19:20

19:19

Εικόνες διάλυσης για τον Παναθηναϊκό.

19:19

Πολύ μεγάλη νίκη για τους Φθιώτες, που είναι και το φαβορί για την πρόκριση πλέον.

19:19

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τη Λαμία με 4-1.

19:15

90'+3: Κίτρινη στον Τσούκαλο.

19:15

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:15

90'+2: Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Λουντ μπαίνει μέσα στην περιοχή, κάνει το πλασέ και ο Μελίσσας αποκρούει. Στη συνέχεια της φάσης άστοχο σουτ κάνει ο Ινσούα.

19:14

Τρομερή ατομική προσπάθεια του Μπλάζιτς, αδειάζει τον Κουλιμπαλί και με ωραίο πλασέ στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνιά του Διούδη για το 4-1.

19:13

90': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

19:11

88': Φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού ο Πατσαρούχας, κάνει το πλασέ και ο Διούδης μπλοκάρει.

19:10

87': Στη θέση του Βουό ο Πατσαρούχας για τη Λαμία.

19:08

85': Κίτρινη στον Τζανδάρη.

19:06

Με πολύ ωραία λόμπα εκτός περιοχής ο Μολίνς μειώνει σε 3-1. Είδε εκτός θέσης τον Μελίσσα και πέτυχε ένα πολύ δύσκολο γκολ.

19:05

83': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:04

82': Βγαίνει έγκαιρα ο Διούδης και αποτρέπει τον κίνδυνο.

19:03

81': Σουτ εκτός περιοχής από τον Πίτι, ψηλά η μπάλα.

19:01

Όπως το θέλει πηγαίνει το ματς η Λαμία, η οποία αντέχει στην πίεση.

18:57

74': Διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για πέναλτι του Όμο στον Δώνη. Δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση.

18:53

70': Μπλάζιτς αντί Αναστασόπουλου για τη Λαμία.

18:52

69': Μουνιέ αντί Άλτμαν για τον Παναθηναϊκό.

18:52

69': Ο Άλτμαν βρίσκει τον Δώνη, εκείνος κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και ο Μελίσσας μπλοκάρει.

18:49

66': Κόρνερ για τη Λαμία. Το εκτελεί ο Πίτι και η μπάλα απομακρύνεται.

18:47

64': Απευθείας φάουλ από τον Πίτι, μπλοκάρει ο Μελίσσας.

18:43

60': Προσποιείται ο Άλτμαν, κάνει το σουτ και ο Μελίσσας με δυσκολία μπλοκάρει.

18:39

56': Μπουλούλης αντί Καραγιάννη για τη Λαμία.

18:37

54': Ο Κουρμπέλης σκοράρει, αλλά το σημαιάκι σηκώνεται για οφσάιντ. Λανθασμένη η υπόδειξη.

18:36

54': Κάνει το σουτ ο Μολίνς εκτός περιοχής, εύκολα ο Μελίσσας.

18:36

Πιο δυνατά ελεύθερα ζητούν στον Μελίσσα από τον πάγκο της Λαμίας.

18:33

Είναι δύσκολο ακόμα και να δεις με την πυκνότητα που πέφτει πλέον το χιόνι.

18:29

46': Δώνης και Μολίνς μπαίνουν για τον Παναθηναϊκό αντί των Αυλωνίτη και Πίσπα.

18:28

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

18:26

18:10

Λήξη πρώτου μέρους.

18:09

45'+2: Κίτρινη στον Διούδη.

18:08

Ο Τσούκαλος κάνει το γύρισμα, ο Καραγιάννης τροφοδοτεί τον Πίτι και εκείνος αμαρκάριστος από κοντά γράφει το 3-0.

18:08

45'+1: ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

18:07

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:04

Ο Παντελιάδης κερδίζει την κόντρα από τον Κουλιμπαλί, σουτάρει από μέσα αριστερά, η μπάλα κοντράρει στον Αυλωνίτη και καταλήγει στα δίχτυα.

