-
1
16:53

16:52

Καλά ξεκίνησε το 2018 για τους Νεοσμυρνιώτες. Τα χάλασαν όλα σε 45 λεπτά οι Φαίακες.

16:52

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 3-1.

16:48

16:47

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

16:43

85': Κίτρινη στον Γεωργίου.

16:40

83': Στη θέση του Ντουρμισάι ο Πινιώτης για τον Πανιώνιο.

16:39

81': Κίτρινη για καθυστέρηση στον Κόρμπο. Υπερβολική φάνηκε.

16:38

80': Μακρινό και εντελώς άστοχο σουτ από τον Μπάουμαν.

16:37

80': Κίτρινη στον Ντουρμισάι.

16:36

Ο Μασούρας βγάζει μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι και από τη μικρή περιοχή ο Παπαγεωργίου κάνει το 3-1.

16:35

78': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

16:34

77': Εκτελείται γρήγορα φάουλ για την Κέρκυρα, ο Ζορμπάς κάνει το σουτ από μέσα αριστερά και αστοχεί. Είχε τη δυνατότητα να δώσει και στον Επστάιν.

16:34

76': Παπαγεωργίου αντί Λάμπρου για τον Πανιώνιο.

16:32

75': Ζορμπάς αντί Παμλίδη για τον Πανιώνιο.

16:31

74': Δοκιμάζει το πόδι του ο Σπιριντόνοβιτς και αποκρούει ο Κουτζαβασίλης.

16:28

Ρισκάρει ο Τσιώλης, αλλά η ομάδα του παραμένει ακίνδυνη.

16:25

68': Κίτρινη στον Γκράσι.

16:24

67': Κόντος αντί Μπαλάφα για την Κέρκυρα.

16:22

64': Κακό τελείωμα από τον Ντουρμισάι, ψηλά η μπάλα.

16:20

62': Σουτ του Σαραμαντά στην κίνηση, άουτ η μπάλα.

16:16

59': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Σιώπης κάνει σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα φεύγει άουτ. Δεν τη βρήκε για λίγο ο Μασούρας από τη μικρή περιοχή για να τη στείλει στα δίχτυα.

16:13

56': Στη θέση του Γρομητσάρη ο Μπάουμαν για την Κέρκυρα.

16:13

55': Κίτρινη στον Κρητικό.

16:12

54': Κίτρινη στον Επστάιν για διαμαρτυρία.

16:11

Ο Σαραμαντάς βγάζει τη σέντρα, η μπάλα περνά απ' όλους και ο Λάμπρου από μέσα δεξιά με διαγώνιο σουτ κάνει το 2-1.

16:10

53': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

16:09

51': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούρας δίνει στον Ντουρμισάι, εκείνος πλασάρει από αρκετά πλάγια και ο Κουτζαβασίλης αποκρούει.

16:06

Στο έδαφος Γκιοατά και Επστάιν, μικρή διακοπή.

16:04

Ο Μασούρας μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, αδειάζει Κουτζαβασίλη και Μπαλάφα και ισοφαρίζει σε 1-1. Ωραία προσωπική ενέργεια.

16:04

46': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

16:03

46': Σπιριντόνοβιτς αντί Σαββίδη για τον Πανιώνιο.

16:03

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

16:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:46

Λήξη πρώτου μέρους.

15:44

Ο Κρητικός πετά την μπάλα στον κενό χώρο, ο Επστάιν φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Πανιωνίου, κάνει διαγώνιο σουτ από μέσα αριστερά και γράφει το 0-1.

15:44

43': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

15:41

40': Δεν πιάνει καλά το σουτ ο Μασούρας, άουτ η μπάλα.

15:38

37': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Λάμπρου φεύγει μόνος του στην πλάτη της άμυνας, αλλά αντί να πλασάρει τον Κουτζαβασίλη πάει να τον πλασάρει και κόβεται. Ωραία η κάθετη πάσα του Μασούρα.

15:34

34': Σκοράρει ο Μασούρας, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Λανθασμένη φαίνεται η υπόδειξη. Πρέπει να τον κάλυπτε ο Ιωάννου.

15:29

29': Ο Μασούρας εκτελεί φάουλ, ο Λάμπρου πιάνει κεφαλιά και ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει.

15:26

Να πηγαίνει στο ένας εναντίον ενός είναι η εντολή από τον Γρηγορίου στον Λάμπρου.

15:23

22': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Πολύ καλό σουτ του Μασούρα εκτός περιοχής, αποκρούει ο Κουτζαβασίλης.

15:21

21': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Εκτελεί ο Σαραμαντάς και ο Κουτζαβασίλης διώχνει.

15:17

Να μην πουλάνε εύκολα την μπάλα οι Ιωάννου και Γκράσι ζητά ο Τσιώλης.

15:13

Ανεβάζει στροφές ο Πανιώνιος.

15:12

11': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, περνά ανεκμετάλλευτο. Υπήρξαν και χλιαρές διαμαρτυρίες για πέναλτι σε εύκολο πέσιμο του Λάμπρου.

15:08

8': Δοκιμάζει ξανά το πόδι του ο Λάμπρου, δεν βρίσκει στόχο.

15:07

7': Κόρνερ για την Κέρκυρα, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:03

3': Δοκιμάζει το πόδι του ο Λάμπρου, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

15:02

14:57

14:53

Βαθμούς παντού αναζητούν οι νησιώτες στο ντεμπούτο του Σάκη Τσιώλη στον πάγκο τους.

14:49

Την επιστροφή στις νίκες ψάχνουν οι Νεοσμυρνιώτες.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανιωνίου με την Κέρκυρα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Μπαντής, Βλάχος, Μπανανά, Γκιοατά, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Σιώπης, Σαββίδης, Μασούρας, Λάμπρου, Ντουρμισάι.
Αναπ: Αστράς, Παπαγεωργίου, Σπιριντόνοβιτς, Ταποκό, Βουκελάτος, Πινιώτης, Σταυρόπουλος
ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλη, Γεωργίου, Ιωάννου, Γρομητσάρης Γκράσι, Σοϊλέδης, Κρητικός, Μπαλάφας, Σιόντης, Έπσταϊν, Παμλίδης.
Αναπ: Γιαννακόπουλος, Ζορμπάς, Κόντος, Μπάουμαν, Μυτίδης, Σπίνουλας, Αρτυματάς.
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας) Βοηθοί: Πήττας (Ηλείας), Πυλαρινός (Ζακύνθου) 4ος: Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)