Έντονες οι διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων προς τον διαιτητή.

16:54

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 2-0.

16:53

90'+4: Αποβάλλεται ο Γεσίλ με δεύτερη κίτρινη γιατί πήγε με τις τάπες στον αντίπαλό του.

16:52

90'+3: Κίτρινη στον Χατζισαφί για καθυστέρηση.

16:52

90'+2: Φάουλ κάνει στον Μάνο ο Γκιοατά, δεν σφυρίζει κάτι ο Λάμπρου. Κάκιστη η διαιτησία του σήμερα με εκατέρωθεν λάθη.

16:50

16:49

90': Φαζός και Πλευράκης αντί Νάστου και Κουτσιανικούλη για τον ΟΦΗ.

16:48

88': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Μάνος κάνει καλό σουτ, αλλά ο Μπαντής αποκρούει.

16:43

83': Μακρινό σουτ του Λάμπρου, αποκρούει ο Δερμιτζάκης.

16:42

Με την ψυχολογία στα ύψη οι γηπεδούχοι παίρνουν πλέον όλες τις μονομαχίες.

16:38

Ο Χατζισαφί κάνει ωραία προσπάθεια, εκμεταλλεύεται την αδράνεια των Κρητικών, πατά περιοχή και εκτελεί για το 2-0.

16:38

78': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

16:37

Ο Μπανανά προσπαθεί να κάνει σουτ και τελικά τροφοδοτεί τον Γεσίλ, εκείνος γυρίζει και με διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά ανοίγει το σκορ.

16:36

77': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

16:34

75': Δυνατό σουτ του Λάμπρου από μακριά, με δυσκολία αποκρούει ο Δερμιτζάκης.

16:32

72': Κίτρινη στον Γεσίλ.

16:31

71': Στη θέση του Σαββίδη ο Σαραμαντάς για τον Πανιώνιο.

16:30

71': Φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής από τον Λάμπρου, λίγο έξω η μπάλα.

16:28

69': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Γεσίλ αργεί να σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

16:27

67': Παπαγεωργίου αντί Βλάχου για τον Πανιώνιο.

16:26

67': Πουρτουλίδης αντί Παπατόλιου για τον ΟΦΗ.

16:24

65': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Ο Μπαντής στην προσπάθειά του να διώξει σημαδεύει τον Όγκμποε, η μπάλα παίρνει περίεργα φάλτσα και σταματά στο δεξί δοκάρι.

16:23

64': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:20

61': Λάθος από τον Μπαντή που δίνει στον Κουτσιανικούλη, άουτ σουτάρει ο τελευταίος.

16:19

60': Αντί του Σιώπη ο Γεσίλ για τον Πανιώνιο.

16:19

Ο Παπατόλιος κρατά εσκεμμένα τον Σιώπη και γλιτώνει τη δεύτερη κίτρινη.

16:16

57': Κίτρινη στον Παπαστεριανό.

16:15

55': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Κουτσιανικούλης βγάζει ωραία μπαλιά από αριστερά, ο Όγκμποε πλασάρει αμαρκάριστος και αστοχεί.

16:14

55': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Καλό σουτ του Μασούρα εκτός περιοχής, εκτός φεύγει η μπάλα. Ίσως τη βρήκε και ο Δερμιτζάκης.

16:11

52': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, ο οποίος κερδίζει άλλο ένα. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

16:10

51': Κίτρινη στον Παπατόλιο.

16:09

Καλύτερα μπήκε ο ΟΦΗ.

16:05

46': Σέντρα στο δεύτερο.

16:04

Στον αγωνιστικό χώρο επέστρεψαν οι δύο ομάδες.

15:49

Λήξη πρώτου μέρους.

15:48

15:45

Έχει χάσει εντελώς το ματς ο διαιτητής με αποτέλεσμα να διαμαρτύρονται οι πάντες με το παραμικρό σφύριγμα. Λίγο πριν κόπηκε αντεπίθεση του Πανιωνίου λανθασμένα για επιθετικό φάουλ.

15:44

Διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για πέναλτι. Η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Σιώπη στην προσπάθειά του να το μαζέψει.

15:43

42': Κίτρινη στον Κουτσιανικούλη.

15:42

Έξαλλοι στον πάγκο του Πανιωνίου, ζητούν να αποβληθεί ο Κουτσιανικούλης γιατί έβρισε τον διαιτητή. "Άντε γαμ..." ήταν η ατάκα του προς τον ρέφερι για σφύριγμά του.

15:41

39': Από εκτέλεση κόρνερ, ο Μπανανά παίρνει την κεφαλιά και ο Δερμιτζάκης μπλοκάρει.

15:41

39': Κίτρινες σε Μπανανά και Ρούσσο.

15:39

38': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, περνά ανεκμετάλλευτο. Παρεμπιπτόντως, λανθασμένη η απόφαση, άουτ ήταν. Γι' αυτό και υπάρχουν έντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο των γηπεδούχων.

15:38

36': Ένα ακόμη κόρνερ για τον Πανιώνιο, ούτε από αυτό προκύπτει κάτι.

15:34

Κλείνει καλά τους χώρους ο ΟΦΗ.

15:30

29': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Βγαίνει η σέντρα από δεξιά από τον Μασούρα, ο Λάμπρου από τη μικρή περιοχή βρίσκει ελάχιστα την μπάλα, αλλά δεν την στέλνει προς την εστία.

15:28

Πολλές οι ημιτελείς προσπάθειες από τους παίκτες των δύο ομάδων.

15:24

22': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Εκτελεί ο Χατζισαφί και η μπάλα απομακρύνεται.

15:20

Στο 61-39% η κατοχή μπάλας για τους γηπεδούχους.

15:16

14': Σε θέση οφσάιντ ο Κουτσιανικούλης, σωστή η υπόδειξη.

15:13

Χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό το παιχνίδι.

15:09

7': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, περνά ανεκμετάλλευτη.

15:05

3': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Βλάχος κάνει την κούρσα, δίνει στον Σαββίδη, εκείνος από μέσα δεξιά γυρνά, πιάνει διαγώνιο σουτ και αστοχεί.