21:28

21:26

Εύκολο διπλό για την ΑΕΚ και έχει προκριθεί ήδη στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας.

21:25

90'+3: Λήξη του αγώνα, 0-4.

21:23

90'+1: Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:19

Ο Κλωναρίδης σεντράρει από αριστερά, ωραίο κοντινό πλασέ στην κίνηση του Γιακουμάκη και 0-4.

21:19

87': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:17

85': Αϊντάρεβιτς αντί Αραούχο, τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

21:16

84': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, ο Ντίας είναι αφύλακτος από αριστερά της μεγάλης περιοχής, δίνει έτοιμο γκολ στον Μοράρ, αλλά ο Ρουμάνος φορ σημαδεύει δύο φορές τους αμυντικούς της ΑΕΚ, πρώτα τον Λαμπρόπουλο συγκεκριμένα και μετά τον Τσιγκρίνσκι.

21:14

82': Ο Μάζουρεκ σουτάρει εντός περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Λαμπρόπουλο, ο Μπάρκας διώχνει σε κόρνερ. Αυτό θα περάσει ανεκμετάλλευτο.

21:13

81': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, Κλωναρίδης αντί Λόπες.

21:10

78': Μακρινό σουτ του Ρόσα, απελπιστικά άστοχο...

21:09

77': Ο Γιακουμάκης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, θα σουτάρει από πλάγια θέση, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:08

76': Πλασέ του Πάουλο λίγο έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Μπάρκας.

21:06

74': Μαρινάκης αντί Κλέσιο, τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό.

21:02

70': Γιακουμάκης αντί Χριστοδουλόπουλου, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

21:01

70': Σουτ του Μάζουρεκ εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

20:59

67': Κίτρινη στον Μιχάι για φάουλ στον Γαλανόπουλο.

20:57

Ο Γκάλο θα βρει δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Κυριακίδης, 0-3. Ο Γκάλο δεν πανηγύρισε σεβόμενος τη θητεία του στους Αγρινιώτες.

20:57

65': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:53

61': Ρόσα αντί Μόρα, δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό.

20:52

60': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου, μπλοκάρει εύκολα ο Κυριακίδης.

20:50

58': Ο Μοράρ βρίσκει την μπάλα μετά την εκτέλεση φάουλ του Μάζουρεκ, πλασάρει από πολύ πλάγια θέση, δεν βρίσκει τον στόχο.

20:49

57': Κίτρινη στον Γκάλο για φάουλ στον Ρότσα.

20:48

56': Ορθή υπόδειξη οφσάιντ στον Ροντρίγκες.

20:47

55': Υπόδειξη οφσάιντ στον Λόπες, μάλλον τον κάλυπτε ο Μόρας.

20:43

52': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό και αναγκαστική, ο Ροντρίγκες αντί του τραυματία Χαντάκια.

20:42

50': Πλασέ του Γαλανόπουλου εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ.

20:41

49': Σουτ του Μάζουρεκ, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:39

Ο Αραούχο δίνει στον Λόπες, ο Πορτογάλος με τη μία τη συρτή σέντρα από αριστερά, ο Μπακασέτας με κοντινή προβολή γράφει το 0-2.

20:38

46': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:37

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:20

Λήξη πρώτου μέρους.

20:18

Ο Χριστοδουλόπουλος εκτελεί με μία μικρή προσποίηση και νικά τον Κυριακίδη γράφοντας το 0-1.

20:18

45': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:17

44': Κίτρινη στον Πάουλο.

20:17

44': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ! Ο Χριστοδουλόπουλος εκτελεί φάουλ στο δεύτερο δοκάρι και ο Πάουλο κρατά τον Κονέ.

20:13

40': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ντίας βγάζει μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, Μοράρ και Μάζουρεκ μπερδεύονται και ο Κλέσιο αστοχεί με διαγώνιο σουτ.

20:10

Στο έδαφος ο Κυριακίδης, νέα διακοπή.

20:08

Στο έδαφος ο Χαντάκιας, μικρή διακοπή.

20:06

33': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:03

Έχει τον έλεγχο η ΑΕΚ.

19:59

27': Ο Αραούχο δίνει στον Χριστοδουλόπουλο, εκείνος σουτάρει και ο Κυριακίδης αποκρούει.

19:56

23': Κίτρινη στον Λόπες.

19:55

Στο 53-47% η κατοχή μπάλας για την ΑΕΚ.

19:53

20': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μπακασέτας παίρνει την μπάλα και τροφοδοτεί τον Αραούχο, εκείνος δίνει στον Χριστοδουλόπουλο, ο τελευταίος πλασάρει και ο Κυριακίδης αποκρούει. Η φάση ξεκίνησε από φάουλ του Λαμπρόπουλου στον Μόρα, το οποίο δεν δόθηκε.

19:50

17': Χλιαρό σουτ του Μπακασέτα, εύκολα ο Κυριακίδης.

19:49

Κοντρολάρει το ματς η ΑΕΚ.

19:45

12': Απευθείας φάουλ από τον Χριστοδουλόπουλο, άουτ η μπάλα.

19:43

11': Κίτρινη στον Ρότσα.

19:42

9': Σε θέση οφσάιντ ο Χριστοδουλόπουλος, σωστή η υπόδειξη.

19:39

7': Κίτρινη στον Κονέ.

19:35

3': Κακό πλασέ από τον Ρότσα, άουτ η μπάλα.

19:33

19:31

19:27

Υπάρχει κόσμος στο γήπεδο, θα μπορούσε να είναι και περισσότερος.

19:23

Βήμα πρόκρισης από το πρώτο ματς ψάχνει η Ένωση.

19:19

Από τη λευκή ισοπαλία στην Τρίπολη προέρχονται οι Αγρινιώτες, οι οποίοι θα ήθελαν να κλείσουν το έτος με ένα θετικό αποτέλεσμα.

19:15

Καλησπέρα σας, ο αγώνας του Παναιτωλικού με την ΑΕΚ για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Κυριακίδης, Μιχάι, Μόρας, Χαντάκιας, Ρότσα, Τσοκάνης, Πάουλο, Μάζουρεκ, Ντίας, Κλέσιο, Μοράρ.
Αναπ: Τσέναμο, Νταλακούρας, Μαρινάκης, Ροντρίγκες, Μύγας, Βακράκος, Ρόσα.
Μπάρκας, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Γαλανόπουλος, Κονέ, Γκάλο, Λόπες, Μπακασέτας, Χριστοδουλόπουλος, Αραούχο.
Αναπ: Τσιντώτας, Γιαννούτσος, Τζανετόπουλος, Αϊντάρεβιτς, Κλωναρίδης, Γιακουμάκης, Αντωνίου.
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας). Βοηθοί: Ποντίκης (Πρέβεζας), Νικολαΐδης (Μακεδονίας). 4ος: Βρέσκας (Ημαθίας).