18:04

42': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

18:01

39': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Λουντ κοντρολάρει, σουτάρει αμέσως και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

17:58

Προσπαθούν να φτάσουν στην ισοφάριση οι φιλοξενούμενοι.

17:54

Προσπαθεί ο κόσμος να ενθαρρύνει τους παίκτες του Μπάμπη Τεννέ.

17:51

30': Εκτελεί φάουλ ο Βιγιαφάνιες, μπλοκάρει ο Μελίσσας.

17:46

Δεν διακρίνονται οι γραμμές και γι' αυτό γίνεται διακοπή για να καθαριστούν.

17:46

Στο 52-48% η κατοχή μπάλας για τον Παναθηναϊκό.

17:45

23': Καλή η προσπάθεια του Τσούκαλου, αλλά όχι και η τελική του πάσα για τον Όμο.

17:41

19': Κοντράρει το σουτ του Βουό, ο Πίτι από μέσα αριστερά πηγαίνει πρώτος στην μπάλα, σουτάρει και ο Διούδης αποκρούει.

17:40

18': Απογοητευτικό σουτ του Τζανδάρη, άουτ η μπάλα.

17:38

16': Σέντρα από τον Βιγιαφάνιες, κεφαλιά από τον Αυλωνίτη και ο Μελίσσας μπλοκάρει.

17:37

16': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Το εκτελεί ο Βιγιαφάνιες και ο Μελίσσας διώχνει.

17:35

Από δεξιά προσπαθεί κυρίως η Λαμία να αναπτυχθεί με τον Βασιλαντωνόπουλο.

17:32

11': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Λουντ δίνει στον Πίσπα, εκείνος σουτάρει από μέσα αριστερά και ο Μελίσσας αποκρούει.

17:31

9': Κάνει το γύρισμα ο Βιγιαφάνιες και η μπάλα κοντράρει στα σώματα.

17:30

Προσπαθούν οι φιλοξενούμενοι να κρατήσουν κάτω την μπάλα, αλλά δεν είναι εύκολο σε αυτό τον αγωνιστικό χώρο.

17:27

Γίνεται η σέντρα από δεξιά από τον Βασιλαντωνόπουλο, ο Πίτι πετιέται από τη μικρή περιοχή αμαρκάριστος και εκτελεί με κεφαλιά τον Διούδη για το 1-0.

17:27

5': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

17:26

Όσο πάει, δυναμώνει η χιονόπτωση.

17:25

4': Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ούτε από αυτό προκύπτει κάτι.

17:24

3': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:22

1': Έγινε η σέντρα.

17:22

Ξεκινά το ματς γιατί δεν κολλάει η μπάλα.

17:18

Τώρα βγαίνει ο διαιτητής και οι δύο ομάδες.

17:10

Στρωμένος με χιόνι είναι ο αγωνιστικός χώρος.

17:05

Το ματς είναι στον αέρα λόγω των καιρικών συνθηκών που επικρατούν στη Λαμία.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Λαμίας με τον Παναθηναϊκό είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει σε περίπου 15 λεπτά.

ΛΑΜΙΑ
Μελίσσας, Παντελιάδης, Αναστασόπουλος, Κουκόλης, Ασίγκμπα, Όμο, Καραγιάννης, Πίτι, Βουό, Βασιλαντωνόπουλος, Τσούκαλος.
Αναπ: Πίτκας, Παπαργυρίου, Λινάρδος, Μπουλούλης, Πατσαρούχας, Βάντερσον, Μπλάζιτς.
Διούδης, Κουλιμπαλί, Ινσούα, Κολοβέτσιος, Αυλωνίτης, Κουρμπέλης, Τζανδάρης, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Αλτμαν, Πίσπας.
Αναπ: Βλαχοδήμος, Γιόχανσον, Δώνης, Μολίνς, Μουνιέ, Σιλά και Ευαγγέλου.
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων) Βοηθοί: Μεϊντάνας (Αχαΐας), Πασχάλης (Ηπείρου) 4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)