Ήττα μετά από επτά αγωνιστικές για τη Λαμία.

Πολύτιμο τρίποντο για τους Θεσσαλούς που παίρνουν πολύ μεγάλη ανάσα και πηγαίνουν στο +9 από τη ζώνη του υποβιβασμού βλέποντας πλέον σαφώς και πιο ψηλά.

19:09

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΛ με 2-0.

19:09

90'+4: Κίτρινη στον Όμο.

19:06

90'+2: Στη θέση του Ναζλίδη ο Γιαννιτσάνης για την ΑΕΛ.

19:05

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:03

88': Κίτρινη στον Κουκόλη.

19:02

88': Μασούρας αντί Κριζμάν για την ΑΕΛ.

19:01

87': Ψαλιδάκι υπό πίεση κάνει ο Βασιλαντωνόπουλος και αστοχεί.

18:58

Έχει την μπάλα στην κατοχή της η Λαμία και ψάχνει διαδρόμους.

18:54

79': Μπάλλας αντί Αγκάνοβιτς για την ΑΕΛ.

18:52

78': Κίτρινη στον Βουό για θέατρο.

18:52

77': Απευθείας φάουλ του Αγκάνοβιτς, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

18:51

77': Κίτρινη στον Γουάλας.

18:46

Στο έδαφος ο Αγκάνοβιτς, μικρή διακοπή.

18:45

70': Κόρνερ για τη Λαμία. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Φράγκου, διώχνει στη συνέχεια ο Μπόζοβιτς.

18:42

Προσπαθούν να φτάσουν στο γκολ οι γηπεδούχοι, αλλά δεν είναι ουσιαστικοί.

18:39

Στο έδαφος ο Ζίζιτς, μικρή διακοπή.

18:38

63': Κίτρινη στον Ντέλετιτς.

18:36

61': Φράγκος αντί Πίτι για τη Λαμία.

18:32

58': Κόρνερ για τη Λαμία. Ο Πίτι εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

18:31

56': Άστοχο το μακρινό σουτ του Πίτι.

18:30

55': Στη θέση του Αναστασόπουλου ο Μπουλούλης για τη Λαμία.

18:29

54': Κόρνερ για τη Λαμία. Εκτελεί ο Καραγιάννης και η μπάλα φεύγει κατευθείαν άουτ.

18:25

50': Εκτελεί κόρνερ ο Αγκάνοβιτς, ο Κρίζμαν παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:22

48': ΔΟΚΑΡΙ για τη Λαμία! Δυνατό σουτ του Αναστασόπουλου από αρκετά μακριά, η μπάλα βρίσκει στον Γκόλια και πάει στο δεξί δοκάρι του Μπόζοβιτς.

18:20

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

18:19

18:04

Λήξη πρώτου μέρους.

18:01

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:01

45'+1: Σουτ του Μπλάζιτς από αρκετά μακριά, μπλοκάρει ο Μπόζοβιτς.

17:59

44': Κίτρινη στον Αγκάνοβιτς για θέατρο.

17:57

Έχουν πάρει μέτρα οι γηπεδούχοι.

17:53

38': Σκοράρει ο Βουό, αλλά το σημαιάκι έχει σηκωθεί για οφσάιντ. Πολύ δύσκολη φάση.

17:50

Προσπαθεί να αντιδράσει η Λαμία, αλλά προς το παρόν δεν τα καταφέρνει.

17:47

Ο Κριζμάν παίρνει την μπάλα από αριστερά στην περιοχή, κάνει το γύρισμα την κατάλληλη στιγμή έχοντας τραβήξει πάνω του την άμυνα και ο Ντέλετιτς πλασάρει για το 0-2.

17:46

31': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

17:45

30': Μακρινό σουτ του Αναστασόπουλου, μπλοκάρει εύκολα ο Μπόζοβιτς.

17:43

28': Στη θέση του Παντελιάδη ο Τσούκαλος για τη Λαμία.

17:38

23': Ο Βασιλαντωνόπουλος σουτάρει από μέσα αριστερά και ο Μπόζοβιτς μπλοκάρει.

17:36

21': Αδύναμο σουτ του Ντέλετιτς, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

17:34

Οι φιλοξενούμενοι βγαίνουν πολύ γρήγορα στην επίθεση, ο Αγκάνοβιτς ανοίγει για τον Ντέλετιτς, εκείνος περνά τον Όμο και εκτελεί από τα όρια της περιοχής για το 0-1.

17:33

18': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

17:28

Καλύτερα πατούν οι φιλοξενούμενοι.

17:24

9': Κάνει σουτ από μέσα δεξιά ο Αγκάνοβιτς, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

17:23

8': Κόρνερ για τη Λαμία, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:20

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

17:16

17:13

17:09

Από νίκη επί της Ξάνθης προέρχονται οι Θεσσαλοί, που αναζητούν έστω και τον βαθμό για να τερματίσουν στον πρώτο γύρο πάνω από τον σημερινό τους αντίπαλο.

17:05

Να πάνε με ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα στη διακοπή θέλουν οι Φθιώτες, οι οποίοι προέρχονται από ισοπαλία στα Ιωάννινα.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Λαμίας με την ΑΕΛ ξεκινά περίπου σε 15 λεπτά.

ΛΑΜΙΑ
Παπαδόπουλος, Ασίγκμπα, Κουκόλης, Όμο, Παντελιάδης, Μπλάζιτς, Αναστασόπουλος, Πίτι, Καραγιάννης, Βασιλαντωνόπουλος, Βουό.
Αναπ: Μελίσσας, Μπουλούλης, Τσούκαλος, Φράγκος, Αναστασιάδης, Κουτρομάνος, Παπαργυρίου.
ΑΕΛ
Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Γκόλιας, Γουάλας, Φατιόν, Λαγός, Ντέλετιτς, Αγκάνοβιτς, Κρίζμαν, Ναζλίδης.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Περόνε, Μασούρας, Φάρκας, Λεοζίνιο, Γιαννιτσάνης και Μπάλλας.
Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας) Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Δίπλαρης (Καρδίτσας) 4ος: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)