Καλύτεροι ήταν οι Ηπειρώτες, αλλά όχι ουσιαστικοί.

21:23

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Λεβαδειακό με 1-0.

21:22

90'+3: Κίτρινη στον Γιακουμάκη για καθυστέρηση.

21:21

90'+1: Κίτρινη στον Μπέριο.

21:20

21:19

Ο Μητρόπουλος εκτελεί απευθείας φάουλ καισ τέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, αλλά στην επαναφορά ο Φαβάρο ανοίγει το σκορ σε κενή εστία.

21:19

89': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

21:18

88': Κίτρινη στον Τζημόπουλο.

21:17

87': Δυνατό σουτ του Μαυροπάνου, άουτ η μπάλα.

21:16

Δεν υπάρχει ιδιαίτερος ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

21:12

82': Κίτρινη στον Καλτσά.

21:11

82': Στη θέση του Γαρουφαλιά ο Μαυροπάνος για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

21:08

79': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μπετρά και αστοχεί. Έπρεπε, πάντως, να δοθεί κόρνερ, κόντραρε η μπάλα.

21:07

Να μην οπισθοχωρούν τόσο πολύ ζητά από τους παίκτες του ο Ανιγκό.

21:03

73': Χαλκιαδάκης αντί Μανθάτη για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

21:01

Πιο πολύ δείχνει να θέλει το γκολ ο φιλοξενούμενος ΠΑΣ Γιάννινα.

20:57

68': Από μέσα δεξιά ο Γιακουμάκης κάνει διαγώνιο σουτ και αστοχεί.

20:57

67': Νίκας αντί Ζαραδούκα για τον Λεβαδειακό.

20:55

65': Ομπιόρα αντί Σουμπίνιο για τον Λεβαδειακό.

20:51

61': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο ανενόχλητος Μπετρά δεν κοντρολάρει, στη συνέχεια ο Γιάκος κάνει σκαφτό πλασέ και ο Σωτηρίου αποκρούει.

20:48

Κολλάει πλέον η μπάλα λόγω των νερών που υπάρχουν στον αγωνιστικό χώρο.

20:44

Εύκολα λάθη από τους παίκτες των δύο ομάδων.

20:40

50': Κίτρινη στον Μητρόπουλο.

20:39

Όσο περνούν τα λεπτά, γίνεται και πιο βαρύς ο αγωνιστικός χώρος.

20:35

20:34

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:17

Λήξη πρώτου μέρους.

20:14

43': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Το εκτελεί ο Καρανίκας και η μπάλα απομακρύνεται.

20:10

39': Στη θέση του Μπελγκαζουανί ο Ιωαννίδης για τον Λεβαδειακό.

20:08

Στο 62-38% η κατοχή μπάλας για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

20:08

37': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, διώχνει με γροθιές ο Γιαννίκογλου.

20:07

36': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:03

Έπεσε ο ρυθμός.

19:59

Σταθερά στην επίθεση ο ΠΑΣ Γιάννινα, είναι σαφώς ανώτερος.

19:55

24': Χλιαρό το σουτ του Μπετρά, εύκολα ο Σωτηρίου.

19:52

22': Δοκιμάζει το πόδι του ο Λίλα, μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

19:51

21': Διαγώνιο σουτ του Γιάκου από μέσα δεξιά, αποκρούει ο Σωτηρίου.

19:48

17': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Καλό σουτ του Λίλα, αποκρούει ο Σωτηρίου, στη συνέχεια πλασάρει ο Γιάκος και ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού λέει ξανά "όχι".

19:43

14': Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μπελκαζουανί σηκώνει κεφάλι και βγάζει εξαιρετικά στον κενό χώρο τον Γιακουμάκη, σε θέση τετ α τετ με τον Γιαννίκογου, πλασάρει, η μπάλα κολλά στο νερό και τελικά απομακρύνουν οι αμυντικοί.

19:38

8': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΣ, από τα δεξιά αυτή τη φορά, εκτελεί ο Καρανίκας, στην εξέλιξη της φάσης, υπάρχει επιθετικό φάουλ.

19:35

5: Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Από τα αριστερά με τον Μπουκουβάλα, σουτ Μπέριου έξω από την περιοχή, πάνω από την εστία των γηπεδούχων...

19:31

1': Έναρξη αναμέτρησης.

19:30

Βγήκαν επισήμως οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

19:26

Ματς σε... κανονικό και όχι άσπρο αγωνιστικό χώρο, το ματς, που θα κλείσει την 1η αγωνιστική της φάσης των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας. Δεν το έχει στρώσει, δεν υπάρχει χιόνι, δηλαδή. Το κρύο, όμως υπάρχει στη Λιβαδειά και είναι τσουχτερό. Πραγματική παγωνιά.

01:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Λεβαδειακού με τον ΠΑΣ Γιάννινα ξεκινά στις 19.30.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Σωτηρίου, Φαβάρο, Ζαραδούκας, Μεντί, Αντιλέχου, Μητρόπουλος, Καλτσάς, Μπελκαζουανί, Καθάριος, Σουμπίνιο, Γιακουμάκης.
Αναπ: Εμπασί, Τριποτσέρης, Νουάνκο, Τσαμπούρης, Γιουσούφ, Νίκας, Ιωαννίδης.
Γιαννίκογλου, Μπέριος, Σκόνδρας, Τζημόπουλος, Γαρουφαλιάς, Λίλα, Μπουκουβάλας, Καρανίκας, Μπετρά, Μανθάτης, Γιάκος.
Αναπ: Περιστερίδης, Χαλκιαδάκης, Ζάχαρος, Ζώγκος, Βιδάλ, Μαυροπάνος, Αποστολόπουλος.
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας) Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής) 4ος: Τσουκαλάς (Αθηνών)