21:27

21:26

Με την ισοπαλία η Ξάνθη μένει πάνω από τους "πράσινους".

21:26

Δεν ήρθε η εκτός έδρας νίκη για τον Παναθηναϊκό ούτε τώρα. Ήταν καλύτερος από τον αντίπαλό του, είχε ευκαιρίες, αλλά το διπλό δεν ήρθε.

21:26

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

21:25

Στο έδαφος ο Ζίβκοβιτς, μικρή διακοπή.

21:23

90'+4: Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Χίλιεμαρκ μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, πάει προς τα πλάγια, κάνει το πλασέ και ο Ζίβκοβιτς αποκρούει.

21:22

90'+3: Κάστρο αντί Γέντρισεκ για την Ξάνθη.

21:21

21:20

90'+1: Κουντουριώτης αντί Άλτμαν για τον Παναθηναϊκό.

21:19

90': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Δώνης κάνει το γύρισμα από αριστερά και από τη μικρή περιοχή ο Χίλιεμαρκ αστοχεί.

21:15

86': Κίτρινη στον Μεχία.

21:12

83': Καλό σουτ του Κουρμπέλη, άουτ η μπάλα.

21:11

82': Στη θέση του Στη θέση του Λουντ ο Χίλιεμαρκ για τον Παναθηναϊκό.

21:08

Ωραία σέντρα του Φασίδη από αριστερά, ο Γέντρισεκ πάει πρώτος στην μπάλα και με κεφαλιά τη στέλνει στην απέναντι γωνία για το 1-1. Τον έχασε ο Αυλωνίτης.

21:07

79': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

21:06

78': Στη θέση του Πίσπα ο Δώνης για τον Παναθηναϊκό.

21:06

77': Κίτρινη στον Κουλιμπαλί.

21:03

Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι.

20:59

70': Φασίδης αντί Κίκε για την Ξάνθη.

20:57

69': Κίτρινη στον Τζανδάρη.

20:53

Έχει ανεβάσει στροφές η Ξάνθη.

20:49

60': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Μεχία βγάζει τη σέντρα από δεξιά, η μπάλα περνά απ' όλους και στο δεύτερο δοκάρι ο Λουσέρο με προβολή αστοχεί.

20:48

59': Κίτρινη στον Χουλτ.

20:45

56': Κίτρινη στον Κουρμπέλη.

20:44

55': Σουτάρει από το ημικύκλιο ο Άλτμαν και αστοχεί.

20:42

54': Κίτρινη στον Άλτμαν.

20:42

53': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Βιγιαφάνιες εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

20:39

50': Διαγώνιο σουτ του Γέντρισεκ από μέσα αριστερά, μπλοκάρει ο Βλαχοδήμος.

20:35

46': Σιλά αντί Μελιόπουλου για την Ξάνθη.

20:34

20:33

20:18

Λήξη πρώτου μέρους.

20:17

45': Κόρνερ για την Ξάνθη. Το εκτελεί ο Λουσέρο και η μπάλα απομακρύνεται.

20:14

Παίρνουν μέτρα στο γήπεδο οι Θρακιώτες.

20:10

Προσπαθεί σταδιακά να ισορροπήσει η Ξάνθη.

20:06

33': Κίτρινη στον Λουσέρο.

20:05

Έχει πολλά προβλήματα δημιουργικά η Ξάνθη.

20:02

Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:57

25': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Πίσπας μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει το πλασέ και ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

19:54

22': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Άλτμαν βγαίνει μόνος του με τον Ζίβκοβιτς από την εξαιρετική πάσα του Βιγιαφάνιες, κάνει διαγώνιο πλασέ και ο Σέρβος αποκρούει με το πόδι.

19:53

20': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Βιγιαφάνιες εκτελεί φάουλ, ο Αυλωνίτης παίρνει την κεφαλιά από κοντά και ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει.

19:51

Ο Βιγιαφάνιες εκτελεί κόρνερ, η μπάλα δεν απομακρύνεται καλά, ο Άλτμαν σουτάρει αμέσως και ανοίγει το σκορ.

19:51

18': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:50

17': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Κουλιμπαλί κάνει το γύρισμα από δεξιά και ο Πίσπας με κακό πλασέ αστοχεί, αν και ήταν σε πολύ καλή θέση.

19:48

15': Επικίνδυνο γύρισμα του Κουλιμπαλί, περνά απ' όλους η μπάλα.

19:46

13: Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Άλτμαν βγάζει τη σέντρα, ο Πίσπας παίρνει την κεφαλιά από ιδανική θέση και ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει.

19:41

Καλύτερα έχει μπει η Ξάνθη, η οποία πιέζει.

19:37

4': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Λουσέρο από μέσα αριστερά κάνει διαγώνιο σουτ και ο Βλαχοδήμος αποκρούει.

19:32

19:30

19:27

Αρκετοί οι οπαδοί του Παναθηναϊκού στα Πηγάδια.

19:23

Να ξεκολλήσει από τη μέση της βαθμολογίας ψάχνει το "τριφύλλι".

19:19

Δύο ήττες στη σειρά μετρούν οι Θρακιώτες και αναζητούν σήμερα θετικό αποτέλεσμα.

19:15

Καλησπέρα σας, το ματς της Ξάνθης με τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΞΑΝΘΗ
Ζίβκοβιτς, Φλίσκας, Λισγάρας, Μπαξεβανίδης, Κασάδο, Μεχία, Μελιόπουλος, Ντε Λούκας, Λουσέρο, Κίκε, Γέντρισεκ
Αναπ: Γκαραβέλης, Ορφανίδης, Σβάρνας, Σιλά, Ρότσε, Φασίδης, Κάστρο
Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Αυλωνίτης, Κολοβέτσιος, Χούλτ, Τζανδάρης, Κουρμπέλης, Λούντ, Βιγιαφάνιες, Άλτμαν, Πίσπας
Αναπ: Διούδης, Γιοχάνσον, Δώνης, Χίλιεμαρκ, Χατζηγιοβάνης, Ευαγγέλου, Κουντουριώτης
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Μερκενίδης (Μακεδονίας) 4ος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)