16:53

16:52

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΛ με το γκολ στο φινάλε.

16:52

Ο Περόνε με τακουνάκι βρίσκει τον Κρίζμαν, εκείνος μπαίνει στην περιοχή και εκτελεί για το 1-0.

16:50

90'+4: ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:48

90'+2: Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Γέντρισεκ κάνει το γύρισμα, ο Μασούρας κάνει κακό διώξιμο, η μπάλα από τον Ορφανίδη φτάνει στον Λουσέρο και εκείνος αστοχεί με διαγώνιο πλασέ.

16:47

16:44

88': Άστοχο σουτ του Γιαννιτσάνη.

16:44

87': Σβάρνας αντί Ντε Λούκας για την Ξάνθη.

16:42

Στο έδαφος ο Ζίβκοβιτς, προσωρινή διακοπή.

16:40

83': Στη θέση του Αγκάνοβιτς ο Γιαννιτσάνης για την ΑΕΛ.

16:40

83': Κίτρινη στον Π. Ορφανίδη.

16:37

80': ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη! Ο Λουσέρο βγάζει τη σέντρα και ο Γέντρισεκ από ιδανική θέση κάνει το πλασέ και σημαδεύει το δεξί δοκάρι.

16:34

78': Στη θέση του Ρότσε ο Φασίδης για την Ξάνθη.

16:33

77': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Το εκτελεί ο Αγκάνοβιτς στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

16:30

74': Κίτρινη στον Κρίζμαν.

16:27

71': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Βαθιά μπαλιά του Ντε Λούκας, ο Γέντρισεκ κάνει το γυριστό και η μπάλα έφυγε λίγο έξω. Κακί εκτίμηση της φάσης από τον Ζίζιτς.

16:25

69': Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη.

16:23

67': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Περόνε βγάζει τη σέντρα, ο Κρίζμαν παίρνει την κεφαλιά και ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει.

16:21

65': Κίτρινη στον Γέντρισεκ.

16:19

63': Περόνε αντί Ρέντζα για την ΑΕΛ.

16:16

60': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Αγκάνοβιτς κάνει εξαιρετική κάθετη, ο Μασούρας αργεί να πλασάρει από μέσα δεξιά και όταν το κάνει, ο Ζίβκοβιτς αποκρούει.

16:16

59': Κόρνερ για την Ξάνθη, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:13

57': Στη θέση του Κίκε ο Π. Ορφανίδης για την Ξάνθη.

16:10

54': Κίτρινη στον Κίκε.

16:05

Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους. Φάνηκε να βρίσκει η μπάλα στο χέρι του Λισγάρα, αλλά εκείνος ήταν πεσμένος.

16:02

16:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:46

Λήξη πρώτου μέρους.

15:45

15:44

44': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Το εκτελεί ο Αγκάνοβιτς στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

15:41

42': Μακρινό σουτ του Γουάλας, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

15:36

37': ΔΟΚΑΡΙ για την ΞΑΝΘΗ! Γίνεται η σέντρα από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Γέντρισεκ βάζει την προβολή και η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι.

15:32

33': Κίτρινη στον Ντε Λούκας.

15:29

Πολλές οι δυσκολίες της ΑΕΛ να αναπτυχθεί ορθολογικά.

15:25

25': Μακρινό σου του Ντέλετιτς, είναι εντελώς άστοχο.

15:21

21': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Κάνει το γύρισμα ο Ρότσε, ο Λουσέρο σουτάρει από μέσα αριστερά και αστοχεί.

15:19

Κακό έως τώρα το ματς.

15:15

Στο 61-39% η κατοχή μπάλας υπέρ της Ξάνθης.

15:11

Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΛ τώρα.

15:07

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

15:03

3': Δοκιμάζει το πόδι του ο Λουσέρο και αστοχεί.

15:01

14:57

14:53

Να αντιδράσουν μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ θέλουν οι Θρακιώτες.

14:49

Την επιστροφή στις νίκες ψάχνουν οι Θεσσαλοί προκειμένου να πάρουν και σημαντική βαθμολογική ανάσα.

14:45

Καλησπέρα σας, το ματς της ΑΕΛ με την Ξάνθη ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΕΛ
Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Γκόλιας, Γουάλας, Φατιόν, Αγκάνοβιτς, Ντέλετιτς, Ναζλίδης, Μασούρας, Κρίζμαν.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Κούσας, Περόνε, Κρητικος, Λεοζίνιο, Γιαννιτσάνης, Μπάλλας
ΞΑΝΘΗ
Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδη, Λισγάρας, Φλίσκας, Σιλά, Μελιόπουλος, Ντε Λούκας, Λουσέρο, Ρότσε, Κίκε, Γέντρισεκ.
Αναπ: Γκαραβέρης, Π. Ορφανίδης, Λ. Ορφανίδης, Σβάρνας, Μεχία, Φασίδης, Χατζητερζόγλου
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής) Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Σπυρόπουλος (Ανατ. Αττικής) 4ος: Λάμπρου (Εύβοιας)