1
21:26

Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ.

21:24

Δύσκολη νίκη για τον Ολυμπιακό, που δεν άρεσε. Παρόλα αυτά με ένα ματς παραπάνω είναι στην κορυφή και περιμένει. Αξιόμαχος ο Απόλλωνας, το πάλεψε.

21:20

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης 3-1.

21:19

Καλοτραβηγμένη σέντρα Φορτούνη από τα δεξιά, κεφαλιά Ανσαριφάρντ και 3-1.

21:18

90'+4: ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:16

90'+2: Δυνατό συρτό διαγώνιο σουτ από τον Φορτούνη από θέση έξω αριστερά, άουτ.

21:16

90'+1: Κίτρινη στον Προτό για καθυστέρηση.

21:15

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:15

90': Αλλαγή για τον Απόλλωνα, είναι η τρίτη. Κιταμπάλα αντί Κονέ.

21:14

Ο Πάρντο μπαίνει από τα δεξιά μέσα στην περιοχή, σουτ, η μπάλα πάνω από την εστία του Απόλλωνα.

21:12

88': Κίτρινη ο Μενδρινός.

21:11

87': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μάριν την μπαλιά, Κούτρης από τα αριστερά στο τετ α τετ με τον Τσόβιτς, κερδίζει και αυτή τη μάχη ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.

21:08

84': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Μενδρινός στη θέση του Ανιέτε.

21:07

83': Κίτρινη στον Πάρντο.

21:06

82': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ανσαριφάρντ σουτ από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή, με τα πόδια διώχνει ο Τσόβιτς και κρατά το 2-1.

21:05

Σέντρα Σεμπά από τα δεξιά, στον αέρα το μονοκόμματο πλασέ-προβολή ο Ανσαριφάρντ και 2-1.

21:04

80': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:04

80': Σέντρα Πάντο από τα δεξιά, ο Ανσαριφάρντ κάνει παράλληλο νσουτ από κόντα και άουτ.

21:03

Λίγο πριν μπούμε στο τελευταίο 1λεπτο χωρίς τις καθυστερήσεις και το σχόλιο του Σταύρου Ζαγκανά: Φλύαρος ο Ολυμπιακός, έχει την υπεροχή, αλλά δεν μπορεί να δημιουργήσει σοβαρά προβλήματα στον Απόλλωνα, που φαίνεται ικανός να αντέξει.

21:02

78': Κίτρινη στον Κοντοέ.

21:01

77': Εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά ο Φορτούνης, η μπάλα βγαίνει προσωρινά από τα καρέ του Απόλλωνα, κεφαλιά Ανσαριφάρντ, μπλοκάρει ο Τσόβιτς.

21:01

76': Φάουλ για τον Ολυμπιακό με τον Μάριν από τα αριστερά, με τις γροθιές σε κόρνερ ο Τσόβιτς.

20:59

75': Σέντρα Πάρντο από τα δεξιά για τον Ανσαριφάρντ, έχει βγει η μπάλα. Χάνεται η επίθεση για τον Ολυμπιακό, άουτ.

20:58

Υπάρχει μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Κοντοές, που θα βγει με το ειδικό αυτοκινητάκι. Αποδοκιμάζεται έντονα ο παίκτης του Απόλλωνα.

20:57

73':΅Κίτρινη στον Κονέ (γιατί έκανε... τσαμπουκά με τον Ταχτσίδη).

20:57

73': Κίτρινη στον Μάριν...

20:57

73': Ένταση ανάμεσα στους παίκτες μετά από επιθετικό φάουλ του Μάριν στον Κοντοέ.

20:55

71': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μαάτσι αντί Αλμπάνη.

20:53

69': Οφσάιντ ο Ελμπάζ. Σωστό και αυτό.

20:53

Με δέκα για λίγο ο Απόλλωνας, επιστρέφει ο Κύργιας στο λεπτό.

20:52

Πεσμένος ο Κύργιας, πιάνει το μέτωπό του... Καθυστέρηση και φωνές από τον κόσμο του Ολυμπιακού.

20:51

67': Οφσάιντ ο Σισέ, στην εξέλιξη της φάσης ο Ένγκελς. Δεν υπάρχει γκολ. Σωστή απόφαση.

20:50

66': Κάνει γρήγορα και την τρίτη αλλαγή ο Ολυμπιακός. Πάρντο στη θέση του Σεμπά.

20:50

66': Κίτρινη στον Χουάρες.

20:48

64': Οφσάιντ ο Κούτρης, οριακό, αλλά σωστό.

20:46

62': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ανσαριφάρντ αντί του Τζούρτζεβιτς... Ανάμικτες οι αντιδράσεις της εξέδρας για αυτή την επιλογή του Λεμονή.

20:45

Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους... Ζητούν φάουλ έξω από την περιοχή και αριστερά σε μαρκάρισμα του Κονέ πάνω στον Μάριν. Δευτερόλεπτα πριν υπήρξε κόντρα του Κούρου με τον Σεμπά...

20:44

60': Οφσάιντ ο Τζούρτζεβιτς, σωστή υπόδειξη.

20:43

59': Έχει τραυματιστεί ο γκολκίπερ του Απόλλωνα. Μικρή διακοπή. Εκτελεί από τα δεξιά το κόρνερ ο Φορτούνης, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:41

57': Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Εξαιρετική βαθιά μπαλιά του Φορτούνη από τα αριετρά, αλλάζει παιχνίδι στον Σεμπά, που βγάζει από τα αριστερά στον Τζούρτζεβιτς, πλασέ από θέση τετ α τετ στο ύψος της μικρής περιοχής, πάνω στον Τσόβιτς και κόρνερ.

20:40

56': Οφσάιντ ο Τζούρτζεβιτς, σωστή υπόδειξη.

20:36

52': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά με τον Μάριν, κεφαλιά Σισέ, δεν έχει πρόβλημα ο Τσόβιτς.

20:33

49': Ο Φορτούνης έβγαλε σε Τζούρτζεβιτς, σουτ από θέση μέσα δεξιά, σε δεύτερο χρόνο μπλοκάρει ο Τσόβιτς.

20:31

47': Οφσάιντ ο Φορτούνης, που ήταν ξεχασμένος...

20:30

46': Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Ελμπάζ βγάζει στη σέντρα από τα αριστερά, ο Αλμπάνης μόνος μπροστά από την εστία δεν βρίσκει την μπάλα. Χάνει βέβαιο γκολ η "Ελαφρά Ταξιαρχία".

20:30

20:29

46': Με αλλαγή ξεκινά ο Ολυμπιακός, ο Ένγκελς αντί του Μποτία.