15:53

15:53

Προβληματικοί οι "μερένγκες" από την αρχή της σεζόν, μένει να φανεί εάν μπορεί να αλλάξει κάτι στο δεύτερο μισό.

15:52

Στο +9 από την Ατλέτικο οι Καταλανοί και στο +14 με ματς περισσότερο από τη Ρεάλ.

15:52

Παράσταση τίτλου ήταν αυτή ουσιαστικά για την ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε.

15:52

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Μπαρτσελόνα με 3-0.

15:51

Ο Μέσι περνά σα σταματημένο τον Μαρσέλο, βγάζει την μπάλα προς το πέναλτι και ο Βιδάλ με σουτ κάνει το 0-3. Μέσα από τα χέρια του Νάβας έφυγε η μπάλα.

15:50

90'+3: ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

15:49

90'+2: Βιδάλ αντί Σέρτζι Ρομπέρτο για την Μπαρτσελόνα.

15:47

15:45

88': Κίτρινη στον Μπουσκέτς.

15:41

84': Στη θέση του Παουλίνιο ο Αντρέ Γκόμες.

15:40

82': Κίτρινη στον Μαρσέλο.

15:40

82': Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Κρόος δίνει στον Ράμος, εκείνος πιάνει δυνατό σουτ από μέσα αριστερά και ο Τερ Στέγκεν αποκρούει.

15:38

80': Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Σεμέδο κάνει το πλασέ από μέσα δεξιά και ο Νάβας αποκρούει.

15:37

79': Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Μπέιλ, εύκολα ο Τερ Στέγκεν.

15:36

78': Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ! Γίνεται το γύρισμα από δεξιά, ο Μπέιλ ανενόχλητος κάνει το πλασέ και ο Τερ Στέγκεν αποκρούει με το δεξί χέρι.

15:34

77': Στη θέση του Ινιέστα ο Σεμέδο για την Μπαρτσελόνα.

15:33

76': Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι σε χέρι του Σέρτζι Ρομπέρτο. Θα ήταν πολύ αυστηρό αν δινόταν.

15:30

73': Μπέιλ και Ασένσιο αντί Κασεμίρο και Κόβασιτς για τη Ρεάλ.

15:27

70': Ο Μέσι κάνει αδύναμο σουτ από μέσα αριστερά και ο Νάβας μπλοκάρει.

15:23

66': Στη θέση του Μπενζεμά ο Νάτσο για τη Ρεάλ. Έντονες οι αποδοκιμασίες από τους Μαδριλένους.

15:22

Ο Μέσι αναλαμβάνει την εκτέλεση και κάνει το 0-2.

15:22

64': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

15:21

63': Αποβάλλεται ορθώς ο Καρβαχάλ.

15:21

63': ΠΕΝΑΛΤΙ για την Μπαρτσελόνα! Ο Σουάρες πλασάρει, ο Νάβας αποκρούει. Στη συνέχεια ο Μέσι δίνει στον Σουάρες και εκείνος πλασάρει στο δοκάρι και αμέσως μετά ο Καρβαχάλ σταματά με το χέρι κεφαλιά του Παουλίνιο.

15:20

62': Αδύναμο σουτ του Παουλίνιο, εύκολα ο Νάβας.

15:17

60': Κίτρινη στον Ράμος που χτυπά με το χέρι στο πρόσωπο τον Σουάρες.

15:15

58': Ο Μέσι δίνει για τον Σουάρες, εκείνος σουτάρει από μέσα δεξιά και αστοχεί.

15:12

Ο Ράκιτιτς κάνει ανενόχλητος μέτρα με την μπάλα, δίνει δεξιά στον Σέρτζι Ρομπέρτο, εκείνος γυρνά στην άλλη πλευρά για τον Σουάρες και ο τελευταίος τελειώνει υποδειγματικά τη φάση. Κάκιστες οι επιστροφές της Ρεάλ.

15:12

54': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

15:10

53': Ο Άλμπα από αριστερά κάνει το γύρισμα, ο Σουάρες πλασάρει και ο Νάβας μπλοκάρει εύκολα.

15:08

Καλύτερα μπήκαν οι Καταλανοί.

15:04

47': Σουτ του Ρονάλντο εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

15:03

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

15:02

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:47

Λήξη πρώτου μέρους.

14:43

42': ΔΟΚΑΡΙ για τη Ρεάλ! Ο Μαρσέλο βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Μπενζεμά παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Τερ Στέγκεν.

14:40

39': Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Μέσι βγάζει τη σέντρα για τον Παουλίνιο, εκείνος πιάνει την κεφαλιά και ο Νάβας αποκρούει.

14:36

35'; Ο Ρονάλντο κάνει το γύρισμα για τον Μπενζεμά, ο Πικέ του βάζει την κόντρα στο πλασέ και κερδίζει και το άουτ.

14:33

32': Από εκτέλεση κόρνερ ο Ράμος παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

14:32

32': Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Ρονάλντο από μέσα αιρστερά κάνει διαγώνιο σουτ και ο Τερ Στέγκεν αποκρούει.

14:30

30': Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Τρομερή μπαλιά του Μέσι, ο Παουλίνιο σουτάρει από μέσα δεξιά και ο Νάβας αποκρούει.

14:26

26': Κόρνερ για τη Ρεάλ, περνά ανεκμετάλλευτο.

14:23

Δεν κρατάει μπάλα η Μπαρτσελόνα έως τώρα.

14:19

19': Κίτρινη στον Βερμάλεν.

14:16

16': Σηκώνεται το σημαιάκι για τον Σουάρες, λανθασμένη η υπόδειξη.

14:11

11': Δεν πιάνει το σουτ ο Ρονάλντο από ιδανική θέση και στη συνέχεια παραχωρεί κόρνερ ο Ινιέστα. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

14:09

Καλύτερα έχουν μπει οι γηπεδούχοι.

14:06

5': Μακρινό σουτ του Καρβαχάλ, μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν.

14:03

2': Σκοράρει η Ρεάλ, αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά για οφσάιντ του Ρονάλντο.

14:01

14:01

Παγκόσμια πρωταθλήτρια στέφθηκε πριν λίγες μέρες η Ρεάλ και ο Ράμος σήκωσε το τρόπαιο. Δεν έγινε τελικά pasillo.

14:01

13:57

Γεμάτο φυσικά το "Μπερναμπέου" έστω και αν είναι αρκετά νωρίς.

13:53

Με νίκη οι Καταλανοί είναι σα να κλειδώνουν τον τίτλο από τώρα. Έχασε χθες και η Ατλέτικο και έμεινε στο -6.

13:49

Τα ρέστα τους παίζουν οι Μαδριλένοι, οι οποίοι βρίσκονται με ματς λιγότερο στο -11 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα.

13:45

Καλησπέρα σας, το ντέρμπι της Ρεάλ Μαδρίτης με την Μπαρτσελόνα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Νάβας, Καρβαχάλ, Σέρχιο Ράμος, Βαράν, Μαρσέλο, Καζεμίρο, Κόβατσιτς, Κρόος, Μόντριτς, Ρονάλντο, Μπενζεμά.
Αναπ: Κασίγια, Νάτσο, Μπέιλ, Ερναντές, Βάθκθεκ, Ασένσιο, Ίσκο