16:51

16:51

Πρώτη ήττα επί Βούλιτς εντός έδρας για τον Απόλλωνα.

16:51

Λήξη αναμέτρησης και χλιαρές αποδοκιμασίες. Πέμπτη νίκη στη σειρά για τον Αστέρα στο πρωτάθλημα.

16:48

16:44

87': Στη θέση του Καλτσά ο Σελίν για τον Αστέρα.

16:43

86': Κίτρινη στον Κονέ.

16:43

Είναι στο έδαφος ο Καλτσάς, αλλά η μπάλα δεν βγαίνει έξω με αποτέλεσμα να υπάρχουν αντιδράσεις από τους φιλοξενούμενους.

16:39

81': Κιταμπάλα αντί Χουάρες για τον Απόλλωνα.

16:38

Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Καλτσάς κοντρολάρει ωραία, κάνει το διαγώνιο πλασέ με το αριστερό και γράφει το 1-3. Κάκιστη εκτίμηση της φάσης από τον Μπιτζιμίν.

16:37

80': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

16:34

77': Αντί του Μανιά ο Τσουκαλάς για τον Αστέρα. Χειροκροτήθηκε ο πρώτος και από τον κόσμο του Απόλλωνα. Έχει περάσει, άλλωστε, από τη Ριζούπολη και γι' αυτό δεν πανηγύρισε προηγουμένως και το γκολ του.

16:32

75': Στη θέση του Κοντοέ ο Μάατσι για τον Απόλλωνα.

16:30

Στο έδαφος ο Κοντοές, μικρή διακοπή.

16:28

Ωραία μπαλιά του Ισνάλντο, ο Καλτσάς από δεξιά κάνει το γύρισμα στο πρώτο δοκάρι και εκεί ο Μανιάς εκτελεί για το 1-2.

16:27

70': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

16:24

67': Κίτρινη στον Παπάζογλου.

16:22

65': Για επιθετικό φάουλ του Καλτσά σταματά η προσπάθεια των φιλοξενούμενων.

16:21

Έξαλλος με του παίκτες του ο Βούλιτς. Σε όλο το γήπεδο ακούγονται οι φωνές του.

16:18

Εύκολα λάθη στα τελευταία λεπτά και από τις δύο ομάδες.

16:14

58': Στη θέση του Τσιλιανίδη ο Ισνάλντο για τον Αστέρα.

16:12

55': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, ο οποίος κερδίζει ένα ακόμη. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

16:11

54': Κίτρινη στον Ιγκλέσιας.

16:08

Ωραία ατομική προσπάθεια από τον Αλμπάνη, κάνει συρτό σουτ ακριβώς έξω από την περιοχή και ισοφαρίζει σε 1-1.

16:08

51': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

15:45

44': Εκτελεί κόρνερ ο Κονέ, ο Αλμπάνης πιάνει εντυπωσιακό γυριστό, αλλά αστοχεί.

15:42

42': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:40

40': Σέντρα από τον Αλμπάνη, κεφαλιά του Ελμπάζ από το ύψος του πέναλτι και η μπάλα άουτ.

15:38

Έχει πέσει ο ρυθμός.

15:34

33': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μανιάς βγάζει από δεξιά τη σέντρα, ο Γιαννούλης πηδά μόνος του και αστοχεί από μέσα αριστερά.

15:32

32': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Εκτελεί ο Κονέ και διώχνει ο Αθανασιάδης με γροθιές.

15:29

29': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Ανιέτε εκτελεί κόρνερ, ο Μπιτζιμίν παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

15:25

Δεν βγάζουν αντίδραση οι γηπεδούχοι.

15:21

Ο Τόνσο εκτελεί φάουλ, ο Ιγκλέσιας παίρνει την κεφαλιά και ο εντελώς αμαρκάριστος Καλτσάς από μέσα δεξιά κάνει το 0-1.

15:21

21': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

15:19

19': Βρίσκει χώρο ο Ιγκόρ, κάνει την παράλληλη πάσα και ο Κύργιας παρεμβαίνει την τελευταία στιγμή. Ούτε από αυτό το κόρνερ βγάζει φάση ο Απόλλων.

15:19

18': Κόρνερ για τον Αστέρα, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:16

15': Καλή επίθεση από τον Αστέρα, αλλά σωστά σταματά η φάση για οφσάιντ του Καλτσά.

15:12

Καλύτερα έχουν μπει οι γηπεδούχοι.

15:08

8': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Κονέ κάνει δυνατό σουτ από μακριά, ο Αθανασιάδης αποκρούει και ο Ανιέτε αστοχεί από καλή θέση.

15:04

Στο έδαφος ο Κούρος, μικρή διακοπή.

15:01

14:58

14:56

Για ένα ακόμη ματς είναι λιγοστός ο κόσμος στη Ριζούπολη.

14:53

Τέσσερις νίκες στη σειρά χωρίς να δεχτούν γκολ μετρούν οι Αρκάδες που θα κυνηγήσουν άλλη μία.

14:49

Αναγκασμένοι να ψάχνουν το θετικό αποτέλεσμα είναι οι "κυανόλευκοι" για να πάρουν έστω και μικρή διαφορά από την Κέρκυρα.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Αστέρα Τρίπολης ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Μπιτζιμίν, Κούρος, Παπάζογλου, Χουάρες, Κονέ, Ανιέτε, Αλμπάνης, Ελμπάζ
Αναπ: Χουάντερσον, Μπαμπιάρζ, Κιταμπάλα, Μάατσι, Μενδρινός, Βαλλιάνος, Μπαρτολίνι
Αθανασιάδης, Ιγκόρ, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Γιαννούλης, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Τόνσο, Τσιλιανίδης, Μανιάς
Αναπ: Τσιφτσής, Σελίν, Τσουκαλάς, Γκοντό, Δουβίκας, Ισνάλντο, Μπέρτος
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Σίπκας (Σάμου) 4ος: Μπλάνας (Μεσσηνίας)