμιροτ αντί Κάνιας για τον ΠΑΟΚ.

18:22

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

18:21

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:04

Λήξη πρώτου μέρους.

17:59

41': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Νιάς ανοίγει για τον Γιουσούφ, εκείνος από μέσα αριστερά κάνει το γύρισμα και ο Γιακουμάκης με πλασέ στην κίνηση αστοχεί.

17:55

37': Κίτρινη στον Τσαμπούρη.

17:54

35': Γύρισμα από τον Λημνιό από δεξιά, ο Πρίγιοβιτς κάνει το σουτ και ο Επασί μπλοκάρει.

17:51

Δεν υπάρχει ιδιαίτερος ρυθμός.

17:47

29': Πατάει περιοχή ο Λημνιός, αλλά δεν κάνει καλό γύρισμα.

17:44

26': Κίτρινη στον Νιάς.

17:41

"Η Μακεδονία είναι μία και μοναδική και είναι εδώ" αναφέρει ένα πανό που έχει σηκωθεί στην Τούμπα με αφορμή τα όσα γίνονται τον τελευταίο καιρό σχετικά με το Σκοπιανό.

17:37

Ο Πέλκας βλέπει την κίνηση του Μάτος στο δεύτερο δοκάρι και ο Βραζιλιάνος με πλασέ ανοίγει το σκορ. Τον έχασε ο Ζαραδούκας.

17:36

18': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:35

Στο μισό γήπεδο αμύνεται ο Λεβαδειακός.

17:31

Φωνάζει ο Λουτσέσκου γιατί δεν θέλει να βλέπει τους παίκτες του να επιστρέφουν πίσω. Τους ζητά συνεχώς να ανεβαίνουν.

17:27

Έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων οι γηπεδούχοι.

17:23

5': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Πέλκα, που δεν βρίσκει συμπαίκτη.

17:22

4': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Πέλκας και η μπάλα απομακρύνεται.

17:18

Σέντρα στο ματς.

17:16

17:13

Αρκετά τα άδεια καθίσματα στην Τούμπα.

17:09

Δύσκολη η αποστολή των Βοιωτών που θέλουν να γίνουν η πρώτη ομάδα φέτος που θα πάρει αποτέλεσμα στην Τούμπα.

17:05

Νίκη που θα τον ανεβάσει έστω και για λίγο πρώτο ψάχνει ο "Δικέφαλος του Βορρά".

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τον Λεβαδειακό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Κάνιας, Κάμπος, Πέλκας, Λημνιός, Πρίγιοβιτς.
Αναπ: Ρέι, Μαλεζάς, Τσίμιροτ, Κουλούρης, Μπίσεσβαρ, Σάχοφ, Δεληγιαννίδης.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Επασί, Αντιλέχου, Φρανσίσκο, Λεονάρντο, Ζαραδούκας, Νιάσε, Ομπιόρα, Τσαμπούρης, Γιουσούφ, Μαρκόφσκι, Γιακουμάκης.
Αναπ: Σωτηρίου, Ιωαννίδης, Νίκας, Τριποτσέρης, Μπελγκαζουανί, Μητρόπουλος, Ντιόγκο.
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής) Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Φωτόπουλος (Αθηνών) 4ος: Κιοτζένης (Ξάνθης)