0
16:52

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας! Καλό σας απόγευμα.

16:51

Η ΑΕΛ παίρνει ευρεία νίκη και κρατά απαραβίαστη την εστία της, «αγκαλιάζοντας» την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου.

16:50

Λήξη του ματς! 3-0.

16:49

Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

16:48

90'+1: Κίτρινη κάρτα στον Λεοζίνιο.

16:46

Πολύ ωραία προσπάθεια από τον Περόνε, βγάζει για τον Ρέντζα που αφήνει... έτοιμο γκολ για τον Λεοζίνιο που δεν αστοχεί.

16:46

90': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:46

89΄: Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Λεοζίνιο στη θέση του Ντέλετιτς.

16:45

89': Κίτρινη κάρτα στον Γουάλας.

16:40

83΄: Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μασούρας στη θέση του Κρίζμαν.

16:40

83΄: Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κίκε στη θέση του Φασίδη.

16:39

83': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Περόνε κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, διώχνει εντυπωσιακά ο Γέντρισεκ.

16:36

80': Σουτ του Γέντρισεκ, άουτ η μπάλα.

16:33

77': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Περόνε στη θέση του Αγκάνοβιτς.

16:31

74΄: Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Κρίζμαν. Λάθος απόφαση.

16:28

72': Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα.

16:22

65': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μεχία, διώχνει ο Θεοδωρόπουλος.

16:17

61': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κάστρο στη θέση του Λουσέρο.

16:15

59': Κεφαλιά του Σβάρνα μέσα από την περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα.

16:14

57': Σουτ του Σιλά, δεν βρίσκει στόχο.

16:11

54': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μελιόπουλος στη θέση του Ντε Λούκας.

16:07

51': Κίτρινη κάρτα στον Λαγό.

16:07

51': Κίτρινη κάρτα στον Φασίδη.

16:06

50': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κασάδο, ψηλά άουτ η μπάλα.

16:02

46': Σουτ του Ντέλετιτς, μαζεύει ο Ζίφκοβιτς.

16:02

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο.

15:47

Το ματς πηγαίνει όπως θέλει η ΑΕΛ που υπό δύσκολες καιρικές συνθήκες έχει καταφέρει να προηγείται με δύο γκολ. Ακίνδυνη η Ξάνθη, με εξαίρεση το δοκάρι του Σιλά.

15:46

Λήξη α' ημιχρόνου. 2-0.

15:44

43': Οφσάιντ υποδεικνύεται σωστά ο Κρίζμαν.

15:44

42': Κίτρινη κάρτα στον Λουσέρο.

15:42

41': Σέντρα του Αγκάνοβιτς από τα δεξιά, μαζεύει ο Ζίφκοβιτς.

15:41

40': Κίτρινη κάρτα στον Σιλά.

15:39

38': Το εκτελεί ξανά από τα αριστερά ο Λουσέρο, δεν αποφέρει κάτι παρά την κακή έξοδο του Θεοδωρόπουλου.

15:38

37': Kόρνερ για την Ξάνθη. Το εκτελεί από τα αριστερά ο Λουσέρο, διώχνει σε νέο κόρνερ ο Ναζλίδης.

15:33

Ο Αγκάνοβιτς κάνει το πρώτο σουτ, ο Ζίφκοβιτς διώχνει, αλλά ο Ναζλίδης παίρνει το... ριμπάουντ και δεν δυσκολεύεται να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

15:33

32': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!