21:21

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 4-0.

21:18

21:13

85': Αντί του Βιγιαφάνιες ο Δώνης για τον Παναθηναϊκό.

21:10

82': Στη θέση του Λημνιός ο Κάμπος για τον ΠΑΟΚ.

21:09

81': Κίτρινη στον Κουρμπέλη.

21:07

79': Αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη ο Μακ για σπρώξιμο στον Βιγιαφάνιες.

21:07

Ξεφεύγει η κατάσταση, μεγάλη ένταση στον αγωνιστικό χώρο.

21:05

Ο Κρέσπο κάνει το γύρισμα για τον Πρίγιοβιτς, εκείνος από το ύψος του πέναλτι κάνει μία περιστροφή και εκτελεί για το 4-0.

21:05

77': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:03

75': Απευθείας φάουλ του Μαουρίτσιο, άουτ η μπάλα.

21:01

Λίγο πριν είδαμε και σε ριπλέι τον λόγο για τον οποίο ο Ουζουνίδης ζητούσε δικαίως δεύτερη κίτρινη στον Μάτος. Ο Βραζιλιάνος κράτησε τον Χίλιεμαρκ.

21:01

73': Πρίγιοβιτς αντί Κουλούρη για τον ΠΑΟΚ.

21:01

73': Μακρινό σουτ του Τσίμιροτ, άουτ η μπάλα.

20:57

69': Χουλτ αντί Άλτμαν για τον Παναθηναϊκό.

20:56

Ο Κουλούρης αναλαμβάνει την εκτέλεση, σημαδεύει την αριστερή γωνιά και στέλνει τον Διούδη από την άλλη.

20:55

67': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:54

66': Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Ινσούα.

20:54

66': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μαουρίτσιο κάνει το σουτ, η μπάλα σταματά στο χέρι του Ινσούα και ο διαιτητής σωστά δείχνει βούλα.

20:52

Φωνάζει στους παίκτες του ο Ουζουνίδης.

20:48

60': Κάνει το γύρισμα ο Άλτμαν και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

20:46

58': Αντί του Κάνιας ο Τσίμιροτ για τον ΠΑΟΚ.

20:45

57': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Το εκτελεί ο Βιγιαφάνιες και η μπάλα απομακρύνεται.

20:44

"Εκεί εκεί στη Β' Εθνική", φωνάζουν από τις κερκίδες.

20:42

54': Κόρνερ από τον Πέλκα, κεφαλιά του Βαρέλα και η μπάλα εκτός.

20:40

Από πλάγιο ο Πέλκας ξεφύγει από τον Κολοβέτσιο, φέρνει την μπάλα μπροστά του με το στήθος αδειάζοντας τον Κουτρουμπή και πλασάρει για το 2-0. Ό,τι ήθελε έκανε ο μεσοεπιθετικός των "ασπρόμαυρων".

20:39

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:37

49': Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Βιγιαφάνιες, άουτ η μπάλα.

20:34

46': Χίλιεμαρκ αντί Γιόχανσον για τον Παναθηναϊκό.

20:33

20:31

20:17

Λήξη πρώτου μέρους.

20:16

20:14

Έχει ματώσει ο Γιόχανσον και βρίσκεται εκτός αγωνιστικού χώρου.

20:10

40': Απευθείας φάουλ από τον Βιγιαφάνιες, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

20:09

38': Κίτρινη στον Μάτος.

20:06

35': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μακ κάνει το σουτ από μέσα αριστερά και ο Διούδης αποκορύει.

20:02

Έχει οπισθοχωρήσει ο ΠΑΟΚ και έχει αφήσει την μπάλα στον Παναθηναϊκό στοχεύοντας να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις.

19:58

27': Περνά από τον Μαουρίτσιο ο Βιγιαφάνιες, κάνει το γύρισμα, αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη.

19:54

23': Κίτρινη στον Ινσούα.

19:50

19': Μακρινό σουτ του Κουλούρη, δεν βρίσκει στόχο.

19:48

Έχει ρυθμό το παιχνίδι.

19:44

14': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:43

Προσπαθεί να πιέσει ψηλά ο Παναθηναϊκός.

19:40

9': Κίτρινη για τον πανηγυρισμό του στον Πέλκα.

19:39

Με τρομερό σουτ εκτός περιοχής ο Πέλκας στέλνει την μπάλα συστημένη στην αριστερή γωνιά του Διούδη.

19:38

8': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:34

Καλύτερα μπαίνουν οι γηπεδούχοι.

19:30

19:23

Από ήττα κόντρα στον Πανιώνιο και συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα προέρχονται οι "πράσινοι".

19:19

Για πρώτη φορά φέτος κόσμος στην Τούμπα, η οποία είναι γεμάτη. Τρίποντο για να ανέβει κορυφή θέλει ο "Δικέφαλος του Βορρά"

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Πασχαλάκης, Βαρέλα, Μαλεζάς, Μάτος, Κρέσπο, Μαουρίσιο, Κάνιας, Πέλκας, Μακ, Λημνιός, Κουλούρης.
Αναπ: Ρέι, Δεληγιαννίδης, Σάχοβ, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Πρίγιοβιτς.
Διούδης, Κολοβέτσιος, Κουτρουμπής, Μολέντο, Ινσούα, Κουρμπέλης, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Γιόχανσον,Καμπέσας, Άλτμαν.
Αναπ: Βλαχοδήμος, Χουλτ, Δώνης, Αυλωνίτης, Χίλιεμαρκ, Τζανδάρης, Χατζηγιοβάνης.
Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας) Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Νικολακάκης (Ηρακλείου) 4ος: Κουμπαράκης (Θράκης)