21:30

21:30

Δεν μπόρεσαν να φανούν ανταγωνιστικά τα Τρίκαλα στο δεύτερο μέρος.

21:30

Στα προημιτελικά του Κυπέλλου από το πρώτο ματς οι Θεσσαλονικείς μετά από αυτή τη νίκη.

21:30

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 5-1.

21:29

Από κόρνερ του Κάμπος ο Κουλούρης παίρνει την κεφαλιά και ο Σάκχοφ στο δεύτερο δοκάρι σκοράρει για το 1-5.

21:29

90'+4: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:26

90'+2: Σέντρα από τον Δεληγιαννίδη, κεφαλιά του Μυστακίδη και ο Αποστολίδης αποκρούει.

21:26

21:25

90': Νέο μακρινό σουτ του Γροντή, άουτ η μπάλα.

21:22

88': Μακρινό σουτ του Γροντή, άουτ η μπάλα.

21:20

85': Ο Πρίγιοβιτς βρίσκει τον Κουλούρη, εκείνος κάνει αδύναμο πλασέ και ο Αποστολίδης μπλοκάρει.

21:17

82': Μυστακίδης αντί Μπίσεσβαρ για τον ΠΑΟΚ.

21:15

Ο Σάκχοφ από δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Κάμπος βγαίνει μόνος του και από τη μικρή περιοχή εκτελεί για το 1-4.

21:15

80': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:14

79': Κακό σουτ του Ζγκούρι από μέσα δεξιά, δεν κατέληξε καν άουτ η μπάλα.

21:11

76': Στη θέση του Πέλκα ο Κουλούρης για τον ΠΑΟΚ.

21:09

75': Εντελώς άστοχο το εκτός περιοχής σουτ του Πέλκα.

21:08

73': Στη θέση του Ανδρεόπουλου ο Τσιάρας για τα Τρίκαλα.

21:07

73': Ο Πέλκας εκτελεί κόρνερ, ο Μαλεζάς στο δεύτερο δοκάρι κάνει το πλασέ και αστοχεί.

21:05

Ο Πρίγιοβιτς βρίσκει τον Μπίσεσβαρ, εκείνος πλασάρει υποδειγματικά από τα όρια της περιοχής και γράφει το 1-3.

21:05

70': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:03

68': Στη θέση του Λημνιού ο Κάμπος για τον ΠΑΟΚ.

21:01

66': Στη θέση του Χιντζίδη ο Ντίνας για τα Τρίκαλα και Ζγκούρι αντί Γιαννίτση.

20:59

65': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Μάτος από κοντά αστοχεί.

20:55

60': Με το μυτάκι ο Πέλκας, άουτ η μπάλα.

20:52

Ο Πέλκας εκτελεί κόρνερ, ο Μάτος παίρνει την κεφαλιά και κάνει το 1-2. Υπάρχει εμφανές φάουλ στον Βέρτζο και γι' αυτό διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι.

20:52

57': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:51

56': Ο Πέλκας προσπαθεί να δώσει στον Πρίγιοβιτς, αλλά εκείνος δεν βρίσκει την μπάλα.

20:47

Προσπαθούν να πάρουν μέτρα στο γήπεδο τα Τρίκαλα.

20:43

48': Κίτρινη στον Μπίσεσβαρ.

20:39

20:38

20:22

Λήξη πρώτου μέρους.

20:21

20:21

45': Κίτρινη στον Δεληγιαννίδη.

20:19

Στο έδαφος Δεληγιαννίδης και Πάνος, μικρή διακοπή.

20:16

41': Κίτρινη στον Πάνο.

20:15

Στο 66-34% η κατοχή μπάλας για τον ΠΑΟΚ.

20:11

36': Σουτ του Δεληγιαννίδη από μακριά, άουτ η μπάλα.

20:06

Έχει πέσει ο ρυθμός.

20:02

27': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:58

23': Σέντρα από δεξιά, ο Πρίγιοβιτς παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:55

20': Δοκιμάζει το πόδι του ο Πέλκας εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Αποστολίδης.

19:54

19': Σε θέση οφσάιντ ο Καπός, σωστή η υπόδειξη.

19:53

18': Κίτρινη στον Ανδρεόπουλο.

19:51

Ωραία σέντρα του Γκόλια στο δεύτερο δοκάρι, ο Πάνος παίρνει την κεφαλιά και ισοφαρίζει σε 1-1. Πολύ κακή η αντίδραση του Δεληγιαννίδη που τον χάνει.

19:50

15': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

19:49

14': Κόρνερ για τα Τρίκαλα. Ο Χιντζίδης το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

19:47

12': Ο Μπίσεσβαρ γυρνάει προς τον Πέλκα, αλλά εκείνος χάνει τον βηματισμό του και δεν εκτελεί.

19:46

Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ.

19:42

7': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Καλό σουτ του Τσίμιροτ εκτός περιοχής, λίγο έξω η μπάλα.

19:41

Ωραία κάθετη του Πέλκα, ο Πρίγιοβιτς πλασάρει από μέσα αριστερά, ο Αποστολίδης αποκρούει και στη συνέχεια ο Μάτος αμαρκάριστος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

19:40

5': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:37

2': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας το εκτελεί χαμηλά και η μπάλα απομακρύνεται με δυσκολία.

19:36

19:31

19:27

Πολύς ο κόσμος στο γήπεδο.

19:23

Να καθαρίσουν την πρόκριση από το πρώτο ματς θέλουν οι Θεσσαλονικείς.

19:19

Για τους Θεσσαλούς είναι επιτυχία που πέρασαν τους ομίλους και πλέον θα το χαρούν και θα παλέψουν για το καλύτερο δυνατό.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι των Τρικάλων με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΤΡΙΚΑΛΑ
Αποστολίδης, Βέρτζος, Γιαννίτσης, Κοτσώνης, Πάνος, Γκόλιας, Χιντζίδης, Τόμιτς, Ανδρεόπουλος, Γροντής, Καπός.
Αναπ: Βουτσελάς, Μυρσινιάς, Ζήσης, Ντίνας, Ζγκούρι, Κατσαντώνης, Τσιάρας.
Ρέι, Μάτος, Δεληγιαννίδης, Βαρέλα, Μαλεζάς, Μπίσεσβαρ, Πέλκας, Λημνιός, Σάχοφ, Τσίμιροτ, Πρίγιοβιτς.
Αναπ: Σιαμπάνης, Κρέσπο, Μαουρίσιο, Κουλούρης, Μυστακίδης, Κάνιας, Κάμπος
Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας) Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) 4ος: Μπλούνας (Φθιώτιδας)