Επιστρέφει στην κορυφή η Ένωση μετά από αυτό το διπλό.

21:24

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 2-0.

21:23

90'+3: ΔΟΚΑΡΙ για τον Λεβαδειακό! Ο Τσαμπούρης εκτελεί φάουλ, ο Ιωαννίδης πλασάρει ανενόχλητος και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι. Έχασε εντελώς τη φάση ο Τσιντώτας.

21:22

90'+2: Απευθείας φάουλ του Αϊντάρεβιτς, άουτ η μπάλα.

21:22

90'+2: Κίτρινη στον Μπακασέτα.

21:21

90'+1: Κίτρινη στον Τριποτσέρη.

21:20

90': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο κάνει το γύρισμα από δεξιά, ο Μπακασέτας σουτάρει στην κίνηση και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

21:20

21:18

88': Στη θέση του Λιβάγια ο Αϊντάρεβιτς για την ΑΕΚ.

21:17

87': Μακρινό σουτ του Μητρόπουλου, ψηλά η μπάλα.

21:17

87': Ιωαννίδης αντί Μπελγκαζουανί για τον Λεβαδειακό.

21:15

Έχει πέσει ο ρυθμός.

21:12

Στο έδαφος ο Γαλανόπουλος, μικρή διακοπή.

21:10

80': Σέντρα από δεξιά, ο Αραούχο κάνει ψαλιδάκι και στέλνει την μπάλα εκτός.

21:07

77': Στη θέση του Σιμόες ο Κονέ για την ΑΕΚ.

21:03

73': Στη θέση του Χριστοδουλόπουλου ο Μπακασέτας για την ΑΕΚ.

21:02

72': Κίτρινη στον Γαλανόπουλο.

20:59

69': Στα σώματα το σουτ του Γαλανόπουλου.

20:56

Ο Τσιντώτας με βολέ βρίσκει τον Λιβάγια, εκείνος κάνει το πλασέ, ο Επασί αποκρούει και ο Αραούχο έρχεται για να τελειώσει τη φάση και να γράψει το 0-2.

20:56

66': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:54

64': Κίτρινη στον Μητρόπουλο.

20:50

60': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο κάνει το γύρισμα από δεξιά, ο Λιβάγια σουτάρει και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

20:49

59': Σουμπίνιο αντί Ζαραδούκα για τον Λεβαδειακό.

20:45

55': Στη θέση του Νιάς ο Γιακουμάκης για τον Λεβαδειακό.

20:44

54': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Αραούχο βγαίνει μόνος του με τον Επασί, κάνει το πλασέ και ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

20:42

Αραούχο και Λιβάγια κρύβουν την μπάλα, ο Κροάτης μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, κάνει σκαφτό πλασέ και ανοίγει το σκορ.

20:42

52': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:41

51': Ο Αραούχο βγάζει τη σέντρα, ο Γαλανόπουλος κάνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:40

50': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:38

48': Κίτρινη στον Ζαραδούκα.

20:35

20:33

20:18

Λήξη πρώτου μέρους.

20:18

45': Δοκιμάζει το πόδι του ο Λιβάγια εκτός περιοχής και αστοχεί.

20:13

Στο έδαφος ο Τσαμπούρης, μικρή διακοπή.

20:12

Δεν έχει φαντασία στο παιχνίδι της η Ένωση.

20:08

36': Κίτρινη στον Μεντί.

20:06

33': Καλό σουτ του Χριστοδουλόπουλου εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

20:05

32': Ένα ακόμη κόρνερ για την ΑΕΚ, ούτε από αυτό απειλεί.

20:01

29': Επικίνδυνη σέντρα από τον Σιμόες, αλλά δεν βρίσκεται συμπαίκτης του στην πορεία της μπάλας.

19:57

Ψάχνει διαδρόμους η ΑΕΚ, αλλά δεν είναι εύκολο κόντρα σε μία ομάδα που αμύνεται μαζικά.

19:54

21': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:51

Στο 72-28% η κατοχή μπάλας για τους φιλοξενούμενους.

19:48

15': Κόρνερ για την ΑΕΚ, η οποία κερδίζει ένα ακόμη. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:45

13': Καλό φάουλ του Χριστοδουλόπουλου, άουτ η μπάλα.

19:42

Προσπαθεί να ισορροπήσει ο Λεβαδειακός.

19:38

5': Κεφαλιά του Λεονάρντο μετά το φάουλ του Τσαμπούρη, άουτ η μπάλα.

19:37

4': Φάουλ από τον Χριστοδουλόπουλο, κεφαλιά του Αραούχο και άουτ η μπάλα.

19:33

1': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Χριστοδουλόπουλος και Λιβάγια αλλάζουν την μπάλα, ο πρώτος κάνει το πλασέ από μέσα αριστερά και ο Επασί αποκρούει.

19:33

19:30

19:27

Δεν είναι πολύς ο κόσμος. Δεν επιτράπηκε, άλλωστε, η προσέλευση των οπαδών της ΑΕΚ.

19:23

Νίκη για να ξαναπιάσει κορυφή αναζητά η Ένωση.

19:19

Αν βγάλουμε εκτός την πρόκριση για το Κύπελλο και το διπλό στον Απόλλωνα Καλαμαριάς τα αρνητικά αποτελέσματα είναι συνεχόμενα για τους Βοιωτούς, που θέλουν να βάλουν τέλος σε αυτό το σερί.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Λεβαδειακού με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Επασί, Τσαμπούρης, Μεντί, Λεονάρντο, Τριποτσέρης, Ζαραδούκας, Μπελγκαζουανί, Γιουσούφ, Μητρόπουλος, Ομπιόρα, Νιάς
Αναπ: Ναμάσκο, Γιακουμάκης, Σουμπίνιο, Ιωαννίδης, Καλτσάς, Φαβάρο, Αντιλέχου
Τσιντώτας, Γκάλο, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Λόπες, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Λιβάγια, Χριστοδουλόπουλος, Αραούχο.
Αναπ: Μπάρκας, Μπακασέτας, Τζανετόπουλος, Αϊντάρεβιτς, Κονέ, Γιακουμάκης, Κλωναρίδης
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας) Βοηθοί: Κωστάρας (Αιτ/νιας), Μπαλτάς (Αχαΐας) 4ος: Στυλιαράς (Αιτ/νιας)