-
1
19:09

19:08

Ματς λεπτομέρειας ήταν αυτό και τελικά καμία εκ των δύο ομάδων δεν βρήκε το γκολ της νίκης. Και οι δύο θα μπορούσαν να τα έχουν καταφέρει με τους Ηπειρώτες να είναι ελαφρώς πιο απειλητικοί.

19:08

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

19:04

90': Σκόνδρας αντί Γιάκου για τον ΠΑΣ.

19:01

88: Στη θέση του Λεοζίνιο ο Γιαννιτσάνης για την ΑΕΛ.

18:59

Στο έδαφος ο Μιχαήλ, προσωρινή διακοπή.

18:57

84': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Μανθάτης μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, δίνει πάσα-μισό γκολ, αλλά ο Κόντε αστοχεί από τη μικρή περιοχή.

18:56

82': Στη θέση του Αγκάνοβιτς ο Μασούρας για την ΑΕΛ.

18:55

81': Σέντρα από τον Μανθάτη, κεφαλιά του Ναδάλες και άουτ η μπάλα.

18:54

80': Στη θέση του Σολτάνι ο Μπετρά για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

18:52

79': κίτρινη στον Ζίζιτς για διαμαρτυρία.

18:51

77': Κίτρινη στον Τζημόπουλο.

18:48

74': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Σολτάνι κάνει το σουτ εντός περιοχής και ο Μπόζοβιτς αποκρούει.

18:46

73': Περόνε αντί Ντέλετιτς για την ΑΕΛ

18:45

71': Κίτρινη στον Γουάλας.

18:42

Νεύρα μεταξύ Τζημόπουλου και Αγκάνοβιτς.

18:38

65': Ακίνδυνη κεφαλιά του Γκόλια μετά από ασυνεννοησία στα καρέ του ΠΑΣ Γιάννινα.

18:37

64': Μακρινό σουτ του Ντέλετιτς, άουτ η μπάλα.

18:36

63': Κόρνερ για την ΑΕΛ, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:34

61': Σουτ του Ζίζιτς μετά από κακή απομάκρυνση, δεν βρίσκει στόχο.

18:32

59': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ωραία αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, κακό το τελείωμα του Σολτάνι από μέσα δεξιά.

18:31

58': Κίτρινη στον Μαυροπάνο.

18:29

Ο Μανθάτης εκτελεί κόρνερ, ο Σολτάνι παίρνει την κεφαλιά, ο Τζημόπουλος πλασάρει, η μπάλα φτάνει στον Κόντε και εκείνος ισοφαρίζει σε 1-1.

18:28

55': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

18:26

53': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Κακή και αυτή η εκτέλεση του Ναδάλες.

18:23

50': Τζημόπουλος αντί Γαρουφαλιά για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

18:19

18:18

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:03

Λήξη πρώτου μέρους.

18:02

17:59

43': Κίτρινη στον Φατιόν.

17:55

39': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Το εκτελεί ο Ναδάλες και η μπάλα απομακρύνεται.

17:53

37': Μακρινό σουτ του Ζίζιτς, είναι εντελώς άστοχο.

17:52

36': Σουτ του Λεοζίνιο εκτός περιοχής, αποκρούει ο Βελλίδης.

17:50

33': Σουτ στην κίνηση κάνει ο Ναζλίδης μετά την προσπάθεια του Κριζμάν, αλλά αστοχεί.

17:48

Στο 49-51% η κατοχή μπάλας υπέρ του ΠΑΣ.

17:45

Προσπαθεί τώρα να παγώσει λίγο τον ρυθμό η ΑΕΛ.

17:42

26': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Ναδάλες κάνει τη σέντρα, ο Γιάκος βάζει το πόδι του και ο Μπόζοβιτς αποκρούει ενστικτωδώς.

17:41

25': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Ναδάλες, απομακρύνεται η μπάλα.

17:39

23': Κόρνερ για την ΑΕΛ, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:37

Κυκλοφορούν την μπάλα οι φιλοξενούμενοι.

17:33

16': Μακρινό σουτ του Ντέλετιτς, λίγο πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

17:32

15': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:31

14': Ο Αποστολόπουλος βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Μανθάτης κάνει το γύρισμα και δεν καταφέρνει να πει στην πορεία της μπάλας ο Σολτάνι.

17:27

Στο έδαφος ο Ρέντσας, μικρή διακοπή.

17:24

7': Εκτελεί φάουλ ο Ντέλετιτς, ο Γκόλιας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

17:22

Ο Ναζλίδης αναλαμβάνει την εκτέλεση, στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά του Βελλίδη και εκείνος πέφτει από την άλλη.

17:22

5': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

17:21

4': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ! Ο Γουάλας κάνει το σουτ, ο Ναζλίδης κοντρολάρει την μπάλα και ο Μπέριος τον γκρεμίζει.

17:17

17:13

17:09

Διαδοχικές ισοπαλίες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο έφεραν οι Ηπειρώτες στα τελευταία τους ματς και θα προσπαθήσουν να μη φύγουν με άδεια χέρια από τον κάμπο.

17:05

Από ήττα στο Αγρίνιο προέρχονται οι Θεσσαλοί που θέλουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΛ με τον ΠΑΣ Γιάννινα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΕΛ
Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Γκόλιας, Ζίζιτς, Γουάλας, Φατιόν, Αγκάνοβιτς, Ντέλετιτς, Ναζλίδης, Λεοζίνιο, Κρίζμαν.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Λαγός, Περόνε, Μασούρας, Φάρκας, Γιαννιτσάνης, Μπάλλας
Βελλίδης, Αποστολόπουλος, Μπέριος, Μαυροπάνος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Γαρουφαλιάς, Γιάκος, Μανθάτης, Σολτάνι, Κόντε.
Αναπ: Γιαννίκογλου, Ζαχαρός, Μπετρά, Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Μπουκουβάλας, Βιδάλ
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Κελάζογλου (Χαλκιδικής) 4ος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)