16:53

16:53

Σκαρφάλωσαν έτσι στην πεντάδα οι "κυανέρυθροι".

16:52

Πρώτη εγχώρια εντός έδρας ήττα για τον Παναθηναϊκό επί Μαρίνου Ουζουνίδη και έρχεται από την πρώην ομάδα του.

16:52

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0.

16:51

90'+3: Κίτρινη στον Εμμανουηλίδη.

16:49

16:47

89': Κίτρινη στον Μολίνς.

16:46

Απόλυτα προβλέψιμος ο Παναθηναϊκός, ο οποίος παλεύει για τον βαθμό.

16:42

84': Στη θέση του Σαββίδη ο Παπαγεωργίου για τον Πανιωνίο.

16:38

80': Κόβει τον Μολίνς ο Χατζισαφί την ώρα που προσπαθούσε ο Σουηδός να μπει από δεξιά στην περιοχή.

16:34

76': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκο! Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί φάουλ, ο Άλτμαν παίρνει την κεφαλιά αμαρκάριστος και αστοχεί για λίγο.

16:34

75': Κίτρινη στον Γκιοατά.

16:31

Ο Σιώπης κάνει την κάθετη, ο Ρέις δεν κόβει, ο Ντουρμισάι φεύγει μόνος του και εκτελεί για το 0-1.

16:31

73': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

16:31

72': Περνά τον Κουτρουμπή ο Μασούρας, κάνει διαγώνιο σουτ και αστοχεί.

16:29

71': Κίτρινη στον Άλτμαν.

16:28

70': Μασούρας αντί Σπιριντόνοβιτς για τον Πανιώνιο.

16:28

69': Εμμανουηλίδης αντί Καμπέσας για τον Παναθηναϊκό. Ζεστό χειροκρότημα στον νεαρό, ο οποίος κάνει ντεμπούτο στη Σούπερ Λίγκα.

16:27

68': Κόρνερ για το "τριφύλλι", περνά ανεκμετάλλευτο.

16:25

Μπλοκαρισμένος δείχνει ο Παναθηναϊκός.

16:21

63': Ο Καμπέσας κάνει σουτ εκτός περιοχής και ο Κότνικ μπλοκάρει.

16:19

61': Στη θέση του Γεσίλ ο Ντουρμισάι για τον Πανιώνιο.

16:19

61': Ο Άλτμαν εκτελεί κόρνερ, ο Ρέις τροφοδοτεί τον Κολοβέτσιο και ο τελευταίος αστοχεί.

16:14

56': Ο Λουντ κάνει το γύρισμα, ο Σιώπης απλώνει το πόδι του προ του Μολίνς και ο Κότνικ μπλοκάρει.

16:13

55': Ο Κόρμπος κάνει το σουτ, ο Γκιοατά βάζει την προβολή και δεν βρίσκει την μπάλα.

16:12

54': Ο Χίλιεμαρκ βγάζει μόνο του τον Μολίνς, αλλά εκείνος καθυστερεί υπερβολικά και κλείνεται. Τα ακούει στη συνέχεια από τον Ουζουνίδη.

16:08

Στις εξέδρες βρίσκεται μεταξύ άλλων ο Απόστολος Γιάννου. Πρώην φορ του Πανιωνίου και μεταγραφικός στόχος του Παναθηναϊκού σταθερά από τότε που τον ανέλαβε ο Μαρίνος Ουζουνίδης.

16:05

46': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:04

46': Χίλιεμαρκ και Ρέις μπαίνουν για τον Παναθηναϊκό, Σιλά και Χατζηγιοβάνης βγαίνουν.

16:04

16:03

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:48

Λήξη πρώτου μέρους.

15:47

45'+1: Ο Χατζηγιοβάνης εκτελεί κόρνερ, ο Άλτμαν παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

15:47

15:45

Στο έδαφος ο Σλοβένος, πιάνει τον ώμο του.

15:45

44': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λουντ, πέφτει και αποκρούει ο Κότνικ.

15:43

42': Πολύ καλή αντεπίθεση για τον Πανιώνιο, αλλά ο Σπιριντόνοβιτς πάει να την τελειώσει μόνος του ενώ είχε δίπλα του τον αμαρκάριστο Λάμπρου. Κακό το σουτ του Σαββίδη στη συνέχεια.

15:42

41': Κακό σουτ του Άλτμαν, ψηλά η μπάλα.

15:39

Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Παναθηναϊκός.

15:35

33': Δοκιμάζει το πόδι του ο Λουντ, άουτ η μπάλα.

15:32

31': Ο Άλτμαν μπαίνει στην περιοχή και πέφτει πολύ εύκολα ζητώντας πέναλτι.

15:32

Στο 62-38% η κατοχή για τον Παναθηναϊκό.

15:31

30': Ο Καμπέσας γυρίζει χαμηλά, ο Χατζηγιοβάνης κάνει το σουτ και τον σταματά με προβολή ο Βλάχος.

15:29

Καλά στημένοι οι φιλοξενούμενοι.

15:25

24': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Καλό σκαστό σουτ του Σαββίδη εκτός περιοχής, πέφτει και αποκρούει ο Διούδης.

15:23

22': Ο Σπιριντόνοβιτς κάνει διαγώνιο σουτ από τα όρια της περιοχής και αστοχεί.

15:22

21': Καλό σουτ του Μολίνς εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Κότνικ.

15:19

Να πάρει πρωτοβουλίες ο Χατζηγιοβάνης ζητά ο Ουζουνίδης.

15:17

Δυσκολεύεται πολύ ο Παναθηναϊκός να αναπτυχθεί σωστά.

15:15

"Παίξε μπροστά την μπάλα" φωνάζει στον Σιλά ο Ουζουνίδης.

15:12

Στο έδαφος ο Γκιοατά, προσωρινή διακοπή.

15:09

8': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Σπιριντόνοβιτς μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, γυρνάει για τον Γεσίλ, εκείνος σουτάρει περίπου από το ύψος του πέναλτι και αστοχεί.

15:06

Εύκολα λάθη από τους παίκτες των δύο ομάδων.

15:02

14:59

Στο γήπεδο μεταξύ άλλων και ο Μπρούνο Τσιρίλο.

14:57

14:53

Να πάρουν κάτι στη Λεωφόρο ώστε να μείνουν πάνω από τον Παναθηναϊκό θέλουν οι Νεοσμυρνιώτες.

14:49

Την επιστροφή στις νίκες ψάχνουν οι "πράσινοι" μετά από διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Διούδης, Γιόχανσον, Κολοβέτσιος, Κουτρουμπής, Χουλτ, Λουντ, Σιλά, Καμπέσας, Χατζηγιοβάνης, Άλτμαν, Μολίνς.
Αναπ: Βλαχοδήμος, Ινσούα, Ρέις, Δώνης, Χίλιεμαρκ, Αυλωνίτης, Εμμανουηλίδης.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Γκιοατά, Χατζισαφί, Κόρμπος, Σιώπης, Σαββίδης, Λάμπρου, Σπιριντόνοβιτς, Γεσίλ
Αναπ: Μπαντής, Σαρμαντάς, Σταυρόπουλος, Μασούρας, Παπαγεωργίου, Πινιώτης, Ντουρμισάι.
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας) Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών),Γρεβένης (Χαλκιδικής) 4ος: Καραντώνης (Ημαθίας)