-
4
18:51

18:51

Σκαρφαλώνουν στη δεύτερη θέση οι "ασπρόμαυροι" με αυτό το τρίποντο, μένει πολύ χαμηλά ο Εργοτέλης.

18:51

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΟΦΗ με 4-2.

18:47

18:44

Στο έδαφος ο Ορτέγκα, προσωρινή διακοπή.

18:40

84': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Αργεί υπερβολικά να πλασάρει ο Κουσκουνάς και τελικά αστοχεί.

18:35

80': Κίτρινη στον Λεάλ για καθυστέρηση.

18:34

80': Αλλαγή για τον ΟΦΗ, στη θέση του ο Χαντί.

18:32

Ένα ακόμη λάθος στην άμυνα του Εργοτέλη, ο Όγκμποε κλέβει την μπάλα από τον Λαδά και τελειώνει τη φάση για το 2-4.

18:32

76': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:29

74': Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Από εκτέλεση κόρνερ ο Κάιπερς κάνει το κοντρόλ, η μπάλα φτάνει στον Μπάτζιο, εκείνος πλασάρει και ο Στρέζος αποκρούει.

18:27

71': Κίτρινη στον Μπούζα.

18:23

67': Ρούσσος αντί Πουρτουλίδη για τον ΟΦΗ.

18:21

65': Κίτρινη στον Μπουτσάκη.

18:17

61': Αντί του Έφορντ ο Μαζουλουξής για τον Εργοτέλη.

18:17

61': Στη θέση του Μάρτος ο Όγκμποε για τον ΟΦΗ.

18:16

Μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι από τον Μπουτσάκη, ο Σταμόπουλος είναι ανενόχλητος και με διαγώνιο σουτ μειώνει σε 2-3. Τον έχασε εντελώς ο Μάρτος.

18:15

60': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

18:14

59': Σε θέση οφσάιντ ο Κοιλιάρας, σωστή η υπόδειξη.

18:09

Περιμένει ο ΟΦΗ, κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι.

18:05

Έχει πάρει μέτρα ο Εργοτέλης και ψάχνει τρόπο να μπει ξανά στο ματς.

18:01

18:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:46

17:42

42': Σε θέση οφσάιντ ο Κουσκουνάς.

17:38

38': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Άλλη μία αντεπίθεση, ο Μάρτος πατά για τον Πουρτουλίδη, εκείνος δίνει στον Ορτέγκα, ο τελευταίος πλασάρει και ο Λαδάς διώχνει.

17:33

Βγάζει τη σέντρα από αριστερά ο Κοιλιάρας, ο Ορτέγκα στο δεύτερο δοκάρι κοντρολάρει και με ωραίο πλασέ κάνει το 1-3.

17:32

32': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

17:26

Ο Μάρτος φεύγει ανενόχλητος στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων και με σκαφτό πλασέ γράφει το 1-2.

17:25

25': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

17:22

22': Καλό σουτ του Κοιλιάρα, ψηλά η μπάλα.

17:17

17': Κίτρινη στον Εντιαγέ.

17:15

Από κάθετη του Λεάλ ο Κουσκουνάς πλασάρει από μέσα δεξιά και ισοφαρίζει.

17:14

14': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

17:12

Ωραία αναπτύσσονται οι γηπεδούχοι, κάθετη μπαλιά του Μπούζα για τον Εντιαγέ και εκείνος πλασάρει για το 1-0.

17:11

11': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

17:07

8': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Κουσκουνάς προλαβαίνει τον Λαδά, πλασάρει και αστοχεί.

17:04

4': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Καλή αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι, άουτ το σουτ του Κουσκουνά.

17:01

16:58

Δύο νίκες στη σειρά μετρούν οι "ασπρόμαυροι" σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.

16:54

Από συνεχόμενες ήττες προέρχονται οι γηπεδούχοι.

16:50

Καλησπέρα σας, το ματς του Εργοτέλη με τον ΟΦΗ ξεκινά σε περίπου 10 λεπτά.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Λαδάς, Πάτας, Βογιατζής, Εντιαγιέ, Μπάτζιος, Μπουτσάκης, Σταμόπουλος, Εφορτ, Κάιπερς, Σταματάκος, Μπούζας
Αναπ: Κατσιμήτρος, Μανουσάκης, Ιατρούδης, Λυδάκης, Αγγελόπουλος, Κυριακίδης.
ΟΦΗ
Στρέζος, Μπολάκης, Κοιλιάρας, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης, Νάστος, Πουρτουλίδης, Λεάλ, Ορτέγκα, Μάρτος, Κουσκουνάς.
Αναπ: Δερμιτζάκης, Ρούσσος, Χαντί, Μάνος, Κομεσίδης, Ογκμποε, Κουτσιανικούλης.
Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας) Βοηθοί: Παπαδάκης, Δασκαλάκης (Ηρακλείου) 4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου)